Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.p

mikwed1

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  473
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  3

mikwed1 last won the day on July 11 2016

mikwed1 had the most liked content!

Reputacja

86 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żory
 • Zainteresowanie
  Ryby,
 1. Zapora Goczałkowice

  Zamiast się spierać dla pewności można zadzwonić - wystarczy jeden telefon do rybaczówki Ale w warunkach połowu jest to ujęte dość jasno w pkt. 4-tym: "Połów wędkarski może odbywać się tylko od świtu do zmroku. Dopuszcza się w 2017 roku połowy nocne w „weekendy” (od piątku do niedzieli do godz. 24.00) od dnia 02.06 do 05.11.2017r." Więc jak ktoś ma ochotę to jeszcze ma 2 weekendy na nocne szaleństwa
 2. Zapora Goczałkowice

  W zeszłym tygodniu spędziłem ok 20h nad woda - byłem codziennie ze spinningiem, z ryb - okonki i jeden okoń około 30 cm - zero szczupaka, zero sandacza, spotkani wędkarze też narzekali, łaziłem po rzece przed jeziorem
 3. Zapora Goczałkowice

  Moje łowiska są na rzece przed zaporą - zostawiasz auto koło mostu w Strumieniu i idziesz w dół rzeki, lub stajesz za przepompownią, za laskiem i idziesz do rzeki przez betonowy mostek (100 m). Miejscówki - na pewno połączenie kanału z rzeką w Strumieniu - wypływ kanału to okonie. Dobra miejscówka na szczupaki (nie za duże) to rozlewiska zarówno od strony Frelichowa jak i między rzeką a kanałem, w okolicach Wisły Małej (trzeba dostać się przez kanał albo iść od betonowego mostku - ze 2, 3 km) ale raczej trzeba chodzić w spodniobutach i uważać, bo są doły i karcze, raczej w towarzystwie trzeba tam chodzić. Sandacz na rzece - jest kilka "bankowych" miejscówek ale dawno nie słyszałem, żeby ktoś złowił sandacza :). jedno z bardziej popularnych miejsc to "Dęby" - od mostku ścieżką przez pole na lewo i widać na brzegu wydeptane miejsce. Na wiosnę dużo Jazi łowiłem na rzece ale na groch - takie do 48 cm dopóki nęciłem grochem to prawie co wyjazd miałem jednego, 2 szt pow 40 cm. Trzeba bywać to się i opatrzy i osłucha i samemu znajdzie Rzeka przed jeziorem jest bardzo fajna - brak dojazdu powoduje, ze te 3 - 5 km rzeki do ujścia są "dzikie", dość mało ludzi zapuszcza się dalej niż kilometr od mostku (i to zazwyczaj na wiosnę); ryb jakby więcej i większe :), a przede wszystkim rzeka jest głęboka już od brzegu i nie trzeba wywozić na 500m żeby liczyć na rybę
 4. Zapora Goczałkowice

  Łowić się da :), ale woda płynie szybko i jest brudna po opadach (kawa z mlekiem) + płynie sporo gałązek i listków - nigdy nie połapałem ryb na Wiśle przy takim kolorze wody.
 5. Zapora Goczałkowice

  Kanał Pawłowicki (jeśli o ten chodzi) jest od strony Wisły Małej/ Strumienia. Ciągnie się od rzeki na wysokości Strumienia, wzdłuż drogi Strumień-Pszczyna w kończy się w jeziorze Goczałkowickim koło Lewiatana / hotelu restauracji "Pustelnik" w Wiśle Małej. Bardzo dobre łowisko białorybu późną jesienią, Zimą (jak nie zamarznie) i Wiosną. W zeszłym roku mniej więcej o tej porze brały okonki przy mostku betonowego na czerwone - ale malutkie maks 25 cm.
 6. Co tam ciekawego złowiliście ?

  Ryby warte uwagi - nieczęsto łowi się takie okazy, ja osobiście na Byczeniu nigdy dużej ryby nie złowiłem.
 7. Zapora Goczałkowice

  Rosówka - polowałem na Leszcze - złowiony przy okazji.
 8. Zapora Goczałkowice

  3,4 lata wstecz na rzece w okolicach ujścia.
 9. Baza Polskich jezior i rzek

  na Pw pusciłem aktualizacje małej wisły
 10. Zapora Goczałkowice

  Goczały trzeba poznać, żeby łowić, mój 1szy rok na goczałach to stada krąpi po maks 20 cm + płoteczki. Na Goczałach trzeba wędrować za rybami. Co miesiąc inne okolice/miejsca, łowiska i inne ryby. Jedno z miejsc na wrzesień - okolice pierwszego ochłodzenia czyli właśnie teraz to "rury" i okonie
 11. Szukam serwisu, kogoś, kto jest w stanie naprawić Echosondę Lowrence Mark Pro V lub IV. Wujek podłączył odwrotnie, tzn + do - i coś się spaliło, a bezpiecznika nie było. Sonda była już u dobrego elektronika, ale stwierdził, że nie da rady naprawić bez części zamiennych i schematów. Może jakieś namiary ?
 12. Zapora Goczałkowice

  Łowię na rzece powyżej ujścia do Goczał, nie tak intensywnie jak w zeszłym roku, ale raz, dwa razy w tygodniu bywam. W zanęconym miejscu na sesje - 4- 6 h około 4- 10 Leszczy powyżej 45 cm (największy tegoroczny - 61 cm). Trafiają się Jazie pow. 40 cm - jeden, dwa na wyjazd. Płotki dużej nie złapałem już długo, ale łowię głównie na groch, na białe trafiają się płoteczki 10-15 cm. Krąpi cała masa, ławice; ale twardego grochu nie są w stanie wziąć w pyszczek, więc tylko go podskubują jak już złowię krąpia to większe sztuki - zazwyczaj powyżej 30 cm (tegoroczny naj. - 42 cm).
 13. Łowisko okolice pobierowa.

  Nie masz opłaconej PZW - możesz zawsze wykupić te pozwolenia jedno - kilkudniowe na PZW, lub na wody morskie. Pobierowo - Dziwnów i rzeka Dziwna przyujuściowy odcinek - kiedyś podlegała pod inspektorat morski. W zależności od okresu można połowić rekordowe ryby - Leszcze, Płocie, Jazie.
 14. Jak było dziś na rybach ? Lipiec 2017

  JA też w tym roku słabo, na lodzie byłem dużooo razy, potem im bliżej czerwca tym gorzej. jeszcze ze 2 miesiące i haczyków oduczę się wiązać. Dzisiaj byłem na rybach aż 2h licząc dojście i dojazd - 30 minut łowienia, ale byłem..., Spinning i 4ry gumki - na więcej i tak czasu nie było - zaczynam rozumieć spinningistów.
×