Skocz do zawartości
Eldorado najtańszy sklep wędkarski w sieci     przynęty na troć

mikwed1

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  481
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  3

mikwed1 last won the day on July 11 2016

mikwed1 had the most liked content!

Reputacja

90 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żory
 • Zainteresowanie
  Ryby,
 1. Rejestr połowu

  Dla świętego spokoju na wodach PZW wpisuje date i nr łowiska przed łowieniem - nawet nie za bardzo się przejmowałem czy konieczne jest wpisywanie przed, czy można po - zajmuje to 10 sekund, szkoda nerwów w razie czego, ryby mają być relaksem nie nerwówką :). Na wodach GPW, gdzie łowię jest jasno określone w regulaminie, że date połowów wpisuje się przed rozpoczęciem łowienia, co więcej, drapieżniki złowione, trzeba od razu po wpuszczeniu do siatki wpisać do rejestru - szczupak w siatce niewpisany do rejestru = mandat. Rejestry - z tego, co mi mówił kolega działacz, służą dopełnieniu obowiązków zawartych w operatach rybackich tzn. w operatach do przetargów na dzierżawę wód, trzeba określić ile i czym się będzie zarybiało, a z drugiej strony rozliczenie - ile się "wyciągneło" z tych wód - do tego służą rejestry, ale czy to prawda to nie wiem.
 2. Jaworzyna Śląska - Żwirownia

  Nie mam pojęcia, ja tam teraz bywam raz, dwa razy w roku, w zeszłym roku nie byłem wogóle. Pewnie w necie gdzieś powinien być nr tel. do tego towarzystwa.
 3. Grand Prix haczyk.pl 2018- bieżąca dyskusja

  Też w 2016 myślałem nad komercjami, żeby je usunąć ale... Każdy kto złowi rybę może wpisać dowolną lokalizacje i jest to nie do sprawdzenia, cały regulamin opiera się na rywalizacji koleżeńskiej. Komercja, komercji nierówna - są wanny z karpiem i amurem, gdzie na przysłowiowy pusty haczyk złowi się okaz, a są komercje "dzikie". Ja łowię głownie na 2ch wodach komercyjnych, które niewiele różnią się od wód PZW - tylko dzierżawcą wody - Zbiornik Goczałkowickie - olbrzymia zaporówka - zarządza Przedsiębiorstwo Wodociągów i Wisła w odcinku początkowym - prywatna firma dzierżawi. Kolejna sprawa - jeśli usunąć komercje, to może należałoby usunąć łowiska Specjalne PZW, które niewiele się nie różnią od komercyjnych ?, A wody towarzystw wędkarskich, klubów itd ? Domyślam się, że chodziło Ci o komercje typu wanny z karpiem - ale to nie do sprawdzenia, poza tym takich komercji jest już coraz mniej.
 4. Jaworzyna Śląska - Żwirownia

  Kiedyś woda należała do PZW, potem do Towarzystwa Wędkarskiego w Jaworzynie, taka woda klubowa - nie PZW. Mieli tam ograniczoną ilość pozwoleń rocznych. W zasadzie była tam każda ryba, ale głównie ludzie nastawiali się na karpie i amury. Z większych ryb złowiłem tam karpie, węgorze, okonie, kilka szczupaków, piękne płocie i karasie. Woda wyjątkowo czysta - kryształ, mniej więcej od końca maja zbiornik bardzo zarasta moczarką i rogatkiem, co bardzo utrudnia połowy. Kilka lat temu podniósł się tam poziom wody dość mocno z 1 - 1,5 m i są trudności z dostępem do wody.
 5. Zapora Goczałkowice

  Spławik, białoryb i za mostem w Strumieniu; lub kanał, pobawić się można, nie zawsze trzeba łowić okazy :). Grill, herbata w termosie, fajny sąsiad i świetnie można pobyć nad wodą.
 6. Zapora Goczałkowice

  Kanał - pobawić się można, poćwiczyć refleks. Większe ryby i czystsza woda to rzeka za mostem w Strumieniu - tam jest zimowisko, zbierają się ryby w duże ławice, trafia się leszcz do 40 cm i karasie, duże okonie. Raczej spławik.
 7. Zapora Goczałkowice

  Łąka wg mnie to porażka byłem w tym roku około 15stu razy i nic większego niż 20 cm nie złowiłem - znajomy jeździ i z łódki ma jakieś wyniki. Osobiście wybrałbym na drapieżnika Goczały przed zbiornikiem rzeka lub rozlewiska, na białą rybę rzeka za mostem w Strumieniu.
 8. Zapora Goczałkowice

  Dzisiaj 4ro-godzinna sesja na kanale. W Wiśle Małej w okolicach kapliczki przez pierwsze 2 h złowiłem ok 100 płotek w większości niewielkie do 20 cm, potem zmieniłem miejsce i przynętę na kukurydze - efekt 12 płoci w około 1,30 h, po ok 30 cm + jaź podobnej wielkości
 9. Zapora Goczałkowice

  Zamiast się spierać dla pewności można zadzwonić - wystarczy jeden telefon do rybaczówki Ale w warunkach połowu jest to ujęte dość jasno w pkt. 4-tym: "Połów wędkarski może odbywać się tylko od świtu do zmroku. Dopuszcza się w 2017 roku połowy nocne w „weekendy” (od piątku do niedzieli do godz. 24.00) od dnia 02.06 do 05.11.2017r." Więc jak ktoś ma ochotę to jeszcze ma 2 weekendy na nocne szaleństwa
 10. Zapora Goczałkowice

  W zeszłym tygodniu spędziłem ok 20h nad woda - byłem codziennie ze spinningiem, z ryb - okonki i jeden okoń około 30 cm - zero szczupaka, zero sandacza, spotkani wędkarze też narzekali, łaziłem po rzece przed jeziorem
 11. Zapora Goczałkowice

  Moje łowiska są na rzece przed zaporą - zostawiasz auto koło mostu w Strumieniu i idziesz w dół rzeki, lub stajesz za przepompownią, za laskiem i idziesz do rzeki przez betonowy mostek (100 m). Miejscówki - na pewno połączenie kanału z rzeką w Strumieniu - wypływ kanału to okonie. Dobra miejscówka na szczupaki (nie za duże) to rozlewiska zarówno od strony Frelichowa jak i między rzeką a kanałem, w okolicach Wisły Małej (trzeba dostać się przez kanał albo iść od betonowego mostku - ze 2, 3 km) ale raczej trzeba chodzić w spodniobutach i uważać, bo są doły i karcze, raczej w towarzystwie trzeba tam chodzić. Sandacz na rzece - jest kilka "bankowych" miejscówek ale dawno nie słyszałem, żeby ktoś złowił sandacza :). jedno z bardziej popularnych miejsc to "Dęby" - od mostku ścieżką przez pole na lewo i widać na brzegu wydeptane miejsce. Na wiosnę dużo Jazi łowiłem na rzece ale na groch - takie do 48 cm dopóki nęciłem grochem to prawie co wyjazd miałem jednego, 2 szt pow 40 cm. Trzeba bywać to się i opatrzy i osłucha i samemu znajdzie Rzeka przed jeziorem jest bardzo fajna - brak dojazdu powoduje, ze te 3 - 5 km rzeki do ujścia są "dzikie", dość mało ludzi zapuszcza się dalej niż kilometr od mostku (i to zazwyczaj na wiosnę); ryb jakby więcej i większe :), a przede wszystkim rzeka jest głęboka już od brzegu i nie trzeba wywozić na 500m żeby liczyć na rybę
 12. Zapora Goczałkowice

  Łowić się da :), ale woda płynie szybko i jest brudna po opadach (kawa z mlekiem) + płynie sporo gałązek i listków - nigdy nie połapałem ryb na Wiśle przy takim kolorze wody.
 13. Zapora Goczałkowice

  Kanał Pawłowicki (jeśli o ten chodzi) jest od strony Wisły Małej/ Strumienia. Ciągnie się od rzeki na wysokości Strumienia, wzdłuż drogi Strumień-Pszczyna w kończy się w jeziorze Goczałkowickim koło Lewiatana / hotelu restauracji "Pustelnik" w Wiśle Małej. Bardzo dobre łowisko białorybu późną jesienią, Zimą (jak nie zamarznie) i Wiosną. W zeszłym roku mniej więcej o tej porze brały okonki przy mostku betonowego na czerwone - ale malutkie maks 25 cm.
 14. Co tam ciekawego złowiliście ?

  Ryby warte uwagi - nieczęsto łowi się takie okazy, ja osobiście na Byczeniu nigdy dużej ryby nie złowiłem.
 15. Zapora Goczałkowice

  Rosówka - polowałem na Leszcze - złowiony przy okazji.
×