Skocz do zawartości

mikwed1

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  489
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  3

mikwed1 last won the day on July 11 2016

mikwed1 had the most liked content!

Reputacja

91 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żory
 • Zainteresowanie
  Ryby,

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mikwed1

  Zapora Goczałkowice

  Corocznie są akcje "parkingowe" zazwyczaj prowadzone przez Policje - mandaty od 50 do 200 (dla kłótliwych i bardziej syfiących). Ja akurat od auta mam ok 1000 m - 1200 m do mojej miejscówki i drałuje na nogach ze sprzętem, a nęcić co 2gi, trzeci dzień. Ja nie narzekam na odległość, a raczej uważam, że to zaleta - ludzi nie ma tyle, ryb jakby więcej i większe. Więc to co dla jednego jest złe dla drugiego może być bardzo dobre :). Co do ryb od 5 czerwca regularnie łowie prawie na każdym wypadzie Leszcze powyżej 40 cm (w tym jeden, dwa +50cm), Jazie 40 - 50 cm (jeden, dwa na wyjazd), łącznie 6 - 15 szt ryb na sesje 5-6 h, dodatkowo niekiedy trafiają się Japońce +30 i krąpie 25-40 cm. Miejscówkę nęcę od 28 maja co 2, 3 dni grochem, kukurydzą i łubinem (z przerwami). W tym roku złowiłem też dwa szczupaki ok 45 cm.
 2. mikwed1

  Starorzecze Odry Prężyce-Lenartowice

  Łowiłem tam z 10 lat temu - byłem na prężycach, ale nie brało i poniosło mnie na to starorzecze. Z tego co pamiętam było "zasumikowane" tzn na każdą przynętę łącznie z ciastem, pęcakiem i chlebem brał sumik karłowaty i to naprawdę karłowaty - maks 15 cm. Rozmawiałem z miejscowymi - kilku ich tam było, coś wspominali o dużych Leszczach i Linach ale ja osobiście nie wierzyłem - sumik co 2 minuty na każdą przynętę.
 3. mikwed1

  Przenosiny do innego koła

  Staż też musi być - 25 lat i skończone 65 lat ale ja to będę miał udokumentowane legitymacją członkowską i znaczkami.
 4. mikwed1

  Przenosiny do innego koła

  A zniżka w składkach ???? Na chwilę obecną zniżki to 50 % czyli jakieś 100 zł rocznie - nie za dużo, ale wystarczy staż 25 lat - od 90tego roku to mam już ok 15 lat.
 5. mikwed1

  Przenosiny do innego koła

  A na co komu staż, do czego ? poza tym mam legitymacje członkowską ze składkami chyba od 90 roku ???, A teraz i tak płace PZW "w kratkę" najlepszym zbiornikiem i pod nosem jest zbiornik, który należy do Przedsiębiorstwa Wodociągów, więc PZw płace nie w każdym roku - w zeszłym opłaciłem PZW, bo był lód ale na PZw byłem może ze 20 razy a na Goczałkowicach ze 40 razy .,
 6. mikwed1

  Przenosiny do innego koła

  Po przeprowadzce 6 lat nie opłacałem składek - mówili mi w nowym kole, że powinienem dowieźć kartotekę, ale mi się nie chciało tego załatwiać - w końcu założyli mi nową kartotekę - szkoda czasu i nerwów na takie zbędne formalności.
 7. mikwed1

  Przenosiny do innego koła

  Zero problemu - zmieniałem koło, a że do "starego" koła mam 250 km to po prostu założyli mi nową kartotekę - też mówili, że powinienem dowieźć ale nie czepiali się, idź jeszcze raz i powiedz, że zgubili Twoją kartotekę. Część kasy ze składek zostaje w kole, w którym opłacasz, więc w ich interesie jest mieć jak najwięcej członków.
 8. mikwed1

  Zapora Goczałkowice

  Pewniak to Wisła w Strumieniu za mostem - tam jest od lat znane zimowisko białorybu - leszczyki, krąpie płotki, okonki trafi się karaś, na okazy nie ma co liczyć, ale coś się da złowić, pobawić się.
 9. mikwed1

  Rejestr połowu

  Dla świętego spokoju na wodach PZW wpisuje date i nr łowiska przed łowieniem - nawet nie za bardzo się przejmowałem czy konieczne jest wpisywanie przed, czy można po - zajmuje to 10 sekund, szkoda nerwów w razie czego, ryby mają być relaksem nie nerwówką :). Na wodach GPW, gdzie łowię jest jasno określone w regulaminie, że date połowów wpisuje się przed rozpoczęciem łowienia, co więcej, drapieżniki złowione, trzeba od razu po wpuszczeniu do siatki wpisać do rejestru - szczupak w siatce niewpisany do rejestru = mandat. Rejestry - z tego, co mi mówił kolega działacz, służą dopełnieniu obowiązków zawartych w operatach rybackich tzn. w operatach do przetargów na dzierżawę wód, trzeba określić ile i czym się będzie zarybiało, a z drugiej strony rozliczenie - ile się "wyciągneło" z tych wód - do tego służą rejestry, ale czy to prawda to nie wiem.
 10. mikwed1

  Jaworzyna Śląska - Żwirownia

  Nie mam pojęcia, ja tam teraz bywam raz, dwa razy w roku, w zeszłym roku nie byłem wogóle. Pewnie w necie gdzieś powinien być nr tel. do tego towarzystwa.
 11. mikwed1

  Grand Prix haczyk.pl 2018- bieżąca dyskusja

  Też w 2016 myślałem nad komercjami, żeby je usunąć ale... Każdy kto złowi rybę może wpisać dowolną lokalizacje i jest to nie do sprawdzenia, cały regulamin opiera się na rywalizacji koleżeńskiej. Komercja, komercji nierówna - są wanny z karpiem i amurem, gdzie na przysłowiowy pusty haczyk złowi się okaz, a są komercje "dzikie". Ja łowię głownie na 2ch wodach komercyjnych, które niewiele różnią się od wód PZW - tylko dzierżawcą wody - Zbiornik Goczałkowickie - olbrzymia zaporówka - zarządza Przedsiębiorstwo Wodociągów i Wisła w odcinku początkowym - prywatna firma dzierżawi. Kolejna sprawa - jeśli usunąć komercje, to może należałoby usunąć łowiska Specjalne PZW, które niewiele się nie różnią od komercyjnych ?, A wody towarzystw wędkarskich, klubów itd ? Domyślam się, że chodziło Ci o komercje typu wanny z karpiem - ale to nie do sprawdzenia, poza tym takich komercji jest już coraz mniej.
 12. mikwed1

  Jaworzyna Śląska - Żwirownia

  Kiedyś woda należała do PZW, potem do Towarzystwa Wędkarskiego w Jaworzynie, taka woda klubowa - nie PZW. Mieli tam ograniczoną ilość pozwoleń rocznych. W zasadzie była tam każda ryba, ale głównie ludzie nastawiali się na karpie i amury. Z większych ryb złowiłem tam karpie, węgorze, okonie, kilka szczupaków, piękne płocie i karasie. Woda wyjątkowo czysta - kryształ, mniej więcej od końca maja zbiornik bardzo zarasta moczarką i rogatkiem, co bardzo utrudnia połowy. Kilka lat temu podniósł się tam poziom wody dość mocno z 1 - 1,5 m i są trudności z dostępem do wody.
 13. mikwed1

  Zapora Goczałkowice

  Spławik, białoryb i za mostem w Strumieniu; lub kanał, pobawić się można, nie zawsze trzeba łowić okazy :). Grill, herbata w termosie, fajny sąsiad i świetnie można pobyć nad wodą.
 14. mikwed1

  Zapora Goczałkowice

  Kanał - pobawić się można, poćwiczyć refleks. Większe ryby i czystsza woda to rzeka za mostem w Strumieniu - tam jest zimowisko, zbierają się ryby w duże ławice, trafia się leszcz do 40 cm i karasie, duże okonie. Raczej spławik.
 15. mikwed1

  Zapora Goczałkowice

  Łąka wg mnie to porażka byłem w tym roku około 15stu razy i nic większego niż 20 cm nie złowiłem - znajomy jeździ i z łódki ma jakieś wyniki. Osobiście wybrałbym na drapieżnika Goczały przed zbiornikiem rzeka lub rozlewiska, na białą rybę rzeka za mostem w Strumieniu.
×