Skocz do zawartości
tokarex pontony

abra1711

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  358
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Okręg K

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jestem na etapie wymiany kołowrotka potrzebuję coś przede wszystkim lekkiego i o dużym nawoju, dobrze układającego plecionkę. Z szpulą łatwo wypuszczającą ale żeby nie spadała z niej pletka. Kasowo tak do 250 zł.
 2. abra1711

  Sprzęt na klenia

  Mam ten kołowrotek i moim zdaniem jest to kołowrotek ciężki o wolnym przełożeniu mnie niezbyt spasował do spinningu będę go w tym roku wymieniał. Choć kołowrotek naprawdę solidny i dobrze zrobiony. Co do wędziska o którym piszesz to sama firma mnie zniechęca mam uczulenie na tą firmę. Ile razy sobie plułem w brodę że coś z tej firmy kupiłem.
 3. Proszę podpowiedzcie gdzie warto wybrać się na dwa tygodnie na ryby głównie z brzegu?
 4. tomek1 - konkretna zmiana. Choć wymaga trochę przywyknięcia. , no i trochę poprawek będzie potrzebnych pierwsza próba napisania czegoś na SB i problem komunikat czy jesteś pewien że chcesz to zrobić po zaakceptowaniu nic się nie dzieje ..
 5. Gratulacje 11 lat, i 100 lat pod tak dobrymi rządami jak do tej pory, oby tak dalej.
 6. abra1711

  Kanał Dwory

  Ja na razie na kanele żadnych efektów nie miałem.
 7. Łowisko wygląda ciekawie i zawsze jak o nim czytałem to było opisywane pozytywnie. Nie byłem na tym łowisku nigdy, to co powodowało moją rezygnację to brak informacji o cenach. Przeszukiwałem kilka razy internet przez kilka ostatnich lat w poszukiwaniu łowisk zawsze rezygnowałem z "Wodnej doliny" bo poza lakonicznymi informacjami cena za wędkę, godziny otwarcia, nie umiałem nic znaleźć. Może by tak uzupełnić informacje na waszej stronie lub tutaj w temacie jakie są ceny ryb od kilograma i czy wszystkie złowione trzeba zabierać, istnieje może opcja łowienia za dodatkową opłatą bez konieczności zabierania ryb?.
 8. abra1711

  Surfcasting w Mechelinkach

  Nigdy nie łowiłem w tym porcie ale powinno się dać wszystko będzie w papierach które dostaniesz z zezwoleniem lub po prostu zapytaj. Dobrze z jakimś miejscowym podzielić się piwkiem to powiedzą jak na co. W portach spokojnie da się łowić na spławik i spining głównie okonie na grunt flądry i nie musisz mieć jakiegoś super sprzętu.
 9. Moim zdaniem jeśli woda niema dzierżawcy to obowiązuje ustawa, RAPR to regulamin PZW który obowiązuje na ich wodach. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011381559 A w niej wymiar ochrony szczupaka to 45cm i taki powinien być uznawany jeśli właściciel nie postanowił inaczej.
 10. abra1711

  Surfcasting w Mechelinkach

  W sierpniu obfitują w ładne turystki, można coś złowić. A tak poważniej w tym okresie dużo ludu na plażach więc ciężko wędkować trzeba szukać ustronnych miejsc o które ciężko. Proponuje w tym okresie i z takim sprzętem udać się do portu tam można spokojnie powędkować.
 11. To masz chłopie szczęście ja w tamtym roku miałem połamane lusterka. Wcześniej zdarzyło mi się że zastałem samochód beż kół, radia głośników itp. Kilka lat temu od strony Przemszy poprzebijali mi opony. Teraz jak na dziećki pojadę to tylko autko pod rybaczówkę i na łódkę.
 12. W mojej okolicy zdarzają się napady na wędkarzy nigdy mi się to nie zdarzyło(choć do utarczek słownych dochodziło) znam kilka osób którym się to przytrafiło kolegę kiedyś zostawili nawet bez ubrania. Ze każdym razem to niebyły grupy napastników jedno czy dwu osobowe ale kilku osobowe. Wiadomo najlepiej wybierać się grupami ale samotnie też można zawsze idzie znaleźć miejsca bardziej oblegane i wtedy nie jest się samemu, nie liczył bym na pomoc obcych wędkarzy ale zawsze na napastnika działa to odstraszająco.
 13. Ja robię to tak chwytam kawałek żyłki z przyponem i na prostej wędce ciągnę za każdym razem nawijając z powrotem i przykręcając aż pęknie wtedy znaczę markerem kreskę i opisuje grubość żyłki i tak z kilkoma przyponami których używam potem nad wodą nie muszę się zastanawiać na ile mogę przykręcić hamulec.
 14. abra1711

  Ponowne wyrobienie karty

  Udać się tam gdzie zdawałeś na kartę najlepiej z legitymacją jakby w kole zgubili teczkę na tej podstawie powinni wystawić ci zaświadczenie o zdanym egzaminie i z nim do urzędu miasta wydział ochrony środowiska po wydanie karty, chyba że miałeś kartę wydaną w urzędzie to wtedy tylko do urzędu po duplikat. Potem z kartą do koła w twojej okolicy opłacić składki na swój okręg lub do koła w okręgu którym chcesz łowić.
 15. Te lidlowskie słabo świecą i co jakiś czas trzeba je przełamywać żeby wzbudzić mocniejsze świecenie zdarzało mi się że pękały po którymś razie. Wytrzymują całą noc zdarzały mi się przypadki że nie wyrzuciłem w domu i zabrałem przypadkiem na następną nockę, gdy sięgałem świetliki okazywało się że jeszcze świecą. Nie są może najlepsze a nawet nie bardzo dobre ale porównując jakość - cena to są względnie dobre i chyba jedne z lepszych w swojej cenie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...