Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda typowo barowa :grin: przelotnie pada. ,Nysa Kłodzka która przepływa obok zbiorników PILC nie jest zasilana przez wody z Czech, a żródło jej to masyw Śnieżnika - Międzygórze. Takze spoko. Spoglądałem w Kłodzku na Nysę nie jest aż tak źle, zresztą na naszym terenie sytuacja z ubiegłego roku z czerwca była o wiele bardziej groźna. Na razie jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pilczyk,

No miejmy nadzieję, że czesi nie zrobią nam tego co w 97 r., dzięki nim nie ma juz wsi Pilce.

Nie za bardzo wiem o co chodzi???? Przecież czesi nie robia zrzutu wody do Nysy bo Nysa nie płynie z Czech. Chyba że o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk,
No miejmy nadzieję, że czesi nie zrobią nam tego co w 97 r., dzięki nim nie ma juz wsi Pilce.

Nie za bardzo wiem o co chodzi???? Przecież czesi nie robia zrzutu wody do Nysy bo Nysa nie płynie z Czech. Chyba że o czymś nie wiem?

Może chodzi bardziej o dopływy Nysy Kłodzkiej, np jej lewy dopływ - rzeka Ścinawka, która płynie przez Czechy, a która sama ma około 10 swoich dopływów po stronie czeskiej, rzeczki i potoczki. Kropla do kropli :) Pewnie są też inne dopływy Nysy na terenie Czech o których nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Czech faktycznie wpada dopływ rzeki ścinawki lecz są to "ciurki" wodne, a nie rzeki. Czesi ze swoich zbiorników retencyjnych robili tzw. zrzut wody do większych rzek będących dopływami Odry, ale w żadnym wypadku dopływów Nysy. Taka wiadomość wyemitował chyba TV POLSA...., co było wielką bzdura.

W 1997r. problem pojawił się wówczas gdy opady zatrzymały się :???: dokładnie nad kotliną Kłodzką, wezbrały jednocześnie dwie najważniejsze rzeki tj. Nysa Kłodzka i Biała Lądecka, co w efekcie dało "potop 100 lecia" na naszych terenach. Oczywiście media rozdmuchały cały ten "SHOW" i to Czesi stali się ofiarą. Niestety redaktorom w TV brak zwykłej wiedzy z geografii. Wystarczy spojrzeć i na mapę i już wiadomo że kotlina kłodzka jest oddzielona od Czech górami, natomiast Śląsk i Opolszczyzna już nie. I to właśnie tam część wód spływała z terenów Czech, ale jest to naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba o info o staw nr 9.

Dziś 3 godzinki "pałętania" się po PILCACH od strony stawu nr 9, później 8, 7 i 6. Pilce od tej strony wygladaja cało i zdrowo (nie licząc ton śmieci)

Technika: spinn, efekt : zerowy :sad:

Ale wracając do prośby, czy ktoś posiada info na temat stawu nr 9, chodzi o głębokość, rybostan, ostatnie zarybienia itd.

Przyznam szczerze ze zaniedbałem ten staw, i dzisiaj bardzo mnie zauroczył swoim wyglądem. Rzucając troszkę spin. wydawało mi się że nie jest on zbyt głęboki.

Czy ktoś może poławia na tym stawie????

Jest wiele trzcin, zatoczki , wysepki. Zadawałoby się ładne miejsce na szczupłego i lina. Wiem ze dominującą ryba na większości stawów jest płoć i leszcz, ale czy na stawie nr 9 tez???

Prosze o info. Pozdrawia :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2 odnośnie rybostanu to jest podobnie jak na innych stawach, jest też ładny kleń i zębaty :) Co do głębokości znam tylko lewą stronę stawu, tą od strony drogi jak patrzy się na mapkę. Mierzyłem niekonwencjonalnie tj pływałem tam swego czasu :lol: lewa górna część to dołki ponad 2,5 metra ( nie dotykałem dna ) i nagłe wypłycenia tj zatopione wysepki gdzie wody miałem po kolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh kurde znam tego goscia osobiscie ;) w zeszlym roku nalezal do nas do sekcji wedkarskiej. On to stały bywalec na pilcach i jak widac dopisalu mu szczescie. Na pilcach sa duze ryby tylko ciezko je zlowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że może coś dać, może będą się wtedy z nami liczyli jeśli będzie nas duża rzesza członków, próbować trzeba, zawsze to jakaś satysfakcja i może jako Stowarzyszenie będziemy mogli wnieśćjakiśprotest przeciwko zaoraniu. grunt to się nie poddawać. Kopalnia tam wiecznie nie będzie, a żwirownie pozostaną, zresztą są one jużwłasnością PZW, więcej optymizmu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panowie co wam to da ? to nawet nie jest teren pzw czy gminy tylko teren zwirowni wiec jak beda chcieli to poprostu zaoraja te stawy i tyle.

Też mam takie samo zdanie. Dla nich najważniesze jest, żeby kopara cały czas pracowała i żwir wydobywała. Nas i ekosystem pilc mają głęboko w czterech literach. Smutne ale prawdziwe. Wyniosą się jak wyczerpią złoże całkowicie . A tak żeby nie zakładać nowego topicu : suhhar masz może jakieś info kiedy kopalnia wyniesie się ze żwirowni Bierkowice ? nie mają już raczej gdzie kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum prawdopodobnie złapany na dzbanowskim, dowiedziałem sie ze mają kopać koparką w kierunku dzbanowa , prawdopodobnie sypanie wałów wiąże się z zbiornikiem retencyjnym który ma powstać ,tylko że ten zbiornik jest już od 40 lat planowany :), wczorajszy wypad na staw nr 3 niestety bez sukcesów ,tylko 4 małe leszczyki na koszyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że wały usypują to nie ma nic wspólnego ze zbiornikiem retencynym, którego i tak nie będzie ponieważ teraz na tapecie jest rezerwat ptaków. Usypywanie wałów to poprostu produkt uboczny kopania żwiru, bo niby gdzie mają składować ziemię? Nie będzie tu żadnego zbiornika zaporowego. Poprostu kopalnia robi co chce i to co musi. Z tego co widzę to na razie panuje gospodarka rabunkowa, nikt nie zarybia, utrudnia dojazd do wody, a wędkarze liczą na cud. Uważam, że miejscowi wędkarze, koła PZW najbliższe powinny prowadzić jakąś politykę, rozmowy, petycje, a nie siedzieć z założonymi rękami i tylko narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę odnośnie usypywania wałów czyli odpadów kopalnianych. Czy nie można ich składować w innych miejscach tylko obsypywać je wokół linii brzegowej i utrudniać dojazd? Wy miejscowi wędkarze powinniście zrobić z tym porządek, skoro są to wody PZW, opłacacie składki to dlaczego utrudnia się dostęp do linii brzegowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie wędkarskim SUM w Ząbkowicach jest lista na którą można się w pisać odnośnie remontu drogi dojazdowej do stawów, nie znam szczegółów , potrzebny jest numer karty wędkarskiej przy podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.