Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mogę potwierdzić, jeżeli chodzi o karasia to na Korytowie "rozmiar żywcowy" występuje dość licznie. Na tej wodzie najlepsze wyniki uzyskuje się na ciasto zaprezentowanym na delikatnym zestawie ;)

Z kolei na Dzikowcu ostatnio naoglądałam się tych większych, przy okazji rozgrywanych tam zawodów z drobnicy jedynie pokazywały się okonie, z większych sztuk właśnie piękne karasie i płocie. Co nie znaczy, że tych na żywca się nie uświadczy :wink:

Kurcze a co się stało z płocią na Pilcach? Zawsze jej tam maaasa była, akurat na żywca łowiłam moim chłopakom, fakt też metodą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki Wszystkim za info. "trza" się brac do roboty i nałowić "wabików", bo w sklepie w Kłodzku lipa, wszystko pozamawiane. :neutral: Swoją drogą dobry był by biznes na tych karaskach - sztuka po 1zł, mały stawik i sprzedawać. Kasa jest? - jest. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie przepraszam wszystkich wędkarzy z Pilc :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wypad typowo rodzinny mimo moich poleceń przerodził się w zwykły biwak. Ale kiedyś musiał pokazać swojej ładniejszej połowie gdzie mąż spędza nocki :mrgreen:

Co do efektów to były praktycznie zerowe, ale nie nastawiałem się z moją małą "bandą" i dziećmi szwagra na łowienie. Z drapieżnika udało mi się wyłowić świeżo odcięty łeb szczupaka na stawie nr 5. Masakra - jak ktoś już wypatroszył rybę to mógł łeb rzucić w krzaki dla lisa lub zwykłych mrówek, a nie robić syf w wodzie pod samym brzegiem.

Z gruntu biała nic nie podeszła, kompletnie nic, zmiana na spławik i miałem dwie płoteczki. Na żywca nic. Obok młodzierz urządzała sobie kompiele, ale w upalną niedzielę mogłem się tego spodziewać więc nikomu nie miałem nic za złe. W każdym razie nic nie złowiełm. Jestem ciekaw dlaczego biała ryba nadal nie żeruje? A może ktoś coś złowił na Pilcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!! i zarazem mam pytanie i prosze o szybką odpowiedz koledzy i kolerzanki powiedzcie gdzie na którym stawie jest najwięcej suma? kupiłem sobie odpowiedni sprzęt na tą rybkę i jestem tak napalony na tą rybkę że nie moge sie doczekać mojego wypadu podpowiedzcie plissssssssssssss :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, prawdopodobnie na dzbanowskim czyli ten łatwo dostępny z drogi asfaltowej Ożary - Dzbanów. Zerknij na strone 15 tego posta i znaleziony przeze mnie link - pewnie podniesie ci ciśnienie :-).

(ps. niby to tylko kawałek brzegu na zdjęciu ale mi coś na staw dzbanowski te zdjęcie nie pasuje.. ale coż, szczęśliwca osobiście nie znamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !!!Zgadzam się z Tobą aregmaks i jareksm2, że ten okazały sum chyba nie został złowiony na Dzbanowskiej żwirowni. Wydrukowałem sobie zdjęcie i wczoraj miałem okazję być na Dzbanowskim i jakoś nie znalazłem podobnego brzegu jak na fotce :smile:. Moim skromnym zdaniem :grin: na pewno nie na Dzbanowskim ten sum. No ale nie dziwię się wędkarzowi, ma prawo do nie zdradzania swojej miejscówki, a gratulacje i tak się należą za złowienie i wypuszczenie, bo suma możemy łowić od 1 lipca. Z tego co opowiadali mi strażnicy Społecznej Straży Rybackiej to zarybiano sumem cmentarny i na Pilcach (miejscowi mówią czasem "świniarni"), ale za cholerę nie wiem na której żwirowni ( nie pamiętam numeru).

Potwierzam koldzy wasze zdanie, że biała ryba za chiny nie chce brać, z drapieżnikiem też kiepsko, oczywiście nie liczęmałych okonków, płoteczek, uklejek i słonecznicy. Nie mam pojęcia co z tą rybą?

Pozdrownienia dla Pilcomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sumika na dzbanowski :) podobno tam jest liczna populacja - wszystkie roczniki :); na cmentarnym nie słyszałem nigdy o sumach i zarybieniach

witam! zgadzam sie z kolega a propos suma na Dzbanowie , w tamtym roku siedzac z kumplem łowilismy kijany właśnie tam :lol: takie do 40cm a na pikerka zapinały się nawet takie po 5 cm .Czyli rybka ma sie tam dobrze i sie rozmnaża :mrgreen: pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z środy na czwartek byłem na stawie nr 3. najpierw zakotwiczyłem na 9 z nadzieją na powtórkę z przed dwóch tygodni, niestety upał i masakrycznie dużo mrówek szybko skłonił mnie na zmianę miejscówki. Na stawie nr 3 pod wieczór miałem dwa brania drapieżnika, z czego udało mi się złowić tylko jednego szczupaka 56cm. Nad ranem, spin w rekę i krótka wyprawa na staw nr , 5 trzy ładne okonie w tym jeden w granicach 30cm, następny staw i szczupaczek około 30cm, na przepływance widzę piękne klenie, szybka zmiana przynęty na mini wobka typu osa i rzut. Zbyt gruba żyłka nie dawała mi wiary, ale za trzecim rzutem uderzenie nie zacięte niestety. Próba jeszcze raz i..... siedzi, czuje duży opór, myślę to mój pierwszy tak duży kleń, ryba robi ze dwa odjazdy i wyskok. Ku mojemu zdziwieniu to szczupak. Także 56cm. Niestety słońce waliło niemiłosiernie i zwinąłem się do domu. Na białą efektów nie miałem żadnych, kolega Rafał połapał trochę płoci.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć johny476, Musisz mieć oczywiście kartę wędkarską i kupić w kapitanacie pozwolenie na łowienie w strefie morskiej i nadmorskiej, zazwyczaj o ile pamiętam to wykupuje siętakie pozwolenie na 2 tyg. lub miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, nie kosztuje to dużo, dawno już nie łowiłem nad morzem, ale nie jest to duży koszt ok. 20 paru zł.

jareksm2, chyba jest za gorąco w dzień na rybki, w grę wchodzi nocne łowienie, prognozy pogody są takie, że od jutra prawie przez cały tydzień ponad 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, przypomniało mi się jeszcze, że ze 4 lata temu jak byłem w Dziwnowie, to takie pozwolenie wykupowałem w sklepie wędkarskim przy moście zwodzonym. Także możesz też zapytać w każdym sklepie wędkarskim gdzie takie pozwolenie można wykupić, na pewno w kapitanacie, ale i również w niektórych sklepach wędkarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, przypomniało mi się jeszcze, że ze 4 lata temu jak byłem w Dziwnowie, to takie pozwolenie wykupowałem w sklepie wędkarskim przy moście zwodzonym. Także możesz też zapytać w każdym sklepie wędkarskim gdzie takie pozwolenie można wykupić, na pewno w kapitanacie, ale i również w niektórych sklepach wędkarskich.

W pewnej miejscowości nazwy nie pamiętam -zaniki ;) - w sklepie wędkarskim Pan podał mi gotowy blankiet z nr.konta do zapłacenia na Poczcie Polskiej. Wystarczyło tylko wpisać swoje dane i okres na jaki chcesz pozwolenie. Wcześniej oczywiście wpisał kwotę za czas pozwolenia na łapanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję info na temat stawu 13b, tj. czy ktoś tam poławaiał ostatnimi czasy? Jaki jest głęboki i czy są tam miejscówki? Z góry dzięki za wszelkie info.

Wiem ze na ten staw musze przedzierać się przez przepływankę między stawami 3d i 4 i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam ciekawe miejsca ,sam złapałem tylko krótkiego szczupaczka ale miejscówki są tam ciekawe. Swoją drogą to właśnie w okolicach 13-stki się zakopałem autkiem tylko ,że wtedy było bardzo mokro. Myślę że obecnie można tam dojechać bez problemu terenówka oczywiście. Nad 13 prowadzi też inna droga o wiele lepsza niż przez 3d i i dalej . Jedzie się przez las przy drodze rosną takie zajebiste dęby wjeżdża się od drogi pomiędzy Kamieńcem a Ożarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.