Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Catana Spinning CX 270 UL 1-11g


abra1711

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mam ten kij. Jest to bardo miękka wędka, najlepiej sprawuje się do połowu kleni na woblery. Czuć na niej każde drgnięcie przynęty. Praktycznie nie miałem na niej spadków + walka z ryba to coś wspaniałego na tym kiju. Do lowienia okoni na wobki też się sprawdzi, jeśli jednak szukasz czegoś do łowienia na paproszki to szukaj jakiejś wklejanki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zaliczyłbym tą Catankę do kijków typowo jaziowo kleniowych o ile takie istnieją. Kijek ma głębokie ugięcie ale przy tym jest dosyć szybki i dynamiczny, co przy długości 2,70 i przedziale cenowym do 140 zł należy raczej do rzadkości. Wadą jest bardzo długi dolnik i jak mi się skończy gwarancja to go zwyczajnie uharatam. Pomimo tego bardzo ją lubię. Jest bardzo uniwersalna w swoim zakresie. Najlepiej to jazie i klenie w nurcie - smużaki, nieduze wobki i blaszki. Fajnie oddaje ich pracę tak w nurcie jak i stojącej. Bez problemu połowimy nim też okonie i to nawet bardzo małe. Co prawda jakaś delikatna wklejaneczka pokazywałaby najmniejsze okonki wygodniej ale ta daje rade na tyle, ze i 7 cm wyciągam a nie muszę targać kolejnego kija nad wodę. Wczoraj na bocznym troku w 1,5 h około 25 okoni z których największy miał 16 cm. Nie ma również problemu z wyholowaniem czegoś do 60cm - miałem i bolki i sandały. Wyjechały na brzeg nie wymęczone i bez problemu wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, zastanawiam się nad kupnem lekkiego zestawu spinningowego, który pogodzi możliwość połowu kleni, jazi, okoni i pstrągów. Zarówno w Wiśle, mały ciurkach, jak i wodach stojących. Chciałbym łowić lekko i finezyjnie. Przynęty to zapewne malutkie blaszki, woblerki, twisterki na lekkich główkach. Pierw myślałem o tej samej wędce, tylko z CW 3-14g. Ale myślę, że lżejsza będzie jeszcze "fajniejsza", też chyba zdecyduję się na krótką wędkę 2,10m z którą będzie łatwiej przedzierać się przez zakrzaczone tereny. Do tej wędeczki dobrałbym niedrogi kołowrotek, który powinien wytrzymać niewielkie obciążenia. Na oku mam młynek spod tego samego szyldu - Shimano Catana 2500FC.

Proszę o porady i opinie ponieważ jestem jeszcze laikiem w wędkarstwie, obecny zestaw jaki posiadam to typowo szczupakowa wędka.

Dziękuję i pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie posiadam tą Catanę 2,10 :mrgreen: bardzo fajna ''kluseczka'' dolnik ma 43cm. i jak ta wędeczka się sprawuje przy spiningowaniu to nie wiem gdyż używam jej do spławika :idea: Do wędkowania z kajaka potrzebowałem właśnie krótkich wędek , które mi się mieszczą do schowka , dłuższa wędka nie wchodzi po złożeniu , a 2,10 bez problemu , na kajak też wędki z krótszymi dolnikami są poręczniejsze , kołowrotek przy tej wędce to też catana o wielkości 1000 . Z brzegu też czasami używam wędki 2,10 tylko że Shimano Vengeance do 30g . to też jest ''kluska'' poławiam nią szczupaki :mrgreen: Kiedyś z brzegu wędkowałem wędkami 2,70 ale po przywyknięciu do krótszych wędek , wędkuję wędką 2,40 . Na okonia z kajaka to mam Konger Stallion Strike Furion 223cm.do 12g. ale to jest akcja szczytowa , dolnik ma 34cm. W wędkach Shimano są większe przelotki , co mi też się podoba . W okoniówce też mam kołowrotek Catanę 2500fb chociaż i 1000 też dał by radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Zastanawiam się czy wersja UL 1-11g nie będzie jednak za miękka na Wisłę. Po rozmyśleniach wybiorę jednak wędzisko o długości 2,40, bo czasem może zabraknąć tych 30cm, żeby rzucić zza traw. Co do młynka, zawszę wolę mieć zapas na szpuli, czy ta wersja 1000 jest bardzo "malutka"??

Ostatecznie zestaw wyglądałby:

kij Shimano Catana CX Spin 240 L 3-14g

kręcioł Shimano Catana 2500 FC

przeznaczenie:

kleń, jaź, pstrąg, okoń

wody:

Wisła w Krakowie, mniejsze rzeki, małe ciurki, wody stojące

przynęty:

małe woblery, obrotówki, paproszki

Czy to będzie dobry wybór?

Czy będzie dobry pod małe przynęty i jednocześnie nie za miękki na Wisłę?

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kołowrotek weź inny. Jak catana to tylko wędka. Niby w sklepach mówią że mało reklamacji na kręcioły catana jest ale masakra jak weźmiesz to w ręce. Niedawno sam szukałem kołowrotka i parę z nich przemacałem. Miałem catane w rekach i nie zrobiła na nie dobrego wrażenia. W tej cenie znajdziesz kilka kołowrotków które jak na "nie full metal body" robia naprawde dobre wrażenie. Obejrzyj ryobi ecusima czy spro passion. Podobała mi sie równiez daiwa laguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.