Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupak w Krakowie


Filip Piszczerk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać wędkarską :mrgreen:

Mam pytanie odnośnie łowieniu szczupaków w Krakowie .

W zeszłym sezonie łowiłem na Kryspinowie i starorzeczu Wisły Podgórki Tynieckie , problem w tym że większość zębatych mierzyła 40-60 cm i trafił się jeden 75 cm rodzynek :neutral:

Zna ktoś jakieś fajne łowiska w Krakowie dające szanse na spotkanie z jakąś fajną sztuką . Z góry dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cześć Filip,

Na szczupaka z PZW musisz jeszcze trochę poczekać - wypadałoby do maja ;)

Co do łowisk, to w moim przypadku wygląda to następująco:

- Trafiają mi się szczupłe jako przyłów na Wiśle. Ich rozmiar jest podobny do tego, co sam łowisz.

- Przylasek Rusiecki - kolega tam chodzi i co jakiś czas ma świetne wyniki na żywca (nie tylko szczupaki, ale trzeba znać miejscówki i nie dać się podpatrzeć), ja na spinning łowiłem tam same krótkie,

- Możesz spróbować na Zesławicach, ale tam o wymiar baaardzo ciężko,

- Poza tym to łowisko specjalne, na który kilka razy się spotkaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz o szczupaka powyżej 70cm. :cry:

No chyba że Wisła , albo ja jako "szczupak28" :mrgreen:

Przewaznie jak szczupak się trafia to w okolicach + - 50cm.

Byłem tydzień temu u wujka i odkryłem spacerując ładny kanał i odziwo widziałem jak ładny szczupak stał do słoneczka a jak zszedłem z wału to mnie ujrzał i uciekł.

W lipcu odwiedze to miejsce , bo od lipca szczupak najlepiej bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich, 4 maja wybrałem się na zbiornik Podgórki Tynieckie "dolny" tzn zbiornik położony bliżej toru kajakowego. Spining w rękę i jazda, kilka woblerów własnej produkcji i duże przynęty gumowe, jeszcze większe żelaztwo... na tym zbiorniku ani brania po czterech godzinach "orania wody" Ale przeniosłem się na drugi zbiornik i tu niespodzianka w drugim rzucie branie:-) ale po kilkunastu sekundach "spad". Posiedziałem sobie troszkę, zapaliłem papieroska i znowu kilka rzutów na pusto. Przeszedłem kilka miejsc dalej na drugi brzeg i rzucam mniej więcej w miejsce w którym miałem branie kilka rzutów i znowu uderzenie. Wyciągam szczupaczka na około 50cm. Nie mierzyłem go nawet i do wody... Kilka rzutów i znowu przejście na następne miejsce. Dwa rzuty na nowym miejscu i siedzi większy szczupaczek kilka wyskoków nad wodę i prawie zawał serca:-) jest na brzegu, szczupły ma 83cm. Wziął na 13cm. woblera własnej produkcji. Miłe zaskoczenie jak na taką wodę. Dawno nie byłem na tych zbiornikach, a wogóle na trzech znajomych z którymi byłem wyjeliśmy 4szt. szczupaków niewymiarowych i jeden 83cm. ktoś tam wyjął suma "70" sandacza "?" i kilka niemiarów szczupaków. Więc odwiedzę tą wodę jeszcze nie raz w tym roku napewno. Aha wszystkie nasze szczupaki wróciły do wody. Dzięki za uwagę i połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank już tam siedzą od niedzieli na tym miejscu. Przyszło po mnie kilku spiningistów na to miejsce jak się zbierałem do domu. Pytali czy coś było? Odpowiedziałem że nic a jeden z nich mówi że widział jak coś wyciągałem:-) Ale szczerze jak się zbierałem do domu to jeszcze na pożegnanie coś ładnie goniło drobnice niedaleko miejsca gdzie śmigałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Plazą też byłem ze spinem i nałapałem małych okonków i siadł mi szczupaczek około 35cm. Troszkę zaryzykowałem bo chciałem dziecku (córce 4lata) pokazać rybkę okonka a siadł szczupak na zestaw bez przyponu:-) ale się udało go wyjąć bez zerawnia.... a poza tym gość nałapał tam linków i płotek linki około 25cm. i płotki do 20cm. I tu niespodzianka facet miał LINA na blisko 45cm. i karpia na 40cm. Więc jak chcecie się pobawić z linem małym i nie tylko to na PLAZE marsz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
To nic tylko odwiedzać Plaze

Witam, kolegów wędkujących :) mam pytanie czy na wodę przy Plazie trzeba mieć składki czy wystarczy biała karta ? aktualnie posiadam składkę N.

Wystarczy biała karta. Nie można łowić tylko na brzegu od strony Plazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.