Skocz do zawartości
tokarex pontony

kolor żyłki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

A ja dla odmiany do spiningu stosowałem żyłki i plecionki fluo i lowiłem ryby. Fluo dla tego, bo żyłka jest dla mnie jak spławik. Musze ja widzieć na styku z woda!!! Ale też musze powiedziec, ze od połowy sezonu '04 przekonałem sie do czarnych żyłek / plecionek. Nie uwierzycie ... widac je lepiej jak fluo!!! Pod słońce fluo ginie a czarna widac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość bogdan39

mi sie wydaje że kolor żyłki ma jakieś znaczenie na wodzie o dużej przezroczystości w głębszej już chyba takiego znaczenia niema. zaóważyłem u mnie że gdy woda jest zmęcona to lepiej bierze wiem wiem że wpływa nato wiele jeszcze innych czynników ale napewno wpływ jakiś jest. posune sie dalej ja naprzykład nieczyszczę końcowego odcinka żyłki z drobnego zielska , wydaje mi sie wtedy że ryba jest wtedy mniej ostrożna i bardziej zachłannie bierze .oczywiście że przynęta jest zawsze oczyszczana.[to oczywiście jest tylko moje zdanie] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

byłem na rybach z wujkiem, siedzieliśmy dzień, nocke, rano przyszedł taki facet, pyta czy może na jedną wędkę między nas. no to żeśmy go puścili, ale ostrzegamy że nic nie bierze. rzucał między nas, nikt nic nie ciągnął a on co 5 min kilowego leszcza!!! jak mu sie fajki skończyły to ryby na fajki zamieniał :D. no to sie pytamy, co on tam takiego ma że tylko jemu biorą. a on że ma żyłke brązową... więc chyba raczej kolor ma znaczenie. dodam że łowiliśmy na wiosnę i woda bardzo czysta była. na grunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... chodzi o to że facet miał inny kolor żyłki i łowił ryby a inni nie. wiadomo że ryba nie bierze na żyłkę, ale kolor i grubośc żyłki ma znaczenie. pójdź z kolegą na ryby na bata i niech on założy żyłkę 0,14 a ty linke alpinistyczną :mrgreen: . zobaczysz kto więcej złapie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no franek nie przesadzaj wiadomo że nikt nie łapie na linke alp. Ale czy cię nie zastanowiło to jak wlazł między was czym podkarmiał i co na haku wisiało, zapewniam cię że kolor żyłki odgrywa drugrzędną rzecz, myślę że nie raz spotkałeś się z powiedzeniem na co biorą :?: odp: na kolacje, myślę że jakieś z tego wnioski wyciągniesz :idea: poza tym pisałeś że chodzi ci o kolor, a nie średnicę żyłki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
jak dla mnie kolor żyłki nie ma znaczenia teraz łowie na zielonom bo ją widać na stawie .A ryby biorą na jaskrawwe kolory jak i naciemne

No chyba się z tobą nie zgodzę że kolor żyłki nie ma znaczenia. Mówię to z doświadczenia wielokrotnie łowię w stawie z bujną roslinnością woda jest ciemnobrunatna i najlepsze efekty daje żyłka o kolorze ciemno szarym (przy połowie karpi i linów). Takich przykładów można mnozyć, myślę że znajdzie się ktoś kto mnie poprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja powiedzialem że wszyscy mają używać zielonej żyłki :?: Dziśaj ide na szczupaka z białą i terz jest widoczna na stawach w mojej okolicy. A uciebie lepiej widać brunatną .Proste nie :?: niebende sie spierać że zawsze muwie prawde. MIŁEGO ŁOWIENIA LARY :mrgreen: nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja myśle że kolor żyłki nie ma wielkiego znaczenia ja używam żyłki koloru szarego cos koło tego koloru ta co jest przeważnie i nie ma większego znaczenia czy ryba bierze najważniejsze jest to co jest na haku i przypon też jest ważny gdy bedzie za gruba żyłka przeponowa to okręslona ryba nie weżmie lecz czasem się i tak skusi:) więcej mozna pytać mnie na maila kasa2123@onet.eu zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.