Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ryobi w starej konstrukcji czy CF?


Goliat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Muszę wymienić kołowrotek w spinie i waham się między dwoma młynkami: Ryobi Zauber czy Ryobi Arctica CF? Czy ktoś łowi tymi Ryobi w serii CF z trochę nowocześniejszą budową? Jak solidność w porównaniu do sprawdzonych konstrukcji typu stary zauber? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam

Też miałem ten sam dylemat :rolleyes: Byłem zdecydowany na starą wersję jednak stałem się posiadaczem CF (kolega zabrał mi z przed nosa ostatnią sztukę) Nie żałuje mam go już ponad dwa lata i poza jednym małym skruszonym  elementem w korbce nic się nie psuje. Reklamacja uznana bez problemu.

Nie wiem jak teraz .ale wcześniej Konger i Dragon mieli dystrybucję na Polskę i czasem zdarzało się ,że kołowrotki trafiały na reklamację nie tam gdzie trzeba co wydłużało czas załatwienia sprawy.

Posiadam Zaubera CF 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o Zauberze CF lub Arctice CF, starego miałem kiedyś i się sprawdzał przy spinie bardzo dobrze. Ale zainteresowałem się nową konstrukcją i oczywiście jestem w kropce :D Kupię chyba Zaubera CF i się przekonam na własnej skórze co Ryobi wymyśliło. Opinie które udało mi się do tej pory znaleźć są pozytywne, wszyscy piszą, że to to samo co wcześniej tylko ładniej wygląda :D Dzięki za odpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy są jakieś różnice między Ryobi zauber z korbką składaną a stałą w starej konstrukcji ? Już w kolejnym sklepie spotykam zarówno jednym i drugim modelem i ten ze składaną korbą jest ciut droższy. Od czego to jest zależne ? Czy może jednak warto jest dołożyć do wersji cf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 13.03.2016 o 18:24, Sero92 napisał:

Czy są jakieś różnice między Ryobi zauber z korbką składaną a stałą w starej konstrukcji ? Już w kolejnym sklepie spotykam zarówno jednym i drugim modelem i ten ze składaną korbą jest ciut droższy. Od czego to jest zależne ? Czy może jednak warto jest dołożyć do wersji cf ?

Kolego, korbkę składaną w kołowrotkach Ryobi ma w dystrybucji Konger, natomiast Ryobi od kilku lat robi koł. z korbką wkręcaną metalową jednolitą dla dystrybucji Dragona i te kołowrotki są oznakowane symbolem G201 w numerze seryjnym (na stopce kołowrotka, na złotej blaszce).

Wersja CF jest ciut wzbogacona i kosztuje wyraźnie drożej. Polecam ci kołowrotek z wkręcaną korbką - jest stabilniejsza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.