Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka kotwice?


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To widocznie twoi kumple chcieli cię zrobić w balona. jakoś nie wyobrażam sobie aby założyć wisienke na kotwice. Kotwica nadaję się przede wszystkim do wędkowania na żywca takich drapieżników jak szczupak ewentualnie okoń i nawet łowcy tych ryb z czasem zastępują kotwiczki hakami. Kleń nie jest typową rybą drapieżną która bez opamiętania łyka przynęte wraz z zawartością. Jest rybą karpiowatą które są niezwykle ostrożnie. Przykładem może być naturalny drapieżnik ryb karpiowatych boleń którego jest niezwykle trudno przechytrzyć i łowcy tych ryb nie używają kotwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość haczyka zależy przede wszystkim od wielkości przynęty i ryby. I tak jeśli przynętą są białe robaki lub 1 ziarnko kukurydzy to stosuję 14 jak już są to 2 ziarnka kukurydzy lub czerwony robal to za stosowne uważam użycie 8. Dodatkowo wiem że np. lin ma twardą wargę dlatego rezygnuje z małych haczyków. NA wiśnie nigdy nie łapałem Więc sprubój samodzielnie dobrać wielkość haka do przynęty, zwracając uwagę na to że twoją zdobyczą mają być też brzany które charakteryzują się sporą siłą i także twardymi wargami (tego drugiego nie jestem pewien :roll: ).

Życze powodzenia w połowach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.