Skocz do zawartości
tokarex pontony
zajac222

Rejestracja i nanoszenie numerów rejestrsacyjnycn na pontonie

Recommended Posts

Mam łódkę zarejestrowaną i tu pytanie , czy te same numery mogą być na pontonie czy ponton wymaga innej rejestracji .

Drugie pytanie , nie chciałbym malować na pontonie numerów , czy namalowane powiedzmy na sklejce i powieszone na  lince z boku pontonu wystarczą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na bolenie   Dragon

Jeśli masz zarejestrowaną łódkę , to zobacz co pisze w dowodzie :) na pewno rodzaj(plastik/sklejka itd) i wymiary łódki , a więc ponton to nie łódka :) Według ustawy numery mają być ''trwale umieszczone'' więc nie wiem czy w formie takiej sklejki to jest przepisowo ? chociaż widziałem już takie pontony - ciekawo co na to jakiś upierdliwy strażnik? Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nie ma takiego opisu ( plastik , sklejka ) nawet wymiarów nie ma . Najlepszym wyjściem będzie przedzwonić do PSR lub SSR i odpowiedź będzie jasna  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam zarejestrowany ponton i w dowodzie jest wpisane ile komór powietrza ma ponton, tak wiec nie ma szans przepisania numerów z łódki na ponton.
Co to numerów to tak jak pisze Buszmen, jest zapis iż mają być trwale umieszczone z obu burt. Z tego co pamiętam kiedyś jak rejestrowałem ponton to gdzieś znalazłem napis, że znaki mają mieć jeszcze minimalną szerokość.
O to chyba to:

" Nie mniej jak 10 cm. wysokości i 1 cm. grubości - na podstawie art.20 ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r.( Dz.U.nr.91 z późniejszymi zmianami ) oraz 17 i 18 paragr. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001r. "

Ale nie wiem czy na chwilę obecna się coś pozmieniało czy nie, trzeba by poczytać ustawę. ;)

 

Ps. Sprawdziłem:

" § 17. 1. Sprzęt pływający służący do połowu ryb, zwany dalej "sprzętem pływającym", z wyjątkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrębnych przepisów, znakuje się w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na zewnętrznych płaszczyznach obu burt; litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm grubości. "

http://brasil.cel.agh.edu.pl/~09skmolfa/file/Dz.U.2001.138.1559.R1.pdf

  • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dla wiadomości dla  wszystkich ciekawych , dziś dzwoniłem do SR okręgu Toruń , dwa pływadełka nie mogą być używane z tymi samymi numerami rejestracyjnymi  , co do numerów na pontonie to można mieć tak jak pisałem na sklejce byle podczas połowów musi byś przymocowane na pontonie zgodnie z przepisami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to prawda, własnie wszedłem na stronę sejmu i sprawdziłem ten przepis. Przepis w chodzi w życie od 1 sierpnia br z wyjatkiem  art. 26 i 30 które dla wedkarzy są bez znaczenia. Także od 1 sierpnia nie trzeba rejestrowac jednostek pływających poniżej 7,5 metra długości do zadań wedkarskich i nie tylko :) .Ustawa  z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m została zsynchronizowana w zakresie rejestracji i nie tylko z obecnymi przepisami  - ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ustawę z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej, ustawie z dnia 18 września 2001 r. – Kodeks morski oraz ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim. W cytowanych wyzej przepisach pojawiły sie odpowiednie informacje o zmianach od 1 sierpnia br. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i elegancko. Już miałem kombinować z farbą chlorokauczukową, a tak na cyfrach i literach wyciętych z folii zamoprzylepnej jakoś do lipca się przemęczę. Zupełnie przez przypadek trafiłem na to rozporządzenie. (oczywiście jeśli w obecnej sytuacji dane nam będzie powędkować 🤥 )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link został automatycznie zagnieżdżony.   Wyświetl jako link tekstowy

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...