Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder nad odrę, ciężar wyrzutu oraz sprzęt.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zrobiłem kartę wędkarską i zamierzam łowić nad odrą we Wrocławiu.

Najlepszym sposobem łowienia który mi odpowiada to łowienie na grunt czyli feeder.

Z tego powodu że nie mam żadnego doświadczenia mam kilka pytań. Przede wszystkim:

- Jaką wędkę kupić na początek (żeby ładnie było widać brania, jaki ciężar wyrzutowy ma mieć wędka)?

- Jaki dobrać do tego kołowrotek?

- Na jakie koszyczki łowić (waga)

Na kołowrotek i wędzisko mam przeznaczone 200zł. i chciałbym się mniej więcej zmieścić w tym przedziale, a nie chcę kupować jakiś "chińskich" wędek a nie znam się jeszcze jakie są dobre w tej cenie, dlatego też proszę o jakieś porady, czy propozycję. Wędkę z kołowrotkiem zamierzam kupić na Allego czy innym serwisie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Twój budżet jest troszkę mały na federa i kołowrotek ☺ 

Odra jak to Odra raz stoi a raz drzewa zabiera ☺

Moim zdaniem CW 120 g bedzie najbardziej uniwersalne. DDługość kija 3, 60 lub 3,90 i tym ogarniesz wszystko od malych po 100 g koszyki czy ołowie 😜 

Kija kupisz w granicach 150 zł ale do kołowrotka bedzie trzeba dołożyć ☺chyba że chinczykiem się na poczatek zadowolisz ! 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kołowrotek z głowy jeszcze tylko nad wędziskiem się zastanawiam, chciałbym coś o długości 390 
znalazłem kilka kijków o podobnej cenie, który był by najlepszy a których nie polecacie?
Mikado Tsubame Feeder 390/120
KONGER Carbomaxx Feeder 360/120

KONGER Maxer Feeder 360/120

Mikado Princess Feeder 390/120

JAXON BLACK ARROW 390/60-120

Czy może coś jeszcze innego w podobnych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Odre Wroclawska ja bym uzywal kija 3,60 do 100-120gr, zalezy jak ciezko i jak daleko chcesz lowic, w tej cenie wybierz cos z Kongera/Mikado a najlepiej pojdz do sklepu Krokodyl/Fishing24 i pomacaj feederki i zobaczysz ktory Ci lezy najlepiej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tylko na parametry, a dokładnie wagę wedki, wybrałbym pomiędzy Mikado, a Kongerem. Niby waga przy federze nie jest tak istotna, ale wygodniej łowić lzejszym kijkiem. Tym bardziej jesli miałoby być aktywne łowienie. Jeśli ma to być Twój pierwszy feeder, to w zasadzie każdy z nich się nada nad Odre. Z czasem wymagania co do wedki staja sie jasne i wyrazne😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł na zestaw to ciut mało ale jak na początek coś wybierze. Na rzekę polecam coś o cw min 150g. Mam Dynacore Feeder 3,90m i 180g łowię nim na Wiśle. Koszt kija około 100zł i daje radę. Do tego młynek Method Feeder FD z wolnym biegiem i 5letnią gwarancją. będziesz zadowolony koszt zestawu około 230zł.

http://www.lowisko.net/2156,kolowrotek-robinson-method-feeder-305.html

http://allegro.pl/wedka-robinson-dynacore-feeder-3-90-50-150g-okazja-i5964733885.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,90 męczy rękę , szczególnie jak łowisz ciężkim koszykiem powyżej 50 g. Ja na Odrze łowię dwoma kijami : pierwszy to Mikado UV 3,60 cw 90 g , a drugi to Jaxon Digital 3,90 cw 110 g . Ten krótszy sprawdza się idealnie , natomiast dłuższy już męczy rękę przy holu czy nawet rzutach . Rzadko się zdarza , że łowie na koszyk cięższy niż 40 g , a łowię prawie wyłącznie na środku Odry .Kup sobie kija który ci leży w ręce , najlepiej załóż do niego kołowrotek i sprawdź wtedy czy się wygodnie trzyma . Nie sprzęt łowi ryby . W których miejscach masz zamiar łowić ? Chodzi o rejon Odry .

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja coś podpowiem:)Feeder firmy jaxon podobnej klasy miałem jeden jakieś 10 lat wstecz,no cóż spełniał swoje zadanie ale zawsze mu czegoś brakowało;)Black arrow posiada mój znajomy i trzymając go w ręku miałem podobne wrażenie iż odstaje od innych w podobnym budżecie.Kongera Carbomaxx 3,6m 120g posiadam od ok 9-10lat(aktualnie produkowanego carbomaxx nie miałem w ręku),hmm....czuć że ma większą wagę co za razem idzie łowiąc nim nigdy nie miałem uczucia że może nie wytrzymać,pęknąć itp.Do dziś używany do ciężkich zadań(niby 120g ale w moim odczuciu spory zapas),po tylu latach oprócz śladów wizualnych otarć wciąż nie zawodzi.Dlatego daje kongerowi ogromny plus za wykonanie.Kolejny aktualnie używany to Mikado Almaz 3,9m 120g,to już całkiem inny kij.Jest lekki,sztywny,sprężysty(cw raczej odpowiednie max 120g),od 2 lat nie zawodzi,4 szczytówki w zestawie.Jestem mega zadowolony z tego kija,wydaje mi się iż jakość i radość z łowienia jaką daje nie odzwierciedla ceny.Z feederem od mitchella nie miałem do czynienia,i raczej nie będę miał  z uwagi na jakość jaką prezentowały niegdyś dwa młynki które przeklołem;)Łowiąc na Warcie uważam iż 120g to minimum,optymalnie 150g.Myślę że na Odrze będzie podobnie.Łowiąc w głębszych dołkach o szybkim uciągu,nie ma problemu z zapięciem cięższego koszyka.Co do młynka od Okumy,Ceymara macałem przez chwilę i sprawia bardzo dobre wrażenie,odpowiednie dla okumy.Proponowany rozmiar 55 trochę mnie zszokował bo to duży młynek,raczej z przeznaczeniem na duże ryby,karpie,sandacze na trupka,to tylko moje zdanie.Do feedera z zamiarem połowu białej ryby(płoć,leszcz,kleń itp) wybierałbym rozmiar 3000 do max. 4000 nie widzę potrzeby stosowania większych,jak najbardziej okuma będzie dobrym wyborem np. mniejszy rozmiar,shimano w tej cenie omijałbym szerokim łukiem.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podjąłem decyzję dołożyłem troszkę do budżetu i kupiłem:

 Kołowrotek: OKUMA CEYMAR BF 55 CMBF-355 

Wędzisko: Mikado Almaz 390/120

 mam nadzieję że będę zadowolony z wyboru i dzięki wszystkim za pomoc i rady.

 zastanawiam się jeszcze tylko jaką żyłkę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Przetestowałem parę rożnych żyłek i tak wyciągnąłem wnioski

- numer jeden jak dla mnie to Trabucco T-Force Feeder, niestety jest dość droga ale warto wydać na nią $$$

- numer dwa bo tez niezła Sufix Mono Feeder jest dużo tańsza od Trabucco niestety nie tak mocna ale też daje radę

- numer trzy to Dragon Camou Feeder, jest trochę sztywniejsza od Sufixa ale też tańsza

- numer cztery najtańsza żyłka z wszystkich Konger Stellon skręca sie i ogólnie nie jest najlepsza ale jeśli mamy łowisko gdzie po trzech - czterech zasiadkach musimy wymieniać żyłkę bo mamy dużo zaczepów albo innych krzaków i żyłka sie zużywa to chyba najlepsza opcja dobrze wydane 6 zl :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Odrze używam 0,18 jako główną, przypon 0,10, ewentualnie 0,12 jak trafiają się grube leszcze. Kupuję na Ślicznej jakąś żyłkę, której jest 250 m, akurat tyle wchodzi na szpule kołowrotka. I nie kosztuje 100 zł tylko zdaje się 16 i całkiem daje radę. Co sezon i tak trzeba wymienić. Dodam jeszcze, że na rybach jestem co najmniej raz w tygodniu i jeszcze mnie nie zawiodła, czego nie mogę powiedzieć o innych żyłkach, często sporo droższych. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.