Skocz do zawartości
tokarex pontony
kubap123

Zawody! Potrzebuje porady! - Jezioro Wilanowskie

Recommended Posts

Dzień dobry! Piszę tutaj, ponieważ potrzebuje rad. Za tydzień w sobotę jadę na konkurs wędkarski i chciałbym zająć jakieś dobre miejsce.

Mam do Państwa pytania i czy mi doradzicie, w nie których. Za pomoc wynagrodzę nawet i $$

• Czy haczyk 16 będzie odpowiedni?
  • Dysponuje na kołowrotku żyłką (0,2) a na przepony itd (0,14) czy będzie odpowiednia?
  • Czy spławik 2G oraz 3G + na bata 1,5 oraz 2g będzie odpowiedni?
  • Na co najlepiej się nastawić? - I na co łapać ryby (białe robaki?, Czerwone robaki? Pinki? Kukurydza? Pęczak?)
  • Przynętę kupiłem na PŁOC ITD - czy dobrze zrobiłem? Nastawić się na mniejsze ryby typu: Wzdręga, płoć, ukleja?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na bolenie   Dragon

Tak na szybko.....

- wygruntować głębokość , łowić na dnie lub nad samym dnem, haczyk 16-18 + 2 pinki lub białe robaczki, inne przynęty sobie podaruj, do zanęty dodaj przynajmniej 1 paczkę pinki, wyszukaj głębokość około 2 metry , wcale nie musisz daleko rzucać i tam łów, batem możesz próbować łowić bliżej jak jest krótki. Spławik 1,5-2 g, na bata nawet 0,5g

Powodzenia w zawodach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydawało mi się że o żyłce pisałem :)

Główna może być 20 jak już jest na kołowrotku, ale na przypon daj 0,10 lub jeśli sobie z taką nie radzisz to max 0,12

Do zanęty co najmniej paczka pinki lub małego robaka .

Dlaczego przy dnie ? Bo to naturalne miejsce poszukiwania pokarmu przez większość ryb :) zwłaszcza tych większych . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach