Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotki Cormoran


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

hubolsky, Posiadam prawie identyczny zestaw z tym że mam Lexusa 2,6m do 13g cw. Kołowrotek Cormoran AL 6 PiF z tą wędką był naprawdę leciutkim zestawem lecz kręcioł mi niestety nawalił i oddałem go na gwarancję. Kołowrotek jak był dobry to chodził idealnie i bardzo mi pasował ale teraz wybrałbym coś innego bo jezeli płacę za kręcioł 200zł to chce na niego trochę połapać a ja łowiłem jedynie pół roku :neutral: Decyzja należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A możesz napisać co mu dolegało?

Dolegało mu to że w pewnym momencie kręcenia kołowrotek się zacinał i ciężko chodził, zobaczymy co będzie jak przyjdzie z serwisu.

Mu dolegalo to ze nie dolozyl 100zl i nie kupil chronosa 11pif.

A wiadomo czy i ten by nie szwankował? Zresztą łatwo powiedzieć dołóż 100zł :roll: Teraz już wiem że nie kupuje się kołowrotków tej marki :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Rodeo GTI 5000 i jestem bardzo zadowolony. Jest trochę ciężki, ale maszynka niezawodna, o ile się nie zapomina o konserwacji. Jedynym mankamentem dla mnie jest strasznie ciężka szpula, która sprawia, że kołowrotek nie jest wyważony(idealnie leży z plastikową :neutral:) , ale już się do tego przyzwyczaiłem

Teraz kupiłem CORMORAN i-COR 10PiF 4000, ale o nim się wypowiem po rozpoczęciu sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodeo GTI

Już się kiedyś na temat tej szanownej serii wypowiadałem :mrgreen:

Mój podczas trwania gwarancji, w serwisie lądował dwa razy :lol: , nie liczę cięgle pękającej spręzyny w kabłąku. Myślałem, że to przypadek.. jak się jednak później okazało kumpel miał podobne problemy z tym, że w modelu z tylnym hamulcem.

Kołowrotka używałem do lekkich przynęt spiningowych, więc o przeciążeniach nie może być mowy. Bardzo żałuję, że skusiła mnie estetyka Rodeo i rekomendacje sprzedawcy, bo zraziłem się do marki, którą wcześniej bardzo ceniłem.

Powodzenia, może ta złośliwa seria na południe polski została rzucona :lol: jeśli nie.. duuużo cierpliwości ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Rodeo 3SF 4000 i od poczatku cos bylo nie tak. Gdy sie chcialo zakrecic do tyłu to zamiast stanąć, korbka potrafiła przekręcić się o pół obrotu i dopiero stanąć. Czasami nawet przekręcała się kilkukrotnie.

Podczas jednego z wypadu oczywiście pękła sprężynka kabłąka....ogólnie chyba miałem wybrakowany egzemplarz...albo cos z Cormoranem nie tak

Używałem go do łapania na troka(troszke za duzy rozmiar zamowilem:) ) i na male blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał doczynienia z tym kołowrotkiem ?Mam zamiar go dokupic do bull figter 3-15 2,55 i chodzi mi o jego wytrzymałość

[ Komentarz dodany przez: artech: 01-02-09, 22:50 ]

link do aukcji allegro został usunięty. Zapoznaj się z regulaminem wstawiania linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam serdecznie.

Stoję przed małym dylematem zakupu kołowrotka do spinningu. w sumie mam już upatrzone modele:

Manta FD 620i

Viper FD 520i

niemal identyczne, cena taka sama, różnią się tylko detalami ... stąd właśnie problem. na który z tych modeli się zdecydować.

może ktoś miał te kołowrotki w dłoni, zna jakieś anonse ich dotyczące, lub jakieś inne propozycje?

kołowrotek będzie przeznaczony do średnio-lekkiego spinningu (dwie szpule z żyłkami 0,18 i 0,22 zawsze przy sobie) do łowienia na jeziorze z łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nabylem Mante FD625i, do okoniowki. co do dzialania to ci rewelacji nie napisze, bo za oknem sporo sniegu. przede wszystkim zastanow sie nad wielkoscia, czy do sredniego spina nadaje sie najmniejszy model(ja mam sredni do lajta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wielkości nie mam wątpliwości, gdyż spin będzie raczej ze wskazaniem na lekki. nie łowię w miejscach gdzie jest dużo zaczepów a na wielkie okazy rybne też się nie nastawiam, więc kołowrotek nie będzie przeciążany.

a powiesz czym sugerowałeś się przy wyborze tego kołowrotka? co Cię skłoniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiesz czym sugerowałeś się przy wyborze tego kołowrotka? co Cię skłoniło.

mialem do wydania stowke z hakiem zeby cos przykrecic do TD 275/3-12g(z atakie pieniadze niema cudow), i w tym przedziale przegladalem kolowrotki dragona i okumy bo maja u mie pewien kredyt zaufania, a shimano catana juz troche oklepana.

i z tego wszystkiego po dlugiej lekturze technopierdół wybor padl na mante, dokladnie 8xxiT a znalazlem jescze w FM promocji model 6xxi(z poprawka ktora brzmi: nigdy nie bierz najmniejszego modelu-hyba ze na lód :lol: ) i padlo na 625i. w rzeczywistosci jest troszke mniejszy od innego kolowrotka ktory posiadam w wielkosci 30, dosc duza szpula co cieszy(te male okropnie skrecaja zylke) a waga podana przez producenta to odpowiednio 20-272, 25-275 i 30-285g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proponowałbym rozejrzeć się za kolowrotkiem z aluminiową przekładni. Posiadam kołowrotek okuma espina (posiada aluminiową obudowe przekładni), ktorego kupiłem na poczatku zeszłego sezonu i na niego nie narzekam. Równo nawija plecionke oraz dobrze pracuje przy ciężkich przynętach tj. koguty oraz blachy 30g. Wówczas była na niego promocja i zapłaciłem około 120zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku urzytkowałem Mante. Fajny jest tylko z wyglądu, dużo luzu, ktory w szybkim tempie się powiększa. Poza tym po doświadczeniach z Mantą unikami tego radzaju rączek. W wypadku Manty jej składanie bardzo szybko się wyrobiło. Kołowrotek był urzywany przy lekkim spiningu, wiec urzytkowany był zgodnie z przeznaczeniem. Dodam, że były problemy z serwisem, ta 5cio letnia gwarancja tylko ładnie brzmi.

Mimo tego dalej urzywam kołowrotka tej firmy z tym, że półka wyżej - Team Dragon FD z serii 900. Tobie, by oszczędzić nerwów, proponuje zrobić to samo. Troszke tańsze a równie niezawodne Team Dragon FD z serii 700.

... a jeżeli sumiennie chcesz trzymać się budżetu wybierz coś Shimano (Catana lub Sienna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.