Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sieraków


Hols75

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Dla zainteresowanych:

Oba jeziora należą do Zespołu Szkół w Sierakowie zezwolenie można wykupić w sklepie wędkarskim na ul. Chrobrego, w szkole lub w Domu Kultury.

Po tygodniowym pobycie nad jeziorem Lutomskim muszę powiedzieć ze obfituje w tzw. rybi chwast, krąpie można tam łowić setkami :razz: , trafiło mi sie kilka ładnych leszczy ale przez tydzień łowienia to nie wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na Lutomskim nie wędkowałem, ale rozmawiałem ze znajomym, miejscowym wędkarzem i nie polecał - bardzo dużo drobnicy.

Na Jaroszewskim wędkowałem 4 lata z rzędu - ostatni raz w 2008 roku. Zbiornik dość ciekawy i jednocześnie bardzo trudny. Woda dość głęboka (max. 18 m) z małą ilością miejsc do wędkowania, prawie niezbędna jest łódka. Wstępują tam prawie wszystkie, jeżeli nie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych:

- ładne płocie - tylko na kukurydze

- piękne duże leszcze - też tylko na kukurydze (sam miałem dwa medalowe w zeszłym roku)

- dużo okoni - i 40-50 cm szczupaków większe jesienią

- trochę nie dużego węgorza - na filet z sielawy

- bardzo kapryśny lin, dużo w medalowych rozmiarach - żeby połowić te rybki trzeba się nastawić tylko na ten gatunek, przynęta zależny od dnia czasami kaka, czerwony, biały - dlatego napisałem kapryśny

Więcej o rybach nic nie mogę napisać, bo innych nie łowiłem, albo nie sprawdziłem informacji od miejscowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

Od 16 czerwca 2009roku jeziora Lutomskie i Jaroszewskie zmieniły właściciela.

Nowym właścicielem Jeziora Jaroszewskiego jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z oo w Lutomiu

Pozwolenia i więcej informacji można uzyskać w Sklepie wędkarskim w Sierakowie przy ul. Chrobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem we wtorek 14 lipca w Sierakowie i podaję to co zapamiętałem z cennika opłat za łowienie

1 dzień - 10 zł

3 dni - 25 zł

1 tydzień - 55 zł

wędkowanie w nocy, z łodzi i na spina oplata razy dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji zasięgniętych od miejscowych właścicielem łowiska jest ten sam facet co np. jeziora BYTYŃ.

Oznacza to, że łowisko jest pro-wędkarskie i raczej tak jest. Odbyłem w tym tygodniu (16-18 lipiec), krótki, trzydniowy rekonesans nad jeziorem, nie maiłem oszałamiających wyników, bo byłem na kilkudniowym wypoczynku z rodziną, ale takich płoci nie łowiłem nawet w Warcie (kilka ponad półkilowych, więcej trochę mniejszych - około 300g). Sąsiad z domku obok miał co najmniej jednego esoxa w dziennie (od 3-7kg).

Także łowisko zdecydowanie polecam, warte tych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji zasięgniętych od miejscowych właścicielem łowiska jest ten sam facet co np. jeziora BYTYŃ.

Oznacza to, że łowisko jest pro-wędkarskie i raczej tak jest. Odbyłem w tym tygodniu (16-18 lipiec), krótki, trzydniowy rekonesans nad jeziorem, nie maiłem oszałamiających wyników, bo byłem na kilkudniowym wypoczynku z rodziną, ale takich płoci nie łowiłem nawet w Warcie (kilka ponad półkilowych, więcej trochę mniejszych - około 300g). Sąsiad z domku obok miał co najmniej jednego esoxa w dziennie (od 3-7kg).

Także łowisko zdecydowanie polecam, warte tych opłat.

Łowiłeś z brzegu czy z łódki ?

Jeśli z brzegu to gdzie bo miejscówek tam mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

To może i ja coś dopowiem, do Sierakowa nad jez. Jaroszewskie jeżdżę od dobrych 15 lat na wakacje i na weekendy. Kiedyś wystarczyło posiedzieć na pomoście przy wyp. sprzętu wodnego u Piotra czy teraz Macieja, i nałapać siatkę okoni czy płoci a nawet leszczyk się trafił, dla tych co oczekują więcej łódka i okolice wysepki to można było złowić ładnego garbuska na blaszkę, nie wspomnę o zagłebieniu jeziorka na przeciwko plaży TKKF gdzie na żywca szło kilkadzesiąt okoni. Pomost po lewej zbudowany przez prywatna osobę za ośrodkiem ENEi fajne miejsce w spokoju można posiedzieć i powędkować. Zatoka po lewej w srtonę Kwilcza rewelacyjne miejsce na coś większego ale z białorybu. Obecnie jeziorko przeszło wielu właścicieli i każdy kolejny nic lepszy od poprzedniego. Technikum rybackie było chyba najbardziej zaangażowane w opiekę nad tą wodą, a teraz to jeziorko rozwija się tylko pod kontem turystycznej riwiery ;)

Spędziełm tam prawie całe dzieciństwo, i do tego zbiornika podchodzę w sposób sentymentalny, biorę sprzęt i wędkuję nawet mimo niepowodzeń i pustej siatki :)

...przy okazji

http://www.lutom.com.pl/jeziora.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.