Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co najdziwniejszego zlowiłeś?


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

Co najdziwneijszego złowiłes na swoja wędke ???

ja kiedyś złowiłem ..... kure :D Jak byłem mały i wróciłem z ryb położyłęm wędke koło domu i nie sciągnąłem robaka i kura go zobaczyła i .... bach :) branie :) nie musiałem zacinać a kura poszłą na rosół :)

Dzis słyszałem od wędkarza ja złowił...... zółwia :) na kukurydze hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 438
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rzucam grunta - spokojnie sobie leży...

patrzę...

bombka leci w górę, to ja ciach!

Ciągnę, próbuję popuszczać hamulca - ciągnę dalej...

W pewnym momencie patrzę, facet na drugim brzegu stawu też ciągnie...

:roll:

jak wyskoczyły splątane zestawy - to już wiedziałam, że nie ryba to to...

ino wędkarz... :lol:

aaaaa i męża :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu na dunajcu trafilem na muchowke rybe zycia - przynajmniej takie mialem wrazenie. Majac ostatnie metry linku na kolowrotku zdecydowalem sie na rozpaczliwy bieg w dol rzeki by nie stracic 'okazu' niestety ryba-gigant okazala sie reklamowka ktora zaczepila sie o nimfe w bystrzynie. A propos zolwia - rok temu kumpel wedkujac na stawie w okolicy Nowego Targu wyciagnal doroslego zolwia blotnego na kukurydze. Bydle uzarlo go w palec gdy go usilowal je uwolnic z haczyka :) Gosc na pytanie 'jak walczyl' odpowiedzial kilkoma wyrazami uznawanymi za niecenzuralne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :mrgreen:

Poza standardami typu perkoz i kaczka nic szczególnego nie złowiłem, ale ... widziałem taką sytuację ... zbiornik zaporowy Przeczyce, moje oczekiwanie na świt by móc wystartować pontonem za sandaczem i jak to bywa ... rozmowy w gronie nabrzeżnych wędkarzy. Kompletnie nic się nie działo, zero brań. W końcu ok. 2-3 w nocy u jednego z rozmówców branie!!! On ... sprint ok. 20 m do wędki, zacina i .... kij w pałąk. Pompuje, zwija, pompuje, zwija, a żyłka chodzi na boki w sposób jak to ma zwyczaj robić duża ryba ... zatacza półkola bardzo spokojnie. Zleciało się chyba ze 20 pomocników z podbierakami, z latarkami i zaczyna się ... podciąg, popuść mu, zluzuj hamulec, przytrzymaj go itd. itp. W końcu jakieś 20 m od brzegu ... jest!!! Wyszedł na powierzchnię :shock::shock::shock:

Ogroooooooomny, czerwono-żólty parasol plażowy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi nie udalo sie zlapac nic dziwnego poza 2 lub 3 moimi kolegami gdy bylem mlody :oops:

Ale na Wisle w Toruniu moj ojciec zlapal dobrych kilka lat temu .... fladre :smile: nawet rybacy w okolicach Torunia lapia je podobno w sieci sporadycznie (informacje taka wyczytalem kiedys w WP)

Zreszta jakies 2 lata temu kolega z pracy tez wedkarz wrocil po weeekendzie do pracy i mowi do mnie ze nie zgadne jaka rybe zlapal na Wisle :lol: a ja mu spokojnie ze znajac zycie to fladre :cool: na co on zrobil tylko :shock: i zapytal skad wiem :lol:

Tak wiec jak na flady to nad Wisle od Torunia w dol (w morzu za latwo ja zlapac :wink::lol: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też jesli sie nie myle to przeczytałem w jakieś gazetce, jak koleś złowił Rybitwe :) Łowił wtedy na trupka :) Nie pamietam jak sie ta przygoda skonczyła ale chyba go przyciągnął :) Noi pewni wróciłą do ... powietrza :D cała i zdrowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy bo i przygody ciekawe.

Ja kiedyś na spina przy podrywaniu z dna dużej wahadłówki poczułem ogromny opór tak więc myślę sum. Co go podciągnę z metr ten ciągnie do dna, po ok 10 min walce ukazał mi się kalosz rozmiar z 48 :lol: pełen wody. Ubaw był o tyle mocny bo w między czasie ściągałem krzykiem wędkujących obok dwóch wędkarzy z podbierakiem karpiowym bo wiecie sum na haku :lol: .

Fakt faktem taki kalosz stawia opór jak 20 kg sum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem kiedyś w WW relacje gościa-płetwonurka:

Nurkował w jakimś jeziorze i nagle czuje, że coś go ciągnie do góry. Patrzy a to wahadłówka wbiła mu się w parciany pas który miał na sobie. Ocenił, że kotwica nie rozwali mu kombinezonu a jako że sam wędkował postanowił dostarczyć gościowi emocji.

Stosował wszystkie znane mu rybie sztuczki: murowanie, ucieczki itd. Ale wędkarz był dobry i nie skapitulował. Wreszcie płetwonurek postanowił sie poddać. Wyobraźcie sobie wędkarza podciągającego "rybę" do brzegu i nagle ta ryba staje na nogi i człapiąc płetwami wyłazi na brzeg :lol::lol::lol:

Ale co sobie gościu poholował to jego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje największe sukcesy wędkarsko-przyrodnicze to:

1) mewa złapana (złowiona) w locie - po dalekim rzucie żyłka opadała łukiem do wody i trafiła w przelatującą mewę -po czym oplątała się wokół piór skrzydła - oczywiście mewa wyjęta, podebrana, delikatnie wyplątana i wypuszczona :lol:

2) drugi przypadek to w zeszłym roku - perkoz na feedera - na białe :shock: - zaczepił nogą o haczyk leżący na dnie - branie było piękne początek holu niesamowity tylko po chwili żyłka poderwała się w stronę słońca i to było dopiero zdziwienie :shock: - oczywiście ptica podebrana, odczepiona i wypuszczona na wolność - był to niewątpliwie sukces bo perkoz był samcem solidnych rozmiarów, a żyłka miała grubość 0,16 główna i 0,14 przypon ! :lol:

P.S. teraz pora na łabędzie chyba - nie wiecie czy biorą :lol::lol::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kisux a moze przyjedz do Torunia na "ptasie grypy" :twisted::wink:

Zlapiesz i bedziesz sie zastanawial czy wyjdziesz calo :wink:

My juz nawet pomnik mamy takiego ptaszka - taki prawie jak w "Misiu" :lol:

A swoja droga to ciekawe rzeczy mozna polapac na wedke :lol:

Czekamy na jakas wydre albo bobra :lol: tylko troche nie widze wedkarza w takim starciu na brzegu :cool::lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na gruntówce zaciął się... łabędź. Siedziałem łapałem obok na spławiczek, aż tu nagle patrze, a łabędź jakiś dziwny balet odstawia na wodzie. Odwracamy się z kumplem w stronę mojej wędki, a tam hamulec wyje jak szalony. Zacząłem krzyczeć do niego żeby odciął żyłke, bo był bliżej wędki, ale na szczeście jak chwycił żyłke to ptaszysko się wypięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu złowiłem na Śniardwach 30 metrów liny z kotwicą ,hol tego stfora trwał z30 minut a było to na jesieni łowiąc na twistera okonie po którymś żucie wte samo miejsce czuje przytrzymanie więc zaciecie i siedzi jednak nie mogę tego ruszyć z miejsca myśle że to zaczep jednak po chwili ''ryba''ożyła hamulec pięknie gra swoją melodie ja szczęśliwy i pomału zaczynam pompować ''rybkę ''do góry w pewnym momęcie coś mi się w wodzie pokazało jak wegorz jednak pochwili podciągam bliżej a tu widzę linę więc łapie w ręke i ciągne do góry a tu na końcu jeszcze kotwica z stali kwasowej o wadze 8kg. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twisterka paproszka na boczny trok złowiłem karpia 2,2kg. Był to przypadek bo po rzucie splątala mi się żyłka na szczytówce. Po rozplątaniu zaciołem i poczułem opór podobny do zaczepu. po chwili zorientowałem się ,że to ryba ale jaka ? Walka trwała prawie pół godziny, i byłem przekonany ,że to szczupak . Wygrałem żyłką 0,16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na wędkę, ale kiedyś, kiedy jeszcze było wolno a ja miałem lat naście, na podrywkę wyciągnąłem z Odry ............. rower - kolażówkę w całkiem dobrym stanie, po dopompowaniu kół i dokładnym umyciu i nasmarowaniu mogłem na niej spokojnie jeździć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.