Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

czy ktos lowil na wisle w okolicach Deblina?


Hubert07

Rekomendowane odpowiedzi

jakie miejsca sa najlepsze, ktore glowki na tym odcinku wisly polecacie, jakie przynety sa tam najlowniejsze?gdzie lowic, bardziej sie kierowac w gore rzeki od mostu kolejowego czy w dol?oczywiscie chodzi mi o spinning

za odpowiedzi dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Czyli chodzi ci o Zajezierze. Dość dawno tam nie bylem,ale swego czasu dobra była główka przy moście kolejowym i ujście tzw portu tuż koło niej,ale jak to zwykle bywa z rzeką w szczególności taką jak Wisła po każdej większej wodzie wszystko się zmienia. Trzeba poprostu wybrać się nad rzekę i połazić. podczas pierwszej wyprawy radze nastawić się na rekonesans i zrobić parę kilometrów brzegiem rzeki.Ryby na jakie można tam liczyć to płoć,leszcz,karaś srebrzysty,krąp,czasem boleń,trochę klenia,szczupak,okoń trafia się sandaczyk i sumek.Gumy(rippery i kopyta) na pierwszym miejscu do tego jakieś wahadełko by się przydało no i woblerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

jesli chodzi o Zajezierze to najslynniejsza miejscowka czyli glowka przy moscie kolejowym, cypel przy wejsciu do portu (teraz go juz nie ma jest rowny brzeg) i odcinek do mostu kolejowego, zawsze masa ludzi i zakaz wedkowania do konca kwietnia - zimowisko ryb, ale polecam tez caly odcinek od mostu w gore rzeki az do 4 glowki, a szczegolnie okolice 2 glowki, co prawda dawno tam nie bylem ale wczesniej byl tam wymyty dol - oprocz sumow mnostwo bialej dorodnej ryby, te miejscowki maja jeszcze jedna zalete - spokoj i cisza, teraz wedkarze przewaznie sa zmotoryzowani, a tam sie nie dojedzie, trzeba zostawic auto albo przy moscie albo u chlopa za wałem... ewentualnie mozesz sprobowac miejscowek w okolicy glowki betonowej i odcinek od niej do wysokiego napiecia, tam kiedys bylo istne eldorado, teraz jest sporo plycej, w kazdym razie miejsc jest mase, idealna woda na wiosenny rekonesans - jedna wedka, chlebak i krzeselko :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

ale teraz troske sie przestawilem, ze wzgledu na zmiane miejsca zamieszkania, teraz jersy uk, a to pierwszy wiekszy, bass 55cm zlowiony na spinning przyneta wobler rapala, zlapany z ze skalek na plazy, pozdrowienia dla wszystkich wedkarzy z nad Radomki.

post-7292-14544972161672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobre miejsce jest tez w golebiowie za deblinem.Bylem tam ostatnio w czwartek bo najmniej wędkarzy.Dobry dojazd do łowiska bo az pod samą wode.Jest troche miejsc jest głowka i z brzegu tez mozna.Byłem na nocce ale tylko 3 sumiki po 30 cm i ze 2 patelniane płotki z gruntu.Jezeli chodzi o zanete to Traper uniwersalny do tego sypie pinka albo biale olejek waniliowy.Ja łowilem tam na bialego pinka kukurydza peczak(barwiony).Nastawialem sie raczej na suma.Rozmawialem z tamtejszymi wedkarzami to mowia ze najlepszym sposobem na suma jest turkuć i pijawka;).Jezeli chodzi ci o zajezierze to zdecydowanie odradzam w weekend.Masa wędkarzy wszyskie najlepsze miejsca zapakowane na fulla a nie mowie o głowce....Bylem tam chcialem wejsc na glowke z jedna wedka to mnie chcieli bic bo mowia ze nie bede im sie pchal...takze ja osobiscie polecam gołebiów jest miejsca ale tez w weekend masa wędkarzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilerpulawy

Witam mieszkam koło Dęblina bo w Puławach i po drodze mijam wieś Gołąb a nie gołębiów co to jest w ogóle :lol: ? Ale naprawdę w Gołębiu dużo wędkuje bardzo często na nocnych zasiadkach na suma i nigdy mi się nie zdarzyło żebym nic nie złowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ostatnio byłem tam pare razy tak w maju.No i nic nie złowiłem nie polecam łowić zaraz koło mostu kolejowego po lewo tam facet przez 2 dnie leszcza 2kg i nic wiecej.Łowili tez tacy i złapali sumka 40cm. Nie opłaca sie.Lepiej po prawo od mostu kolejowego i polecam na filarze tam facet mial pikekne branie.Albo po drugiej stronie w zakolu jest dołek tam na suma.No i tyle z mojej strony. :mrgreen:[shadow=red][/shadow][shadow=red][/shadow][shadow=violet][/shadow][shadow=red][/shadow][glow=blue][/glow]No i witam bo ja tez z pionek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chodzi o Zajezierze to gówka za mostem koło portu jest ok, ale strasznie okupowana kiedyś wolałem łapać tam gdzie jest to zimowisko ryb z zakazem do końca kwietnia, ale z roku na rok jest tam co raz płycej. Dlatego jak mam już jechać do zajezierza to wole przed tą zalaną główke za którą zaczyna się to zimowisko, tam jest fajna spokojna woda i z tego co zauważylem przez ostatnie dwa lata dużo tam drapieżnika, ponieważ jak wyciągałem małe krąpiki na drgającą to 6-7 na 10 było pokaleczone no i jeździłem tam wiosną jak tylko woda opadnie i da sie wszędzie wejść!

Jesli chodzi o Gołąb to byłem tam na dwóch nockach i raz do wieczora, za dnia miałem piekne branie na pijawke mało nie wciągnęło wędki do wody, ale po pierwszym uderzeniu już nie ponowiło, podejrzewam że kleń chociaż cholera wie, złapałem tez tylko że na klatce szczupaka wymiarowego i wziął na fileta, dlatego został wypuszczony! Poza tym nic tak nie złapaliśmy jesli chodzi o białą rybe! Gołąb ogólnie fajne miejsce ale fakt że jest przy trasie denerwują przejeżdżające samochody i ludzi tam zawsze do cholery sie kręci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.