Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na bolenie

Zarchiwizowany

Ten temat jest zarchiwizowany. Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

b0bek

Sanki :D

Recommended Posts

Macie może jakieś sposoby na zwiększenie szybkości sanek, nart itp.? To możecie o tym napisać, przypomnieć sobie ze swojej młodości, jak to się jeździło(o ile ktoś jeździł :mrgreen: )

Pomóżcie ze zwiększeniem prędkości sanek, bo często urządzam wyścigi, a nie zawsze wygrywam.

Słyszałem coś o woskowaniu, ale nie za bardzo wiem jak to robić>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na bolenie   Dragon

Hehe, ja jako dziecko smarowałem po prostu płozy świeczką :) teraz są pewnie jakieś preparaty, może do nart...

Pozdrawiam i życzę zwycięstwa :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hehe, ja jako dziecko smarowałem po prostu płozy świeczką

To tak jak ja :mrgreen:

Ostatnio miałem sporo radochy zjeżdżając z moją córeczką na sankach. Nie robiłem tego od wielu lat :mrgreen::oops: A świeczka działa jak kiedyś :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jeszcze byłem w wieku zjeżdżania. Tzn z 2-3 lata temu heh, to też świeczką smarowaliśmy. Tylko trzeba umiejętnie :cool: bo można stępić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jak umiejętnie smarować świeczką te płozy? Szlifowałem je też papierem ściernym do gładkości i lepiej jeżdżą, ale nasmarowane świeczką być może jeszcze bardziej polepszy prędkość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie zwykła świeczka, nacierasz płozy aż pokryją się taką jakby warstwą i będą sanki śmigać aż miło :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam , takie koło to zjeżdżania , tylko jest mały problem jak się jedzie z górki(u nas w koszalinie jest parę ładnych)To zaczyna się obracać co powoduje liczne uściski z drzewami...Np. w niedziele myślałem , że mi ręke urwało jak wywaliłem się :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kubiak fajnie??Jeździ się dwa razy szybciej niż na sankach , frajda jest ogromna :mrgreen: Bardzo polecam coś takiego , jest to nie drogie , zabawa jest znakomita :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak jeszcze byłem w wieku zjeżdżania

eee tam ten wiek chyba nigdy nie mija :mrgreen: Ja ostatnio śmigałem ze szwagrem i jego córą, zabawa przednia :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam nadzieję, że za rok też nam śniegu nie poskąpi :roll: Bo teraz dla mojej córci to jeszcze za wcześnie na sanki :lol: ale w przyszłym sezonie będzie się działo :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie kółko do zjeżdżania nazywa się dupolot :) . Wystarczy dbać o wyważenie - wystawić nogi do przodu i korygować tor jazdy. Dawno temu odpowiednikiem dupolotu były pokrywy od pojemników do przewozu wędlin. Pozyskane oczywiscie nielegalnie.

Do plastików dobrym rozwiązaniem był kiedyś teflonowy środek do lakierów samochodowych o nazwie Plastmall. Powłoka była śliska i trwała. Zresztą - im cięższa załoga, tym dalej sanki jadą :)

Jestem dziś w Lublinie i tu wciąż jest zima. Wracam więc w cieplejsze strony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dawno temu odpowiednikiem dupolotu były pokrywy od pojemników do przewozu wędlin. Pozyskane oczywiscie nielegalnie.

U nas w żadnym mięsnym zimą nie mieli pokryw :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jestem dziś w Lublinie i tu wciąż jest zima. Wracam więc w cieplejsze strony.

Jest jest, pachnie wiosną ale śnieg leży ;)

A w Warszawie wiosna!!!! No... prawie :) Ciepło, sucho i słonecznie. W sobotę pojadę nad jakąś wodę!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

• Dodaj nową pozycję...