Skocz do zawartości
tokarex pontony
Larry_blanka

Kołowrotek do Spin Jaxon Grey Stream 2,65m 10-40g

Recommended Posts

Drodzy koledzy, mam już 1 zestaw: Kołowrotek Daiwa Ninja LT 2500-XH , wędka Mikado Lexus Sapphire Spin 2,80 / 13g (pod okonie)

Szukam kołowrotka do drugiej mojej wędki (Spin Jaxon Grey Stream 2,65m 10-40g) , którą chciałbym przeznaczyć na łowienie szczupaków/ew. np. bolenii. Jaki młynek polecacie i o jakiej wielkości?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon
11 godzin temu, Larry_blanka napisał:

Drodzy koledzy, mam już 1 zestaw: Kołowrotek Daiwa Ninja LT 2500-XH , wędka Mikado Lexus Sapphire Spin 2,80 / 13g (pod okonie)

Szukam kołowrotka do drugiej mojej wędki (Spin Jaxon Grey Stream 2,65m 10-40g) , którą chciałbym przeznaczyć na łowienie szczupaków/ew. np. bolenii. Jaki młynek polecacie i o jakiej wielkości?

Nie podałeś najważniejszego czyli budżetu ;)

Ja przy mocniejszym zestawie trzeci rok mam ryobi ecusime 4000, co prawda trochę już rolka szumi i łożysko na rolce bije, ale łowiąc ciężko na rzekach w nurcie to chyba tylko górnopółkowe shimano i penny to sprzęt na lata ( oczywiście gdy się smaruje i czyści bebechy)  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Elast93 napisał:

Nie podałeś najważniejszego czyli budżetu ;)

Ja przy mocniejszym zestawie trzeci rok mam ryobi ecusime 4000, co prawda trochę już rolka szumi i łożysko na rolce bije, ale łowiąc ciężko na rzekach w nurcie to chyba tylko górnopółkowe shimano i penny to sprzęt na lata ( oczywiście gdy się smaruje i czyści bebechy)  :)

jakiś konkretny model penny? To jest marka Penn? np https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-penn-wrath-4000-8809625170?

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-penn-pursuit-ii-4000-okazja-7736759015 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napewno jakiś mocny młynek pod te gatunki,pamiętaj że kołowrotki tańsze gorzej nawijają plecionkę,pen słynie z dobrych i mocnych konstrukcji ale te modele które podałeś to nie znam ich,poza tym są z dolnej półki cenowej.Najlepiej poczytaj trochę o nich,na pewno iternety coś piszą o nich 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Larry_blanka napisał:

Z tych " tańszych" to albo slammer albo pursuit II są ok ( co prawda nawój nie jest idealny, trzeba trochę pokombinować czasem żeby dobrze nawinąć linkę ale to bardzo dobre młynki ).

W budżecie np do 500zł poleciłbym ci albo shimano ultegre xg albo penna spinfishera VI..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z mojej strony mogę Ci zaproponować użytkowany przeze mnie od kilku sezonów DAIWA   LAGUNA  E 4000 A  jak  i ZAUBER 4000 . U mnie przechodzą dość ostrą orkę i jak do tej pory wszystko działa  z tym że teraz poszukuje śruby trzymającej korbkę przy kołowrotku DAIWIE  , a tak przy okazji może komuś zalega taka śruba to chętnie bym przygarnął . Z kołowrotków jestem zadowolony z tym że po każdym sezonie  rozkręcam wszystko w miarę moich możliwości i przechodzą czyszczenie , smarowanie jak i oliwienie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 3.01.2020 o 21:44, zajac222 napisał:

Z mojej strony mogę Ci zaproponować użytkowany przeze mnie od kilku sezonów DAIWA   LAGUNA  E 4000 A  jak  i ZAUBER 4000 . U mnie przechodzą dość ostrą orkę i jak do tej pory wszystko działa  z tym że teraz poszukuje śruby trzymającej korbkę przy kołowrotku DAIWIE  , a tak przy okazji może komuś zalega taka śruba to chętnie bym przygarnął . Z kołowrotków jestem zadowolony z tym że po każdym sezonie  rozkręcam wszystko w miarę moich możliwości i przechodzą czyszczenie , smarowanie jak i oliwienie

Widzę, że są starsze i nowsze modele, czy chodzi o ten?

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-ryobi-zauber-cf-4000-8493780947

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak często chodzisz na ryby ale nie polecam penn słaby i długo ciężko się nimi kręci mi nie podpasowały, serwis gwarancyjny długi i cieżki. Ryobi bardzo dobry ale kup sobie odrazu łożyska rolki w sklepie z łożyskami i będziesz zadowolony, drugą sprawa w Ryobi, po zakupie rozkręć i dokręć śruby niektóre lubią się zablokować nad wodą bo śruba się odkręca, a jak będziesz miał rozebrany dodaj smaru bo jest mało. Ja aktualnie łowie na stradic ci4+ mam 3 szt i każdy już szumi ale złego słowa nie mogę na nie powiedzieć- hamulec, układanie linki(żyłki) idealne praca samych kręciołków prefekt a jednego mecze już rok od troci w Bałtyku po sandacze na ciężko w Odrze. Podobno nowe wersje stradic FL są do ciężkich zadań ale nie wiem, nie mam więc się nie wypowiadam. 

Podsumowując wybrał bym Ryobi Zauber FD jest 5 lat gwarancji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach