Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uniwersalny zestaw


bergson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.po zabawie w spławik zaraziłem sie łowieniem na grunt i tu moje pytanie.szukam zestawu(wędka+kołowrotek) do 300zł.ale sprawa nie jest taka prosta bo łowie na zalewie gdzie jest kilka rodzaji ryb tzn-sum,okoń,szczupak,amur nawet(4.5 kg),karp karaś.I tu wybór jest cieżki i dlatego pytam specjalistów od wedkowania-poleccie mi jakis uniwersalny zestaw-wiem ze nie ma takiego na wszystkie ryby ale co było by najlepszym wyborem.Wedke którą łowiłem na spławik poprostu przerobiłem na grunt i używam koszyczków nie cięzszych niż 35 gram.Acha dodam ze wedka ma być składowa i nie feeder-wole zaglądać na bąbke.Chciałbym aby był to sprzet którym bede mógł połowic na stawach,jeziorach i spokojnych rzekach.W tej chwili łowie tylko na zalewach i jeziorach.Jeżeli przeczytaliscie ten tom to prosze o jakies rady.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Proponuję ci standardową 3 składową (ale lepiej 2 składową) gruntówkę cw do ok 100g za ok.150zł spokojnie kupisz już niezły patyk .np yad Ashford http://fishkat.infowm.pl/main.php?fid=204&pg=2&kt=410&skt=660&pos=4268&sid=ef3f5e23f6c36b6df7eb43805f0a5181#gora niestety nie posiadam tej wędki ,chciałem kupić ale nie było akurat i kupiłem coś innego,ale słyszałem wiele pochlebnych opinii o tej wędce.Co do kołowrotka polecam ci OKUMĘ Baitfeeder TRB wielkość 45 lub lepiej 55 ,żyłka 0,28-0,30 no i już masz niezły zestaw ,cena może być nieco wyższa niż te 300 ale nie wiele za to zestawik będziesz miał na pare sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiąc feederem lub pickerem nie musisz koniecznie patrzeć na szczytówkę.Mozesz założyc najtwardsza szczytowke i podwiesic sobie bombkę i zamontowac elektroniczny sygnalizator.A plus bedziesz mial taki ze kupujac feedera masz szanse polowic na rzece , bo karpiówka na rzece , plus bombka to nieporozumienie raczej.Tak nie powedkujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspominając, że karpiówka świetnie spisuje się nawet jako "drgająca szczytówka" na odrze ;-P

a mocne branie niekiedy dostarcza więcej emocji wzrokowych niż na feederze:-) ale i tak na leszcze wolę użyć feedera:-P

Bergson co do wędki, feeder z większą średnicą przelotek z bombką też zdałby egzamin.

Z tym że jeśli łowiłbyś tylko z bomką lepiej poszukać czegoś w karpiowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo karpiówka na rzece , plus bombka to nieporozumienie raczej.Tak nie powedkujesz.
To na pewno sie nie znasz na takim wędkowaniu,że takie pierdoły wypisujesz :wink:
Takie jest moje zdanie i tyle.Jeśli rzeka to tylko feeder lub spławiczek.Po co utrudniać sobie życie wieszaniem jakiejś śmiesznej małpki/bombki , dociążaniem jej i wogóle , jeśli możemy postawić sobie DS i fajnie powędkować widząc każde najdelikatniejsze branie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wędkę polecam ci Konger Carbomaxx Carp albo Team Carp,
Carbomaxx carp ma kolega ta wędke jest bardzo miękka (dla mnie zbyt miękka)kumpel sie jakoś przyzwyczaił to tgo czegoś,ja bym na to nie umiał łowić.Nie wiem jak, sprawa wygląda z "team".Co do kołowrotków sie nie wypowiem bo nie miałem żadnego z tych modeli w ręce ,słyszałem tylko opinie że dzisiejsze abu garcia to już nie to co kiedyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zimą kupuję Carbomaxx Team Tele,

Witam,jeśli mogę coś zasugerować to odradzałbym kupować karpiówkę teleskopową.Mam już trzeci sezon dwie Vegi Tele Carp 3lbs,ale na pewno następne będą już nie teleskopy.Pomimo 3lbs w obu złamały się szczytówki wcale nie przy extremalnych dla tych wędek obciążeniach,poza tym składy narażone są na zarysowania(osłabienie)podczas rozkładania i na powrót,w sumie myślę,że jak prawdziwa karpiówka to tylko skład :idea: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wędce KONGER CARBOMAXX CARP 3,60m i do tego kołowrotek OKUMA TRAVERTINE FD 55. Czekam na wasze opinie.
wędka itak dość droga jak na kompozytowy(szklo/grafit) materiał, możesz zadać sobie trochę więcej trudu i poszukać czegoś porządniejszego. w rozsądnej cenie są np. kije daiwy - apollo tele do 90g lub 150g, co do kołowrotka - weź w łapkę abu cardinal 305FR http://www.allegro.pl/item733817277_abu_cardinal_305_fr_wolny_bieg_karp_sum_szczupak.html (koniecznie z podwójną korbką) i porównaj go z okumą travertine :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie i tyle.Jeśli rzeka to tylko feeder lub spławiczek.Po co utrudniać sobie życie wieszaniem jakiejś śmiesznej małpki/bombki , dociążaniem jej i wogóle , jeśli możemy postawić sobie DS i fajnie powędkować widząc każde najdelikatniejsze branie.
Nie czytasz dokładnie posta bergson, kol.nie chce typowego federa .
Acha dodam ze wedka ma być składowa i nie feeder-wole zaglądać na bąbke
Nie twierdze że karpiówka jest najlepsza na leszcza ,twierdze że można łowić z powodzeniem nie tylko na rzece również karpiówka .

A to taki leszczyk z nocy na karpiówce :wink:

Pożeracz kulek , konkurent karpia :mrgreen:

4f79445a894eaa3fm.jpg

Ale życzę ci na federze takiego "chińskiego smoka" :mrgreen:

c375da6ff30feb14m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie i tyle.Jeśli rzeka to tylko feeder lub spławiczek.Po co utrudniać sobie życie wieszaniem jakiejś śmiesznej małpki/bombki , dociążaniem jej i wogóle , jeśli możemy postawić sobie DS i fajnie powędkować widząc każde najdelikatniejsze branie.
Nie czytasz dokładnie posta bergson, kol.nie chce typowego federa .
Acha dodam ze wedka ma być składowa i nie feeder-wole zaglądać na bąbke
Nie twierdze że karpiówka jest najlepsza na leszcza ,twierdze że można łowić z powodzeniem nie tylko na rzece również karpiówka .

A to taki leszczyk z nocy na karpiówce :wink:

Pożeracz kulek , konkurent karpia :mrgreen:

Obrazek

Ale życzę ci na federze takiego "chińskiego smoka" :mrgreen:

Obrazek

Hmm...starasz się przekonać mnie o wyższości jednej wędki nad drugą czy jak??? Ja wiem jakiego używać sprzętu na swoim łowisku , i to nie ja szukam porady w tym temacie tylko kolega Bergson.Jeśli bym założył temat "feeder czy karpiówka?" Twoja porada byłaby może i bezcenna , ale w tym momencie to tylko post który raczej nie wnosi wiele do tematu założonego przez Bergsona, tak samo jak i mój który jest odpowiedzią Twojego.Pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synek, nie czytasz ze zrozumieniem postów nie tylko moich ale i kol Bergsona ,nie moja to sprawa jak wędkujesz ,ale nie udzielaj rad na sposobami wędkowania w rzece ,zwłaszcza z ciężką gruntówka skoro nie znasz tematu .Jaśniej ci już nie wyjaśnię .Spadam z tego tematu ,bo do niczego to nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wybiore kongera i okume
bergson z tą okumką to dobry wybór ale z tym kongerem to radził bym zastanowienie.Radził bym ci kupić oś lepszego bo i tak znając życie za rok będziesz chciał kupić coś lepszego więc po co wydawać kilkadziesiąt zł na próżno??no ale zrobisz jak chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.