Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowienie na 3 wędki


oszolom87

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W regulaminie tak jest ale widziałem chłopaków którzy łowią na 3 wędki (najczęściej karpiarzy) którzy łowią na 3 zestawy (na pewno ta trzecia wędka nie służy im jako marker). Czy na pewno to jest dozwolone, jeżeli tak to w jakich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno i wyraźnie mówi ci

Ustawa o rybactwie śródlądowy

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:

punkt 11) więcej niż dwiema wędkami jednocześnie, a w wypadku ryb łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką

wkleiłem kawałek tej ustawy dosłownie o to co się pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPR jasno ustala na ile wędek można łowić i trzech tam na pewno nie ma :) Koło czy okręg nie może być ponad RAPR/USTAWĘ i pozwolenia na wędkowanie trzema wędkami na wodach PZW nie może wydawać.

Łowiska specjalne, komercyjne posiadają własny regulamin i często na takich jest pobierana od wędziska i jeśli gospodarz przewiduje taką możliwość to po wniesieniu odpowiedniej opłaty można łowić na 3 kije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie utożsamiam się z nimi.

Ja owszem :mrgreen:

Co do karpiarzy to racja. U mnie mimo wód PZW pełna swoboda, 3 czy 4 wędki to nie robi różnicy a i fajnie jest spinningować łowiąć na spławiki jednocześnie.

Mimo, że inni tak łowią świeć przykładem i łów na 2 wędki no chyba, że spinningujesz/muszkujesz to tylko na tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle ustawy przypadają 2 wędki na osobę w przypadku poławiania na spławik lub z gruntu. Spinning lub mucha tylko jedną wędką. W przypadku kontroli i stwierdzenia takiego wykroczenia, straż lub policja może nałożyć mandat w wysokości 50 zł na delikwenta który przynaje się do wędki. Jesli nikt się nie przyznaje to notatka i konfiskata. Chciałem zaznaczyć, że 50 zł od każdej wędki ponad normę.

W kole nie mam możliwości zakupu zezwolenia na dodatkowy trzeci kij. Koła nie stoją ponad prawem czyli ustawą. Jesli jednak jest top obiekt zamknięty - komercyjny, właściciel może zezwolić na połów większą ilością wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś prawnik bo

ustawa jest pierwsza i najważniejsza,następnie jest RAPR ewentualnie regulamin łowiska (prywatna woda)

to ja pytam(ASPEKT PRAWNY) czy mając np. staw mój własny ,który sobie wykopałem zarybiłem itd to nie moge łapać na tylę wędek ile chcem(pomijając fakt ze to bez sensu) ,

czy też na dwie jak mówi cytowana wyżej ustawa?Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel332, prawnikiem nie jestem, ale w tym przypadku konkretna ustawa o rybactwie śródlądowy nie jest najważniejsza, lecz Konstytucja RP, a w niej wsparte na prawach człowieka prawo do własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do hierarchii aktów prawnych

http://www.wosna5.pl/hierarcha_aktow_prawych_rp

prawnikiem nie jestem, ale w tym przypadku konkretna ustawa o rybactwie śródlądowy nie jest najważniejsza, lecz Konstytucja RP, a w niej wsparte na prawach człowieka prawo do własności.

To co piszesz nie jest takie proste, Konstytucja to ustawa zasadnicza, z którą inne akty prawne muszą być zgodne...i tyle natomiast, to one uszczegóławiają daną tematykę i narzucają pewne normy.

staw mój własny ,który sobie wykopałem zarybiłem itd to nie moge łapać na tylę wędek ile chcem(pomijając fakt ze to bez sensu) ,

W tym kraju (jak nie masz karty) na wędki nie możesz ,ale karbid , prąd, łuk oraz prawie wszystkie inne metody jakie Ci przyjdą do głowy są dozwolone, łącznie z wypuszczeniem wody i pozbieranie ryb widłami. :roll:

Mi jakoś specjalnie by nie przeszkadzało na ile kto wędek łowi, pod warunkiem, że przestrzegali by limitów dziennych .... faktem jest, że kilku takich multi-kijowców potrafiło by zastawić cały brzeg. :lol:

Nieco fantazjując, jak dla mnie mogli by zrobić (jak ktoś bardzo chce )extra dopłatę za trzecią wędkę np. w wysokości 500 zł /rocznie pod warunkiem ,że 100% tej kwoty szło by na sensowne zarybienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

tak przy sobie możesz mieć nawet 20 rozłożonych wędzisk ... ale tylko dwie mogą się moczyć w wodzie :D reszta musi leżeć zwinięta :D no chyba że łowisz na spinning to tylko możesz jedną tym spiningiem machać :) ale tego akurat nie trzeba tłumaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.