Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zimny feeder


Rafi

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że za oknem coraz zimniej a prawdziwy federowy łowca nie odkłada wędek do kąta ;pokusiłem się o założenie nowego tematu ;jąk komponujecie zanęte do koszyczka w zimnych porach roku ;chodzi mi o jej grubość ;ilość mięska rodzaj dodatków itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wczoraj łowiłem na zalewie zemborzyckim na pickera.zamarznięty był do połowy.do koszyka pakowałem zanęte marcel van den eynda jakas spławikowa chyba drobny pelecik krabowy i pinke.wynik 3 leszczyki po 25-30 cm i jeden okonik.słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na Sanie i Wisłoku najczęściej łowię z koszyczkiem. W tej porze roku, a więc przed zimą i w zimie, upycham w koszyczku zanętę do koszyczka, Feeder Classic Heavy dragona. Już drugi rok z dobrym skutkiem podbijam zanętę wanilią i czosnkiem.

Zanętę lekko niedomaczam, aby szybciej wypadała z koszyka. U mnie to się sprawdza, ale muszę szukać miejsc poza nurtem, u mnie te rzeki nieźle ciągną i mogą błyskawicznie opróżnić koszyk z niedomoczonej zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tak zimnej wodzie komponuję zanętę (firma zależna od tego co się na danej wodzie sprawdza) w stosunku 1:2 z gliną na kożyść gliny. Glina najlepiej smużąca typu argille. Z zapachami uważam, bo nie raz przekonałem się, że zbyt intensywny aromat w zimnej wodzie może odstraszyć ryby. Zanęty wolę ciemne. Do zanęty najchętniej dodaję jokersa i okraszam lekko pinką. Grubych białych już unikam. Czasem gdy wiem że jest szanasa na grubszego leszcza dorzucam garść siekanych czerwonych robaków. Ogólnie robactwa daję połowę a nawet mniej niż w cieplejszych porach roku.

Pozdrawiam. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zimą łowiąc w ciepłym kanale nastawiam się na leszcza, wtedy bardzo często stosuję zanętę leszczową piernikową, sprawdza mi się to w Wiśle przy Połańcu i w kanałku przy Sanie. Tutaj nie rozdzielam zanęty na letnią i zimową - piernik dwóch firm mi się sprawdza.

Używam albo coś z firmy Profess, albo Turbo Mix Leszcz Piernik. Te wychodzą mi taniej i u mnie są ok. Turbo Mix mieszam z bazą na karpiowate.

ŁYSY - cenne rady zamieściłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ja do bazy zanęty dodaje suszonej krwi dobra rzecz ale tylko do marca ... potem bardziej odstrasza niż przyciaga !

I jakie masz wyniki z ta krwią , u mnie krew sprawdza się tylko przy łapaniu

węgorzy , stosując na inne rybki (tak z ciekawości) wyniki marne wręcz zerowe :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie killerem w zanętach gdy woda zimna są zanęty śmierdzące. Dipuję je takimi zapachami jak: halibut,krewetka,rak,octopus,muszla GLM.

Zanętę robię na bazach najtańszych zanęt o słabych zapachach - np. traper.

Tu dodatkowo przydatna jest suszona krew bydlęca + w/w smaki i zapachy. Ogólnie zanęty drobne nie grube, na wiosnę rybka jeszcze tyle żarcia nie potrzebuje i nie ma co ją karmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.