Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Krutynia


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakies doświadczenia z tą cudowną rzeką?

Byłem tam rok temu na kajakach niestety połowic nie mogłem bo pojechałem nie w celu wędkarskim na mazury wówczas,w tym roku planuję się wybrać na weekend we wrześniu, z tego co wiem tylko w wybranych sektorach rzeki mozna tam łowić, łowisko mega trudne technicznie,sporo drzew i trawy rosnącej wszędzie, ale rzeka bardzo rybna z tego co wywnioskowałem po rozmowach z tamtejszymi luźmi, może nie jakieś rekordowe okazy ale takich średniaków okonia i szczupaka jest bardzo dużo, łowił tam ktoś ostatnio?

Spostrzenia z perspektywy spływu kajakiem mega pozytywne chyba najpiekniejsza dzika rzeka w polsce a jeśli nie to napewno w top3 się mieści, woda czyściuteńka a krajobraz jak w bajce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam tam działkę i przynajmniej raz w miesiącu tam jestem. Ale to już nie jest to samo co kiedyś także z bólem serca mówię Ci daj sobie spokój. Szkoda kasy na pozwolenia, przynęty, zanęty itp. Ryb tam już dawno ładnej z wędki nie widziałem no chyba że ktoś ma farta lub jest baaaaaaaardzo wytrwały !

Byłem w ten weekend i zacytuję moją wypowiedź z innego wątku....

"Wróciłem i jestem delikatnie rozczarowany/wkurzony. Ryba jak już były to brała bardzo chimerycznie i głównie okonie. Niestety nic większego po za okoniami nie udało sie trafić, ale chociaż wiem że to nie tylko wina pogody. Skoro ja sie męczę na pomoście a po drugiej stronie jeziora na dwóch łódkach trzepią rybę (w ciągu dnia) na siatkę, a jeszcze później dowiedziałem się że na jeziorze kilka dni wcześniej byli rybacy z agregatami.....

...cóż bez dalszego komentarza :cry:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam działkę i przynajmniej raz w miesiącu tam jestem. Ale to już nie jest to samo co kiedyś także z bólem serca mówię Ci daj sobie spokój. Szkoda kasy na pozwolenia, przynęty, zanęty itp. Ryb tam już dawno ładnej z wędki nie widziałem no chyba że ktoś ma farta lub jest baaaaaaaardzo wytrwały !

Byłem w ten weekend i zacytuję moją wypowiedź z innego wątku....

A więc mięsiarze zrobili swoje... nie do wiary, jednak ludzie to idioci nie mam wątpliwości że 70% narodu sie sprzeda za czopke przysłowiowych gruszek jak trzeba.

Szkoda bo rzeka wyśmienita dla rozwoju ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś się uchowa. Jedyne jakieś lepsze efekty można osiągnąć idąc na nockę, ale to też musi być odpowiednia pora i sporo nęcić dodatkowo uważając żeby nikt nie podejrzał- miałem przypadek że nęciłem z 2 tygodnie później nawet ładne leszcze i liny były, a na drugi dzień stała siatka i tzw pupki (na węgorza). Dość przykre to jest bo tubylcy nie zdają sobie w 100% sprawy co robią.

Rozmawiałem ostatnio z podleśniczym to mówił że na jeziorze Białym trzepali rybę (leszcza głównie) w okresie tarła niby ikrę i mlecz wypuszczali do wody ale co z tego jak mlecz twardy i pewnie i tak nic z tego nie było. A natrzepali z kilka ton ryby. I to dodatkowo jeszcze rybacy :( Jednym słowem koszmar !! !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uroku tej rzeki nie ma żadnych wątpliwości. Płynąłem nią jakieś 80 km kajakiem i jej piękno często zapierało dech w piersiach. Podczas tej podroży widziałem dziesiątki wędkarzy, głównie spławikowców i gruntowców, z niektórymi rozmawiałem. Z ich relacji wynikało że ryba jest, głównie biała. A to że kiedyś było więcej? Wszędzie było więcej, ten problem dotyczy również Krutyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.