Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dwa pickery - prośba o radę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Błąkając się ostatnio po sklepach wędkarskich nie natrafiłem na pickery, które by mnie satysfakcjonowały. Jak nie cena, długość, c.w. to znowu firma :)

Prosiłbym Was o pomoc w zakupie tych wędek, kupię je z intuicyjnie z polecenia bez brania w łapę więc będę wdzięczny za dobre rady :) Kilka wytycznych:

Materiał: włókno węglowe

Długość: 270 cm do 300 cm

c.w.: do 40g

Rękojeść: korek

Mocowanie kołowrotka: stałe

Wiem, że to nie ten dział, ale żeby nie śmiecić na forum może ktoś kołowrotek do 150 zł do tych pickerów poleci?

Wszystkim dziękuję za pomoc

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mikado NSC i Black Draft , ale są trochę droższe, na nacie kosztują około 180zł.

Oba węglowe, oba do 40CW, rękojeśc w korku. oba bardzo fajne choć o róznej akcji.

Black draft ma akcje bardziej szczytową, jest to wędka zdecydowanie "szybsza" i sztywniejsza. NSC to kij bardziej semiparaboliczny. Warto podkreślić, że w obu modelach najdelikatniejsza szczytówka jest z włókna szklanego i jest naprawde zajebiście czuła! Najtwarsza szczytówka jest węglowa. Szczytówka o średnim ugięciu w NSC jest równiez szkalna (w Black Draft - nie pamiętam już). Oba kija bardzo ładnie wykonane. Mocowanie kołowrotka w NSC jest dokręcane z góry a w Black-Draft od dołu. NSC jest troszkę cięższym kijem: 3metrowy wazy 238gr a taki sam Black draft bodajże 208gram.

Osobiście wybrałem własnie niedawno (po wielu odwiedzinach kolejnych sklepów) kij NSC. Głównie z dwóch powodów: wole bardziej miękkie kije, takie właśnie semiparaboliczne, oraz rękojeść NCS bardziej pasowała mi do ręki. Rękojeść Black Draft jest za cienka, czułem się jakbym trzymał witkę brzozową. To tyle.

Dodam tak pro-forma, że dobrym kijem jest tez Robinson Diplomat Power picker, ale: cw do 30gr, oraz znów ta "cienka rękojeśc" (podobnie jak w Mikado Black-draft). Acha - no i Ten robinson kosztuje około 190-200zł.

Co jeszcze?

Jeśli jednak chcesz koniecznie cos poniżej 150zł -to zainteresuj się Robinson Xenon heavy picker (nie myl z Robinson xenon picker). Ładny korek, cw do 40, cena około 120-130zł. Bardzo fajny i zgrabny kijek. Uwaga - przestalii go już produkowac, ale jeszcze gdzieś go w sieci znajdziesz.

Ogladałem wiele wędek pickerów - te powyżej najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Jeśli jednak masz jakies pytania to pytaj, postaram sie w miarę możliwości odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, serdecznie dziękuję Ci za reckę i podziwiam wkład w rzetelny opis oraz chęć pomocy. Jeszcze raz wielkie dzięki!! Lepiej nie można tego zrobić.

Mam od lat 7 pickera Cormorana jeszcze ze szkła. Jest strasznie miękki i dlatego myślałem kupić coś sztywniejszego. We wszystkich chyba pickerach jakie widziałem, dotykałem najczulszą końcówką była właśnie z włókna szklanego. To mnie nie przeraża, bo na feederze, na spokojnej wodzie również takowej używam.

W zaprzyjaźnionym mi sklepie widziałem jak na moje oko Mistralla. Szczerze powiedziawszy praktycznie o nim 0 wiadomości w sieci. Na pierwszy rzut oka wydał mi się bardzo przyjazny.

Dobra, NSC dodany listy.

Manfred, jeszcze raz TURBO DZIĘKI :)

Jak ktoś się zdecyduje coś dodać, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo...

A którego Mistrala oglądałeś?

Bo Xtreme picker to generalnie niska półka.

jak wziałem do ręki Lexus Pickera od Mistrala to go od razu odstawiłem - "leciał na ryj", jakiś taki niezgrabny.

Navigator picker (nowość 2011) - może byc ciekawszy, ale zniechęciły mnie tylko dwie szczytówki (obie węglowe), no i nie spotkałem go w żadnym sklepie (są za to na allegro). Cena tez nie wrózy wysokiej jakości sprzętu - choc wiadomo, że nie zawsze jest to własciwy wyznacznik jakości.

pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.