Skocz do zawartości
tokarex pontony

Średni/ciężki Feeder na dużą rzekę i wody stojące


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu feederka, który będzie mi służył i na rzekę (ODRA) i na wody stojące. Na rzece to głownie z obciążeniem 120-140g, natomiast na wodach stojących z koszykami 40-80g plus zanęta. Niestety nie posiadam mega grubego portfela dlatego mogę przeznaczyć do 120zł na kij. Siedząc i przeczesująć fora itp wytypowałem 4 wędziska, które by mnie interesowały. Postanowiłem założyć ten temat i prosić Was o pomoc, który z n/w kijków będzie lepszy:

1)Mistrall X-treme 3,6 cw 120

2) Mistrall infinity 3,6 cw 150

3)Robinson Dynacore 3,6 cw do 120 lub 150

4)Robinson red star 3,6 cw do 150

Kołowrotek będzie to robinson freerunner lub steel grey.

Chodził mi jeszcze po głowie Mikado trython ale wydaje mi się, że w/w propozycje będa lepsze. Sprzedawca doradzał mi feeder jaxon black arrow 3,6 cw 120 ale jakoś nie za bardzo mi siedzi ten pomysł.

Co do ryb to tam gdzie jeżdżę jest urozmaicenie od płotek do brzan, karpi i sumów. Koledzy łapią na rzece feederami z rumpola 150 i 180 i sprawują się rewelacyjnie.

Proszę o kokretne odpowiedzi za co serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Używam feedera Shimano catana xh (150g) na Wisłę. Kij niby nadaje się na wody stojące, ale zdecydowanie nie polecam. Takie CW to definitywnie nurt i ciężka orka.

Analogicznie będzie ze wszystkimi innymi ciężkimi opcjami. W każdym razie - Mikado Golden Bay 140g. Tego używają moi znajomi i nie ma zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym mikado ale jest ponad moja kieszen dlatego wytypowalem mistralle i robinsony. Tylko tak naprawde nie wiem, na ktory sie zdecydowac. Mistrall ma 2 lata gwarancji co jest duzym plusem. Jednak duzo pozytywow jest o robinsonie. Ehh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Cóż, w tym budżecie, patrząc na nowe wędki dostaniesz kij z jakiejś mieszanki szkła z dodatkiem węgla. Nie będzie to jakieś bardzo finezyjne, ale jak to mówią nie sprzęt łowi ryby (na moje catany jeszcze np. nic ciekawego nie złowiłem), a wędkarz.

Polecę ci jednak jedną rzecz, bo mamy właśnie 5go listopada. Zbliża się zima, a więc czystki w sprzęcie - w sklepach wyprzedaże, w garażach i strychach przesortowywanie i wystawianie na portalach aukcyjnych niepotrzebnego już sprzętu. Dzięki temu jesteś w stanie, w przeciągu kolejnych 3-4ch miesięcy, gdy feedery tak naprawdę leżą w szafie (u mnie od początku grudnia do początku marca, gdy kończy się i zaczyna czas na miętusy) wydłubać sobie wędzicho za 50-70% ceny sklepowej i załapać się, w twoim budżecie, np. na półkę Golden Baya. A Golden Bay naprawdę przyzwoity kijek, choć mógłby mieć większe przelotki przy tym CW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden by mi sie podobal tylko tak jak mowilem mam.ograniczony budzet- 220zl z kolowrotkiem moze z 20zl mozna powiekszyc. W takim wypadku 170 na goldena i zostaloby 50-70 na kolowrotek. W sumie steel grey z robinsona by podolal. Ciezki orzech mam do zgryzienia. Jezeli ktos ma jakas podpowiedz to chetnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem brać Infinity a wpadła mi w ręce wędka Mikado X-plode medium feeder. No i znowu nie kupiłem bo postanowiłem jeszcze zapytać was czy mieliście z tym feederem do czynienia?

Wiem, wiem wymyślaty ale to ma być mój pierwszy feeder i dlatego tyle pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja w przyszłym roku planuję zakup jakiegoś feedera do 130g max, ale będzie to raczej stajnia Trabucco. Z pewnych źródeł wiem, że w 2015 mają pojawić się u nas na rynku dwa nowe modele, tj: SYGNUM XPS COMPETITION FEEDER i SYGNUM TXL SUPREME FEEDER.

Ponoć bardzo dobre kije, a więc może mój wybór padnie na jednego z nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.