Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Trol – jako zjawisko we współczesnym świecie internetowym.

Cyt:

„Gówniarskie tanie emocje, pacjenci, którzy nie maja zupełnie nic do powiedzenia. Żałośni, zdołowani, maluczcy ludzie o niskim poczuciu wartości i widzeniu świata max 20 cm przed sobą. Tchórzliwe dzieciaki (lub ich udawający) ukrywające się za ekranem z zasobem słów sięgającym niebotycznej dla nich liczby 100 z czego połowa to plastikowy slang i nowotwory słowne rodem z podwórka i tanich gazetek oraz płytkich jak talerz rosołu stacji TV. Ewolucyjny odpad.”

„Są na każdym portalu. Zostawiają pod tekstami oburzające wpisy. Zazwyczaj odpisuje na nie kilkaset osób. I to jest sukces trolla – specyficznego użytkownika sieci.

– Trolling to najlepsza zabawa, jaką znam. Wchodzę do internetu i w komentarzach pod tekstem piszę na odwrót niż reszta. To zazwyczaj wystarczy – opowiada o swoim hobby 23-letni Krzysiek. – Trzeba stwierdzić, że Jan Paweł II otumaniał ludzi albo że bin Laden to mój fan, nie idol, i od razu wszyscy się rzucają. Krzysiek sprawdza później, ile było odpowiedzi na jego posta. Jeśli powyżej stu, uznaje to za swój sukces.

Jest ich coraz więcej

Chłopak jest tak zwanym trollem. Robi wszystko, by wyprowadzić z równowagi resztę internautów. Tacy użytkownicy sieci są dobrze znani moderatorom portali.

– Wraz z upowszechnieniem się dostępu do internetu to zjawisko przybiera na sile – mówi Paweł Kunz, szef działu moderacji treści w Interii. Pracownicy portalu nie dopuszczają obraźliwych postów lub blokują użytkowników. – Zdarza się tak, jeśli ktoś bardzo często uprzykrza życie innym – mówi Agnieszka Szybowska z Interim”

Źle się dzieje jeśli Admini i Moderatorzy pozwalają na wejście i pisanie takim postaciom na forach aby zdobyć poczytność i zainteresowanie. Z czasem przeradza się to w niechęć do takiego forum ludzi chcących robić coś dobrego i wartościowego. Gorzej jak sobie znajdzie wśród userów głupków na posyłki podtrzymujących jego ego. Wtedy główny bohater może z chichotem na ustach triumfować, że wszystkich przekręcił przez wyżymaczkę. Nasze forum ma jednak rygorystyczny regulamin i tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja znam pojęcie 'troll' - od angielskiego słowa 'trolling'. Na forum nie stwierdziłem obecności takich osób. Niedawno obrażałeś się na forum, 'derekcję' i chciałeś zrobić na złość (chyba sobie) i nie uczestniczyć w jego życiu przez miesiąc - rozumiem, że wyśledziłeś gdzieś trolla, napisz więc kto zacz i kim są ci głupcy na posyłki, wtedy to będzie coś konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio na prawde nie domyslasz sie o kogo chodzilo Jaroslawowi :roll:

Myslalem ze bedziesz wiedzial :twisted:

A ja z takim pojeciem sie nie spotkalem choc samo zachowania faktycznie sa powszechne a czy bedzie sie nazywalo x czy y to i tak dla mnie sa bardzo negatywne

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Pamiętam jeszcze jeden przykład trollowania! :wink: Taki łebek co to się chwalił jak z nawalonym ojcem samochodem śmigał. Później wielokrotnie jeszcze podburzał różne dyskusje. Było ich już sporo, jedni bardziej aktywni, inni mniej. Wielu jeszcze na pewno będzie, ale to normalka. Wystarczy poczytać komentarze pod jakimkolwiek artykułem na wp.pl lub onet.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio na prawde nie domyslasz sie o kogo chodzilo Jaroslawowi

Myslalem ze bedziesz wiedzial

Ja dalej nie wiem i proszę o wytłumaczenie - jak 5-latkowi, w kim Jarosław widział trolla i w kim tych głupków. Zakładam, że wie o czym pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze łącznie na 4 forach, z czego wszystkie są właściwie jednymi z największych w polsce forów w swojej kategorji i już mi się zdarzyło spotkać tyle troli, że głowa boli, ale słuchajcie co się stało dzisiaj, na pewnym forum był gość, który pisał wspaniałe opowiadania, pisał je często i wszystko było ok, do czasu kiedy to dzisiaj dał opowiadanie rehabilitacyjne za swój wcześniejszy wygłup, trzeba zaznaczyć jeszcze, że gość ten zdobył za swoje opowiadania szacunek i moderatorstwo nad działem na dzieła własne, no ale dzisiaj okazało się, że "jego" opowiadanie rehabilitacyjne jest plagiatem, reszta dzieł prawdopodobnie też... aż niechciało mi się wierzyć, co człowiek może zrobić aby się wzbić na wyżyny, gość stracił moda, dostał 4 warny, dzięki czemu ma teraz 5/6 i teraz go już nikt szanować chyba nie będzie, i zrozumcie takiego człowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem i proszę o wytłumaczenie - jak 5-latkowi, w kim Jarosław widział trolla i w kim tych głupków. Zakładam, że wie o czym pisze...

Ponieważ nie jestem"konstruktywny"a ostatnio nawet kontaktowy odpowiem na Twoje pytanie Twoją odpowiedzią zamiast wyjaśniania:

"Widzisz, jak człowiek pogrąży się w dyskusji, zahaczającej miejscami o pieniactwo ( :mrgreen: ), to różne rzeczy przychodzą do głowy. Ale zdanie wyrwałeś z kontekstu - jak dla mnie, to jest manipulacja z Twojej strony :wink:" bo ja nie wiem o co Ci chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław - pojęcie konstruktywności odnosiło się jedynie do doprecyzowania sytuacji/osób, o których mówisz, żeby z mętnej, wyjść na czystą wodę i przejść do konkretów, ale że mnie cytować będziesz z pamięci, to się nie spodziewałem....

Może Ty P powiesz wprost o kim myślałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie domyślił bym się - ale drogą porównawczą:

Wtedy główny bohater może z chichotem na ustach triumfować, że wszystkich przekręcił przez wyżymaczkę.
Główny bohater może z chichotem na ustach triumfować, że wszystkich przekręcił przez wyżymaczkę

wnioskuję że Jarosławowi chodzi o Pike-a. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, człowiek zamieścił szereg zdjęć, wszystkie zostały zakwestionowane, po ciężkim śledztwie wyszło, że w dwóch czegoś brakuje w strukturze, jednoznacznych ustaleń nie ma, na dwoje babka wróżyła ale zebrał się sąd kapturowy i wydał werdykt: troll nad trolle. Skąd człowiek mógł wiedzieć, że będzie grzebanie w bebechach plików i rozpęta się piekło, a celem trolla jest przecież doprowadzenie do takiej sytuacji. Najwyższy sędzia wydał wyrok: po 2 baty za każdą przewinę, gdy tymczasem inni dostają po jednym mimo powtórnego naruszenia pkt 11 regulaminu (działali z pełną świadomościa i w recydywie). Są równi i równiejsi, a 'faraonów' szukacie nie tam, gdzie oni są faktycznie. Wracam do śniadania świątecznego, pozdrawiam i życzę mniej inkwizycyjności. Może jeszcze poznam tych głupków, jak Jarosław będzie łaskawy i ich przedstawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Pike to nie trol. To raczej koleżka który ma jakies kłopoty lub odchyły - może sam sobie nie zdając z tego sprawy (jak to najczęściej bywa). Gdybym miał obstawiać to zaryzykował bym stwierdzenie że to facet którem w życiu "nie wyszło" i w Internecie tworzy sobie alternatywną rzeczywistość. Ale to tylko moje zmyślania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem i proszę o wytłumaczenie - jak 5-latkowi, w kim Jarosław widział trolla i w kim tych głupków. Zakładam, że wie o czym pisze...

Czy ja choć słowem powiedziałem że Trollem jest Pike????????/ To nawet nie był mój post tylko cytaty z gazety.To Ty za wszelką cenę starasz się mi to włożyć w usta. Powiedziałem o zjawisku aby ostrzec userów a Ty podgrzewasz cały czas. Siądź lepiej do zimnej płyty i nie doszukuj się we wszystkich spiskowców. Nie pozostaje Ci nic innego jak podać Interie do sądu, ze śmie demaskować zjawisko i kogoś........... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja choć słowem powiedziałem że Trollem jest Pike????????/ To nawet nie był mój post tylko cytaty z gazety.
No właśnie nie powiedziałeś nic, ale inni dokładnie tak to odebrali (patrz Tomaszek i P) i jeszcze dziwili się, że ja nie wiem o kogo chodzi....

Cytat z gazety się w pewnym miejscu skończył, dalej było kilka wersów Twoich własnych przemyśleń i ja się odnosiłem wyłącznie do tej części. Przykro mi to mówić w czasie świąt, ale wprowadzasz zamęt, a mi na dokładkę wmawiasz, że podgrzewam atmosferę, to jest tak, jak ze złodziejem, który w czasie ucieczki woła: łapać złodzieja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol:

Zacząłem nawet już pisać kolejny "podgrzewający atmosferę" post ale nie wytrzymałem i pękłem ze śmiechu :mrgreen::mrgreen::lol:

Panowie - trochę powagi... :lol::lol::lol:

PS

Sam nie wiem dlaczego ale jak to wszystko przeczytałem jeszcze raz to poprostu szczerze się uśmiałem :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, jak ze złodziejem, który w czasie ucieczki woła: łapać złodzieja....

Tu raczej inne przysłowie by sie przydało, że" na złodzieju czapka gore" Taka przenośnia, żebyś absolutnie nie myślał, że nazywam Cię złodziejem ale dziwnie wszystko przybierasz do siebie :shock: i nie wiem czemu jesteś taki czerwony, ze złości czy ze wstydu :lol: A w ogóle radzę zakończyć ten temat bo słyszę za plecami chichot..............jakiegoś trolla, a i admini pewnie się już denerwują i szykują czerwony ołówek. :lol:

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mam czego wstydzić, każdą moją wypowiedź na forum mogę uzasadnić, nie piszę niczego od tak, bez ładu i składu w oderwaniu od rzeczywistości.

Gdy ktoś pisał (chyba P) o biznesmenach-złodziejach, Ty wielce się obruszyłeś, a gdy sam wypisujesz rzeczy, które można przypiąć do innych, to już nie widzisz niczego złego. Rozumiem - podwójne standardy do własnych wypowiedzi i do wypowiedzi innych. Jutro lany poniedziałek, może żonka potraktuje Cię Jarosławie zimną wodą...

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dajcie spokoj

Sa Swieta a wy sie tylko klocicie

Dla wyjasnien - tak faktycznie ja myslalem o Pike'u bo pasowal mi do tych wyjasnien niemniej jednak moglem sie mylic i Jaroslawowi wcale nie musialo o niego chodzic

Lesio ty odbierales Pike'a tak ja (i chyba nie tylko ja inaczej)

Nie uwazam ze odbyl sie jakis sad kapturowy

To Pike sie wymadrzal i wedlug mnie macil

Wedlug mnie mogl sprawe zdjec wyjasnic w ciagu max 24 godzin a jednak wolal czekac

Jest na tym forum wiele osob ktore nie pisze tak jak Pike uzywajac gornolotnych slow ba nawet pisza z bledami ale cenie je bo przekazuja duzo informacji

Mam nadzieje ze oboje zarowno Lesio jak i Jaroslaw ochloniecie

Przepraszam ze moj post wywolal taka awanture :oops:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie wszystko przybierasz do siebie
Hehe - Jarosław, Lesio taki juz jest. Jakiś czas temu też coś tam pisałem i wszystko brał do siebie. Lesio pamiętasz? Z drugiej strony myślę że dobrze wiadomo o co chodzi i jednemu i drugiemu (i trzeciemu) a cała ta dyskusja to prowokowanie żeby którys kawa na ławę plasnął to czego wcale nie chce bo i może sam nie do końca jest przekonany.
Jaroslawowi wcale nie musialo o niego chodzic
Ależ oczywiście że chodziło o _niego_ ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa Swieta a wy sie tylko klocicie

ja za podobną prośbę, oberwałam po uszach - na dodatek usunięto mój post i zrugano mnie na priva

zaczynam mieć gdzieś cały haczyk, po prostu płakać mi się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i kolejny priv, który chyba miał mnie podkurzyć

zaczynam naprawdę mieć serdecznie dosyć

nie ważne - jak atmosfera nadal taka będzie, to pod dużym znakiem zapytania stawiam swój wyjazd na zlot...

Nie chcę być miedzy ludźmi którzy przede wszystkim, tylko między sobą potrafią sie żreć

co do Trola na forum, mam na myśli kandydaturę jednej osoby, która pięknie sie kamufluje, kulturalna i w ogóle, a tak naprawdę z każdej awantury ma nieziemską radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam naprawdę mieć serdecznie dosyć
A czy Ty czasem nie traktujesz tego zbyt poważnie? Idzie tutaj normalna dyskusja, wyrażamy swoje zdanie i polemizujemy. Jak ktoś Ci wali głupie dagki na priv to zgłoś to tomikowi i po sprawie. Luz trini, to tylko taka zabawa :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.