Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Na początek Twister?


Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
mam zakupione 8 twistow

czy to dobra przynęta jak na początek?

Na początek tak, bo przy dobrych wiatrach urwiesz to za jeden wypad :wink::lol:

Dokup jeszcze zielone z brokatem i parę ripperów. No i główki odpowiednie do wielkości gum.

Podałeś za mało danych (np. co chcesz łowić) żeby coś mądrzejszego powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiam fotki z przynętami wydaje mi się że coś podobnego każdy powinien posiadać początkujący łowca okoni

b6344d5ff4a1fb82m.jpg

f831765a9bef39aem.jpg

62b8521c12008639m.jpg

są to przynęty na okonia ale można łowić swobodnie nimi Jazie, Szczupaki,Leszcze,Sandacze(szczególnie tymi w kolorze zieleni)no i Pstrągi.

a najlepiej jak każdą przynętę pomnożymy co najmniej x3>5.Przedstawione przynęty są na wody stojące ,wolno płynące, do wód szybkich i głębokich gramatura i wielkość wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa wyrzutowa mojej wędki 20- 30 g

Pytam ponieważ usłyszałem gdzieś że na początek lepiej łowić na blache ponieważ jest łatwiejsza do prowadzenia, ale czy skuteczniejsza?

Wiem że woblery to jedne z najlepszych przynęt ale one są za przeproszeniem cholernie drogie a ja dość często miewam zaczepy...

a nie mam na tyle kasy żeby na jednej wyprawie tracić 60-100 zl

jeden woblerek okolo 20 zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek popróbuj jednak na błystki , małe obrotówki . Specyfika prowadzenia gumki jest taka że początkujący albo urywa ja w pierwszym rzucie albo szybko ściąga w połowie wody .........i jedno i drugie jest bez sensu :mrgreen:

A jeden woblerek wcale nie musi kosztować 20 zyla :mrgreen:

Na początek kup sobie tańsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Środe ide do sklepu Wędkarskiego mam 50 złoty do wydania ( ale wcale nie musze wszystkiego wydac:P) no i jak mówicie żebym kupił błystki to kupie tylko jakie?? jakie duze jaki kolor itp.... Nie chce żeby sprzedawca wcisnol mi jakiegos kitu więc prosze o rade

Moze jakies wachadlowki albo cos?? no niewiem......... niechce zeby w pierwszych 20 rzutach(tak jak ostatnio) zerwały sie wszystki blaszki

Z gory dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zanim nauczysz się czytać wodę i czuć przynętę musisz się pogodzić z tym, że zostawisz w wodzie troche przynęt :sad: . tak jak wyżej ci radzono dla początkująch najlepsze są obrotówki bo dzięki specyfice pracy pozwalają łatwiej wyczuwać brania, z czasem pewnie zaczniesz czuć również gumki. tylko że do kijka o wyżucie 20-30g to dobrze pasują większe i całkiem duże gumy (na takim kijku ciężko łowić na delikatne, małe przynęty aczkolwiek nie jest to niemożliwe). blaszki na początek też polecałbym tańsze (np. HRT, wirki) bo są niedużo gorsze a znacznie tańsze, chociaż warto mieć w arsenale pare lepszych (np. effzett d.a.m, meppsa black furry) rozmiar do tego kijka 2,3 lub 4 a kolory zależą gdzie i co chcesz łowić, jaka pogoda jest, w czym gustują ryby w danej chwili :mrgreen: itp.itd.

powodzenia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przyzwoite i bardzo uniwersalne blaszki obrotowe uważam longi Wirka w rozmiarze 2 szczególnie te z chwostem na kotwiczce. Z powodzeniem łowię na nie szczupaki i okonie czasami na srebrną przywali boleń a zdażyło mi się już na taką złowić jazia.

aa78d91c31ca2964m.jpg

nnod01lvziov2v1dm.jpg

55b682191dd4e522m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jestem po wyprawie do sklepu wędkarskiego :razz:

i zakupiłem jedno biało niebieskie kopytko

Srebrnego Longa przypominającego uklejke(rozm 2)

jaxonka holo select 10 g rozm 1

i dwie blystki black furry(tak mi sie wydaje ) jedna z pomaranczowymi kropkami i chwascikiem pomaranczowym i czarnym a dróga czarna w srebrne kropki które pomalowałem lakierem czerwonym :)

jedna zwykla srebrna

to tyle

co o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Gucio mam do polecania dwie błystki Mepps Aglia 00 złota i srebrna są ok na okonie, klenie i jazie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie blystki black furry(tak mi sie wydaje )
:lol: rewelacyjne blaszki jestem pewien :lol: nie wydaje mi sie.

Black Fury z chwostem ma jedną cechę :lol: kosztuje ok 13PLN a podobne Spinnexy, DAM-y czy Experty ok 5-7PLN

Tak wiec kupując Meppsa chyba wiesz ze to on :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem wędeczke do spina :) duzo osub mi mówi ze nie wyczuje go na tej wędce.

nowa Wędeczka ma 2.40m 10-30c.w i jest w dwoch częsciach

Firmy Crocodaile czy jakos tak

co myslicie o tym zakpupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj gucio!

wędka o parametrach może trochę lepszych, ale firmy wogóle nie kojarzę więc nie wiem jak to się ma do rzeczywistości. moja rada jest prosta: ponieważ jesteś młodym spinningistą najbardziej potrzebne ci jest doświadczenie a nie sprzęt.... czyli zamiast kupować kolejne kije odkładaj kase na przynęty (bo tych się na początku rwie dużo w porywach do bardzo bardzo dużo) i spinninguj. czytaj o technikach spinningowania (na tym i innych portalach, w czasopismach tj. WW, czy świat spinningu) oraz ćwicz nad wodą to co wyczytasz. praktyka i jeszcze raz praktyka.... jak wykonasz kilkaset tysięcy rzutów zaczniesz dostrzegać różnice sprzętowe i inne niuanse, ale to wszystko przed tobą...

nawet najlepsze rady nie zastąpią doświadczenia, a to trzeba wypracować sobie nad wodą ....

Pozdrawiam i powodzenia w nauce spinningu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.