Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mistrall Aqua Spinn 2,70m / 5-18g


suhhar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! mam duzy dylemat od kilku dni, otoz moj stary spinning juz prawie wyzional ducha wiec szykuje sie na nowy ale tyle tego jest ze nie wiem ktory wybrac. Do wyboru mam kije z nizszej polki czyli Mistrall Aqua Spinn 2,70m / 5-18g - Konger Tiger 2.7 cw 3-18 -shimano catana 2,7 cw 8-20 i Mikado taurus light 2,70 cw 3-17. na 99% wybiore mistrala i mam pytanie czy ktos juz go uzywal testowal itp bo w necie nie ma jego opisu. Kija w salonie wedkarskim tez nie bylo zebym mogl go sobie potrzymac itp. No i pozostaje ten 1 % powodu dla którego lepiej tego kija nie kupowac ? Ma ktos z nim jakies doswiadczenie ? Kij bedzie sluzyl glownie do lowienia z brzegu na gumy do 12 gramów na okonie szczupaczki. Myslicie ze sie nada ? Za wszelke opinie z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam do dzisiaj, jeden spining Mistralla, prawie 3 lata temu będąc na dłuższym wyjeździe kierowany potrzebą chwili :wink: kupiłem sobie Amundson Spin 5-25g, wg mnie to całkiem przyzwoity kij, lekki szybki i dość sztywny, całkiem przyjemnie się nim łowi.

Jedynym problemem jaki kiedyś z nim miałem było obluzowanie się rękojeści, lecz szybko to naprawiłem.

Sugestie ?, myślę, że jednak będziesz musiał znaleźć gdzieś te Mistralle w sklepie i pomacać na żywo, bo to raczej diametralnie inny kij niż np. Shimano Catana którego zakup też rozważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym panowie ze nigdzie u mnie w sklepie nie ma mistralla kroluje shimano i konger. Kurde za duzo sprzetu i czlowiek sam nie wie co kupic. Co masz na mysli mowiac ze mistrall i shimano catana to calkiem inny kij bo mialem w rece catane 2.7 5-20 i mi sie podobała wiec nie wykluczam jego kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, stoje przed podobnym wyborem, dzis macalem dokladnie tego mistralla i wywolal bardzo pozytywne wrazenie, ale...wydal mi sie zbyt delikatny, a znowu kijki typu 7-25g sa strasznie sztywne

odczucia sa na sucho, nie wiem jak to sprawdza sie w boju, chcialbym na to polawiac okonie i szczupaki, szukam czegos, na czym zauwaze lekkie branie okonia, ale tez wyciagne szczupaczka 3-4kg, wiekszych nie przewiduje, przynety docelowe to gumki na glowkach jednocyfrowych i blaszki do 15g, czy wyrzut typu 3/5-18 spelni moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. A więc porzucałem troche swoim nowym kijem i powiem ze jestem zadowolony w 99% Akcja paraboliczna nadajaca sie jedynie do rzucania bardzo lekkimi przynetami. Nadaje sie do malych gumeczek i wszystkich innych przynet ktore stawiaja maly opor w wodzie bo im wiekszy opor tym szczytowka sie bardziej zgina. Mi pasuje bo lubie lowic na male gumki ale jesli chodzi o woblerki i blaszki to odpada za miekki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! a więc dzisiaj poświeciłem KIJA :mrgreen: złowilem okonia ok 30 cm :grin: A więc kij jest super w polaczeniu z catana fa 2500. Co do obrotowek 0 i 1 to sie ładnie sprawuje ale juz 2 to kij sie troche gnie. Rzucałem gumami z glowkami 12 gram plus 7 cm ripper i super sie sprawuje przy nawet takiej ciezkiej przynecie. Optymalnym zestawem dla mnie jest glowka 6-8 gram plus 5 cm ripperek. Przewaznie lowie na gumy wiec nie powiem wam jak to sie sprawuje na woblerkach ale pewnie sie niezle gnie. Dodam tylko ze na tym kiju wszysciutko czuc najdelikatniejsze pukniecie malutkiego okonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrotowek 0 i 1 to sie ładnie sprawuje ale juz 2 to kij sie troche gnie.
no i git takie przynęty powinien obsługiwać
glowkami 12 gram plus 7 cm ripper i super sie sprawuje przy nawet takiej ciezkiej przynecie. Optymalnym zestawem dla mnie jest glowka 6-8 gram plus 5 cm ripperek.
, w pierwszej relacji troszkę cię poniosło :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

marusia-92, nie nie jest to jakis łamliwy badziew ... daje rade ... tylko trzeba uwazac zeby wiadomo w łodke lub cos twardego nie grzmatnac ... :) ja mam 2.4 i blank jest naprawde cieniutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.