Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę daleko do Was na Odrę...ale jak bedziecie nalegać na przyjazd to może.
Jak będzie 'pływadło" to będziemy nalegać . :lol::lol::lol:

Może i zakup pływadła nie byłby taki głupi? Hmm, troche tych postów poczytałem i zastawiam się też nad zakupem. Napewno zmieni się obszar poszukiwań ryby na Wiśle, no i co ważne odskoczy się od gawiedzi brzegowej.

W sumie z pontonem to nie bedzie problemu- coś koło 3 m ale z silnikami nie kumam pojęcia - ślizg-

Słaby silnik to ponton nie wchodzi w ślizg- czy dla wędkarza jest to konieczne? O co tu biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie nie bardzo zgadzam się z zastosowaniem kwoka może on zwabić suma na łowisko, ale też go skutecznie wypłoszyć, aby skutecznie kwoczyć oprócz kwoka potrzeba posiadać sprzęt pływający, echosondę to podstawa.

@Aseel zawsze wkurza mnie to a wręcz rozsmiesza jak ktoś pokazuję info. art. fotki z popularnych łowisk sumowych na świecie a głównie "Hiszpania" Poczytaj sobie info na temat tych łowisk a dowiesz się po co jeżdzi się tam na ryby, wystepuje tam populacja suma szacowana na 5.000.000 sztuk na samym caspe - tam jedzie się po to żeby łowić ryby duże i w dużych ilościach, choć jest czas że bierze słabo ale jest to nieporównywalne z naszymi wodami, jeżdzą tam głównie wędkarze którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu "niedzielni" z dużą rybą - jasne nie mówie że wszyscy bo niektórzy jezdzą z pasji skąd wiem - byłem łowiłem widziałem - pokaż mi info na temat polskich sumiarzy - na temat polskich łowisk ludzię chcą wiedzieć co i jak łowi sie na naszych wodach nie w Hiszpani - To jest to samo ze szczupakiem chcesz złowić dużo i dużych jedź do Szwecji - Ps w Hiszpani nad caspe przez 6 dni złowiliśmy 46 sztuk w 3 osoby ! Jeszcze raz proszę pokaż mi konkretne osoby łowiące w polsce !

Prawdziwa szkoła to szkoła Odrzańska i Wislańska

Ps ja już w tym roku mam 14 sztuk sya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mylisz to nie tak owszem Ebro czy Pad do znane łowiska sumowe, ale nie one tu idzie.

Więcej ciekawych tematów to systemy, jakimi łowi się suma to nie szkoła wiślana ciężki grunt i podanie na nim żywca.

Sam pamiętam jak z piec lat temu wtrafiłem na forum francuskie gdzie po raz pierwszy dowiedziałem się o metodach podwodnego spławika czy boi jak zacząłem to stawiać na Wiśle wielu pukało się w głowę, jak zamiast leszczyka 20 cm zakładałem leszcze po 50cm i większe.

Obecnie łapie tylko tymi metodami i co roku mam na koncie parę okazów grubo powyżej 20 kg. Niestety w tamtej galerii ich niema sprawy techniczne padł mi dysk z fotami cóż tak bywa. Jeśli z wszystkich tematów interesowały cię tylko łowiska to na pewno ich tam nie znajdziesz mało, kto wskaże ci konkretne miejsca, w których łowi.

Łowiska w Polsce wcale nie są takie złe wbrew wszystkiemu występuje w naszych wodach jeszcze sporo okazałych sumów. Problem jest tylko w jednym jak je znaleźć i jak je podejść

Ja w ty mroku nie mam ani sztuki okres ochrony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mylisz to nie tak owszem Ebro czy Pad do znane łowiska sumowe, ale nie one tu idzie.

Więcej ciekawych tematów to systemy, jakimi łowi się suma to nie szkoła wiślana ciężki grunt i podanie na nim żywca.

Sam pamiętam jak z piec lat temu wtrafiłem na forum francuskie gdzie po raz pierwszy dowiedziałem się o metodach podwodnego spławika czy boi jak zacząłem to stawiać na Wiśle wielu pukało się w głowę, jak zamiast leszczyka 20 cm zakładałem leszcze po 50cm i większe.

Obecnie łapie tylko tymi metodami i co roku mam na koncie parę okazów grubo powyżej 20 kg. Niestety w tamtej galerii ich niema sprawy techniczne padł mi dysk z fotami cóż tak bywa. Jeśli z wszystkich tematów interesowały cię tylko łowiska to na pewno ich tam nie znajdziesz mało, kto wskaże ci konkretne miejsca, w których łowi.

Łowiska w Polsce wcale nie są takie złe wbrew wszystkiemu występuje w naszych wodach jeszcze sporo okazałych sumów. Problem jest tylko w jednym jak je znaleźć i jak je podejść

Ja w ty mroku nie mam ani sztuki okres ochrony :roll:

Jak nie o to tu idzie ?! przedstawiłeś konkretny przykład - a tam samo ebro i gość który łowi we Francji, coś jest o Odrze o Wiśle ? o zbiornikach zaporowych ? Jakoś nie widziałem. Co do tematów to interesuje mnie tylko i wyłącznie Polska "jw" byłem widziałem a o innych łowiskach na świecie wiem tyle że nie chce tam jechać mimo iż ryb jest bardzo dużo,

czy ja powiedziałem że łowiska są w Polsce złe ? Nie! - są rewelacyjne i nigdzie nie trzeba jechać - sztuka jednak w tym "jw" że trzeba umieć je jak piszesz" znależć i podejść " To co oni i wszędzie pokazują to nic nowego - nikt nic nowego nie wymyślił oni to tylko udoskonalili i podnieśli na wartości nic więcej - mam to udokumentowane na papierze z przed kilkunastu laty, - leszcze 50 cm na zywca? współczuję tylko jeszcze nie wiem komu,

W każdym razie nic nowego się nie dowiedzialem!!

Nie myl technik z metodami !!!

Co roku mi pada dysk !!

Okres ochronny ? sandacze łowiłem!! a że brało!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja już w tym roku mam 14 sztuk sya...

:shock::shock: Ja w tym sezonie jeszcze wędek nie zamoczyłem przez wodę powodziową a Ty masz już 14 sztuk sya..? :shock: Jak się to robi. :razz:

Waldek przyjedź do mnie tak jak sie wcześniej z mankiem umawialiśmy i chyba w tamtym roku z tego co pamiętam.

Dzisiaj z rana trzy sztuki na cztery brania jednego spiołem reszta wszystkie po metr - ogólnie rewelka

Znaczy się za sandaczem chodziłem :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fajną- bezpieczną miejscówkę na rozbicie namiotu i zasiadkę na dużą rybę, raczej z gruntu to napisz na priva trochę bliżej o miejscu a może zrobię sobie mały wypadzik na parę dni w nieznane bo u mnie nici z wędkowaniem na Wiśle. Tym bardziej, że zmęczony juz jestem pieprzoną robotą ,stres goni stres, ciągle mało..rzuciłbym to wszystko w diabły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek miejscówek jest kilka w miarę pewnych i bezpiecznych jeśli chodzi o rybę i kibiców co stoją i klaszczą jak to sie ma do mnie w ostatnim przypadku..

Ustal konkretny termin i jak już zaplanujesz daj znać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro odpowiedzą na każde pytanie to zapraszam do odpowiedzi..

Chciałbym się dowiedzieć jak znależć suma w dużej rzece czym mam się kierować, na co mam zwracać szczególną uwagę przy doborze miejscówki, proszę również o dokładną charakterystykę łowiska - nie konkretne miejscówki ..

Z góry dziękuję za wszelakie informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co oni i wszędzie pokazują to nic nowego - nikt nic nowego nie wymyślił oni to tylko udoskonalili i podnieśli na wartości nic więcej - mam to udokumentowane na papierze z przed kilkunastu laty, - leszcze 50 cm na zywca? współczuję tylko jeszcze nie wiem komu,

W każdym razie nic nowego się nie dowiedzialem!!

Nie myl technik z metodami !!!

Co roku mi pada dysk !!

Okres ochronny ? sandacze łowiłem!! a że brało!!

Ciekawe jak dotąd to nikt nigdzie nie pisał o tych metodach?

Leszcze po 50 cm, co tu dziwnego skoro poławiasz sumy jak piszesz no chyba, że bardziej kijanki.

Mi padł pierwszy raz współczuje

Sandacze łowiłeś no tak tez można się tłumaczyć

Styl i sposób odpowiedzi podobny do twojego nic nie wnosi oprócz uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro odpowiedzą na każde pytanie to zapraszam do odpowiedzi..

Chciałbym się dowiedzieć jak znależć suma w dużej rzece czym mam się kierować, na co mam zwracać szczególną uwagę przy doborze miejscówki, proszę również o dokładną charakterystykę łowiska - nie konkretne miejscówki ..

Z góry dziękuję za wszelakie informacje

Pozdrawiam

Będziesz łowił w dzień czy w nocy z łodzi czy z brzegu

Po zatym zadaj to pytanie tam więcej osób ci odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle interpretujesz moje wypowiedzi

Nikt nie pisał ? poczytaj o prawach autorskich na temat publikacji książek w internecie...

Nigdy się nie tłumaczyłem i tłumaczyć z tego powodu nie zamierzam ...

Sya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro odpowiedzą na każde pytanie to zapraszam do odpowiedzi..

Chciałbym się dowiedzieć jak znależć suma w dużej rzece czym mam się kierować, na co mam zwracać szczególną uwagę przy doborze miejscówki, proszę również o dokładną charakterystykę łowiska - nie konkretne miejscówki ..

Z góry dziękuję za wszelakie informacje

Pozdrawiam

Będziesz łowił w dzień czy w nocy z łodzi czy z brzegu

Po zatym zadaj to pytanie tam więcej osób ci odpowie

Zadaje pytanie tu !

Zadałem konkretne pytanie ! - wątku nie zamierzam powtarzać

Ps nie ja tu jest od zwracania uwagi ale staraj się pisać poprawnie BYKOM STOP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał a co ma prawo autorskie do opisania metody własnymi słowami czy u nich te prawa nie obowiązują.

Po zatym ta dyskusja do niczego nie prowadzi.

Prawo autorskie nic nie ma do pisania metody własnymi słowami!!

O to chodzi że ktoś kiedyś napisał - opisał w KSIĄŻCE wszystkie te techniki, metody połowu suma, a teraz są one skoloryzowane i powielane w internecie to są te nowości o których można się dowiedzieć z sieci

........Pozdrawiam.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro odpowiedzą na każde pytanie to zapraszam do odpowiedzi..

Chciałbym się dowiedzieć jak znależć suma w dużej rzece czym mam się kierować, na co mam zwracać szczególną uwagę przy doborze miejscówki, proszę również o dokładną charakterystykę łowiska - nie konkretne miejscówki ..

Z góry dziękuję za wszelakie informacje

Pozdrawiam

Będziesz łowił w dzień czy w nocy z łodzi czy z brzegu

Po zatym zadaj to pytanie tam więcej osób ci odpowie

Zadaje pytanie tu !

Zadałem konkretne pytanie ! - wątku nie zamierzam powtarzać

Ps nie ja tu jest od zwracania uwagi ale staraj się pisać poprawnie BYKOM STOP!

Odpowiedz mi jak mam ich ściągnąć, aby odpowiedzieli jaśnie panu tu?

Nie da rady oni odpowiadają tam.

Widzisz a na twoje pytanie trzeba wziąć następujące czynniki pod uwagę

1. Pora roku ( nawet temperatura wody )

2. Charakter rzeki ( dzika, regulowana, jeśli regulowana to, jaka regulacja )

3. Pora ( dzień czy noc )

4. Stan wody ( stały poziom, opadająca, przyborkowa )

Każde z tych warunków będzie miało diametralne znaczenie przy wyborze miejscówki, bo całkowity opis całej rzeki zająłby zbyt dużo czasu. Obecnie taki temat powstaje na tamtym forum opisy zdjęcia trochę się ciągnie, ale i rzeki w tym roku nie rozpieszczają.

Mój błąd (za tym) pisze się oddzielnie nie razem idę się biczować, ale panu widzę, że znak ( , ) jest obcy jak i duża litera ( przyganiał kocioł garowi a sam smoli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał a co ma prawo autorskie do opisania metody własnymi słowami czy u nich te prawa nie obowiązują.

Po zatym ta dyskusja do niczego nie prowadzi.

Prawo autorskie nic nie ma do pisania metody własnymi słowami!!

O to chodzi że ktoś kiedyś napisał - opisał w KSIĄŻCE wszystkie te techniki, metody połowu suma, a teraz są one skoloryzowane i powielane w internecie to są te nowości o których można się dowiedzieć z sieci

........Pozdrawiam.........

Podaj tytuł tej książki, bo gdzieś tam kilkanaście lat temu ktoś opisał

Konkrety proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek też sie uśmiałem :):):):):):mrgreen:

Aseel nie da się ogarnąć wszystkiego w jeden wieczór i to na forum - jeśli wiesz co mam na mysli

A i uparty jesteś jak łoś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jak ja parę lat wstecz zrobiłem stronę www tylko i wyłącznie na temat wędkarstwa sumowego a siedziałem na nią rok i to z pomocą informatyczną i było wszystko od a do z to jakoś ludzi do krzyku brakowało no popatrz jak to się świat zmienia, a teraz się mnoży tego jedno po drugim, a teraz widzę do krzyku ludzi nie brakuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.