Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik zaporowy słup


Siarq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym poruszyc temat pływania bez wedkowania oraz dojazdu nad wode. Zaintrygowalo mnie do tego ostatnie rozmowy na słupie z zaprzyjaźnionymi wedkarzami . A mianowicie jak powszechnie wiadomo w/w woda objeta jest/była strefa ochrony co oznacza zakaz plywania , dojazdu nad wode itp... Dzis zadzwonilem do PSR w Legnicy z zapytaniem czy moge poplywac z echosnda bez wedkowania . Otrzymalem odpowiedz ze jak najbardziej gdyż zgodnie z cyt: ustawa z dnia 5 . I . 2011 dz.u. 159 . art. 21 cyt: Art. 21. "1. Strefy ochronne ujęć wody ustanowione przed dniem 1 stycznia 2002 r. wygasają z dniem 31 grudnia 2012 r. "

Tym samym komendant strazy PSR stwierdzil iz rekreacja jest jak najbardziej dozowlona i nie groza za to zadne kary- mandaty.

W ramach potwierdzenia tej teorii zadzwonilem do PZW legnica z tym samym zapytanie - uzyskalem odp. ze PZW zajmuje sie wedkarstwem a nie rekreacja i przekierowali mnie do RZGW we wroclawiu. I tu sprawa sie konczy po stwierdzeniu przez RZGW ( jakas pani ) wyjasnila ze oni RZGW jako wlasciciel wody dzierzawia ja dla PZW Legnica i to PZW okresla warunki...tak wiec pzw rece umywa a karac chce. Po tej wartosciowej rozmowie dodzwonilem sie do kierownika/zarzadcy czy tez opiekuna Tamy na zbiorniku zaporowym słup z tym samym zapytaniem , czy moge poplywac na pontonie z silnikiem elektrycznym i echem. Odp byla jasna i krutka. NIE !! jest tablica inf , gdzie wojewoda kiedys zabronil..bla bla bla.

Czy ktos moze z szanownych kolegów mi definitywnie wyjasnic jaki jest stan faktyczny? Skoro w/w ustawa niweluje rozporzadzenia wojewody a RZGW i PZW spychaja na siebie odpowiedzialnosc.

I jeszcze dwa pytania : kto ustanawia i na jakiej podstawie zakaz o wedkowaniu z środków pływających

: czy zbiornik zaporowy i zbiornik zaporowy wody pitnej tj jakos ustawowo zdefiniowany? ponoc słup jest zbiornikiem zaporowym wody pitnej dla legnicy natomiast PSR Legnica twierdzi ze nie jest to zaden zbiornik wody pitnej gdyz wodociagi czerpia wode z kaczawy...

za wszelkie odp z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszytskich raz jeszcze

Dzis dostałem oficjalna odpowiedz od rzecznika policja z Legnicy w sprawie Słupa.

Stan faktyczny jest taki ze ustawa z dnia 5.I.2011 prawo wodne dz. ustaw 32 poz. 159 art 21 znosi rozporzadzenie wojewody dotyczace zbiornika zaporowego słup. Tym samy dozowlona jest rekreacja na tym zbiorniku czyli mozna plywac ludkami pontonami itp, nie mniej jednak nadal w mocy pozostaje ZAKA WEDKOWANIA ZE SRODKÓW PŁYWAJĄCYH , którego podstawa jest widzimisie PZW Legnica. Istnieje cien nadziei ze dopusci sie tam wedkowanie z łodzi gdyz RZGW jest w trakcie opracowywania nowego rozporzadzenie dla tego terenu i zadna gmina i inne instytucje poki co nie wnosza o ponowne ustanowienie stref ochronnych... Czas pokaze jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle ustawy mozna niby wszystkim , ale PSR twierdzi ze skutery i spalinowki itp bedzie gonic , do elektrykow, serfingu itp nie ma problemu . Dziki kraj :)
Podobną historię znam na temat zbiornika zaporowego w Dobromierzu. Z bardzo wiarygodnego źródła słyszałem że wygasły przepisy wykonawcze (chyba do tej ustawy?) w tym roku i , póki nie ma nowych, można łowić, pływać, kompać się itp. bez konsekwencji prawnych - oczywiście miało to dotyczyć wszystkich tego typu zbiorników w Polsce. Chciałem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce....i dowiedziałem się że ktoś dostał mandat, czy też został ukarany grzywną za łowienie...to o co tu chodzi. Czy może ktoś coś wie więcej na ten temat ? Na Słup jeżdżę, a na Dobromierz nie, a bardzo bym chciał bo to przepiękna woda bardzo blisko "suchego " bądź co bądź Wałbrzycha.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A wiec Kolego Feedaralny juz rozwiewam twoje watpliwosci:)

Ustawa o ktorej pisalem wczesniej jak najbardziej obowiazuje ale:

Dotyczy ona stref ochronnych a to znaczy co wolno robic a czego nie na terenie zbiornika

- parkowanie samochodow , biwakowanie , kapanie , plywanie srodkami itp ,

Natomiast jesli chodzi o wedkarstwo na danym akwenie to podlegasz/my pod regulamin PZW ! gdzie jesli w wykazie nie masz wpisane ze mozesz wedkowac z lodzi to znaczy ze nie mozesz i koniec . Ale za to mozesz sobie plywac lodka czy czym tam chcesz bez wedek np z echem zeby poznac zbiornik . Taka informacje udzielil mi rzecznik policji z legnicy, PSR , RZGW oraz PZW. Jest to absurd ze mozna plywac a nie mozna lowic z lodzi...Dopoki nie bedzie w rejestrze przy zbiorniku literki P/P1 tj zakaz wedkowania z lodek. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dopoki nie bedzie w rejestrze przy zbiorniku literki P/P1 tj zakaz wedkowania z lodek. pozdrawiam

Jest tylko jeden problem - zbiornik Słup jest ujęty w wykazie wód RAPR-u, a zbiornik w Dobromierzu tam nie figuruje, jak by go w ogóle nie było...Kto zatem jest gospodarzem takiej wody ( i tu doszliśmy chyba razem do wniosku że nawet nie należy o nim - Dobromierzu - rozmawiać w tym wątku, który dotyczy przecież łowisk ogólnodostępnych, normalnie OT), kto ustala warunki korzystania z tej wody...Myślę, że to woda "państwowa", nasza wspólna, i może przyszedł czas na koniec fikcji zakazu łowienia czy nawet przebywania nad brzegiem...bo , ztego co wiem, należę do wąskiej grupy wałbrzyskich wędkarzy którzy tam "kija nie moczyli"...Siarq, może Ty coś możesz wyjaśnić w w/w kwestiach. Wiem, że mam tu bliżej i to bardziej mój interes, ale Ty też miałbyś niedaleko a masz już troszeczkę przetarte "ścieżki urzędowe" i mam wrażenie że czujesz literę prawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pod jaki region PSR podlega tamta woda ale jesli pod Legnice to tutejszy komendant naprawde niegryzie. jesli chodzi o wlasciciela pierwotnego to najprawdopodobniej 99.9% jest nim RZGW wrocław (jesli sie niemyle tj ten nr tel71396 34 32 ) Z tym ze tak.Głownym wlascicielem wiekszosci wod (chyba wszytskich zreszta) jest RZGW natomiast oni daja dana wode w dzierzawe komus.I to dzierzawca ustala co komu wolno. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Dobromierskie. Z podanego linka znalezionego napredce potwierdza sie fakt ze to RZGW woda a zarzadca cos mi sie widzi wodociagi i zas szybki link http://forum.fishing.pl/forum_es/temas/deportes-del-agua/udostepnienia-zbiornika-dobromierz-wedkarzom-pzw/(language)/pol-PL i tu cytat : "Informuję, że strefą ochrony bezpośredniej zbiornika administruje Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzicach" A wiec wlasciciel RZGW zarzadca Wodociagi. Jedno ustalone. Teraz nalezy sie dowiedziec czyja decyzja nr i z ktorego roku jest.Takowa inf uzyskasz czytajac jakas tabliczke przy zbiorniku gdzie musi byc napisane nr data. Posiadajac ow info o podstawie prawnej dzwonisz do RZGW poczym PSR i na koniec wysylasz oficjalnego maila do policji z zapytaniem czy dane rozporzadzenie wygaslo na mocy ustawy z dnia 5.I.2011 prawo wodne dz. ustaw 32 poz. 159 art 21. Nie bój sie dzwonic i pisac . Ja dzieki swojej namolnosci sie dowiedzialem :) a tak jeszcze z ciekawosci , znasz tego goscia co dostal mandat? kiedy to bylo? na jakiej podstawie? a przedewszystkim od kogo go dostał? policji , psr , strazy wodnej ? Dobry temat do rozgryzienia:) Ja jeszcze napisałem do Pana Szymańskiego z Wedkarskiego Świata w swojej sprawie i przekazal ta sprawe swoim zaprzyjaznionym prawnikom poczym ma przeslac info co i jak. Takze głowa do gory chytaj tel i taraban , badz upierdliwy do bolu az odpowiedza. ja postaram sie zatarabanic do psr w legnicy i zobacze co oni mi powiedza w tym temacie. bedziemy w kontakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge otworzyć linków z Twoich dwóch ostatnich postów...może to wina mojego kiepskiego domowego netu, choć w pierwszym (www.bip.dobromierz.pl/str...e-02.doc) wyskakuje mi jakiś błąd 403. Będę próbował to poczytać, tak czy siak, a Tobie z góry dziękuję za pomoc jeśli znajdziesz czas i bardzo dziękuje za błyskawiczną odpowiedź na wcześniejsze pytania - Dobromierz to naprawde piękny zbiornik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym linku jest dokument Uchwała Nr VIII/44/03

Rady Gminy Dobromierz

z dnia 28.03.2003 r.

doc ktory sciagnij https://www.google.pl/url...0SdGiAP-mluPjsw ik jest tam mowa cyt:"

1. Ustala się ochronę obszaru położonego w granicach stref ochrony sanitarnej dla ujęcia wód na zbiorniku „Dobromierz” oznaczonych na rysunkach planu, ustalonych w trybie przepisów szczególnych:

1) bezpośredniej, obejmującej zbiornik „Dobromierz” wraz z pasem linii brzegowej,

2) pośredniej wewnętrznej,

3) pośredniej zewnętrznej

2. Zbiornik wody „Dobromierz” w granicach linii brzegowej łącznie z terenem zakładu uzdatniania wody stanowią ujęcie wody pitnej i podlegają ścisłej ochronie sanitarnej.

3. W granicach strefy ochrony sanitarnej bezpośredniej, pośredniej wewnętrznej i pośredniej zewnętrznej należy uwzględnić zasady zagospodarowania terenów oraz wszelkie zakazy i ograniczenia wynikające z ustaleń Decyzji ustanawiającej strefy ochrony sanitarnej dla ujęcia wód na zbiorniku Dobromierz (Decyzja znak OŚ. IV-6210/139/98 z dnia 06.11.1998 r.)"

Z tego co rozumiem ale glowy niedam, o zakazach swiadczy (Decyzja znak OŚ. IV-6210/139/98 z dnia 06.11.1998 r. ta decyzja. I teraz jest tylko jedno pytanie czy Uchwała Nr VIII/44/03

Rady Gminy Dobromierz

z dnia 28.03.2003 r.

jest ze tak powiem prolongata decyzjij z 06.11.1998 r? czy tez nie. Jesli tak to powyzsze zakazy sa utrzymane i ustawa z 5.I.2011 nic nie zmienia gdyz w ustawie jest mowa o rozporzadzeniach czy jak to zwal ktore zostaly ustanowione do 2002r. Natomiast jesli nie jest prolagata i nie wyszly zadne nowsze rozporzedzenia niz te z 1998r to w/w ustawa je znosi (powinna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, to Uchwała Nr VIII/44/03 Rady Gminy Dobromierz z dnia 28.03.2003 r. powołuje się tylko na przepisy z aktu prawnego "Decyzja znak OŚ. IV-6210/139/98 z dnia 06.11.1998 r." czyli sprzed 2002r.Coś musi być na rzeczy....oj potrzebny chyba jakis prawnik.....a może ktoś obserwuje ten wątek a posiada jakąś wiedzę w temacie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tel do RZGW i pogadac z pania napewno udzieli jakis inf w tym temacie. Jednak jak dla mnie to chyba nici z tego beda ze wzgledu na to iz:

- jest to traktowane jako zbiornik wody pitnej

-"wodciagi" raczej nie beda chetne do udostepnienia tego zbiornika - tyle lat bylo dobrze wiec po co cos zmieniac

i jesli sie niemyle jest on polozony na terenie jakiegos Parku krajobrazowego czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.