Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Technoops a gdzie jedziesz?
znając technops, -a pewnie wali na ujście :wink:

A tak na serio sam jestem ciekaw.

Cholera kol. Kiełb, wzbudzi nadzieje połowy dolnego-śląska na złowienie zębacza na Pilcach. A prawda jest taka że więcej tu ludzi niż ryb. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jareksm2, na ujście nie ma po co jechać, wody tam nie ma :) Otmuchowskie to teraz wielka dziura bez wody :) rzeka płynie tylko w korycie i środkiem "jeziora". Swoją drogą skoro remontują wał zbiornika i spuścili wodę, to mogliby pogłębić troche. Wiem kasa kasa kasa, ale po spuszczeniu wody widać dopiero ile przez lata Nyska Kłodzka syfu naniosła :) Myśle albo na tame w Kozielnie, albo gdzieś na Nyskim ( plaża w Wójcicach, Buków lub łódka i na wyspę :) ) czekam na jakieś info gdzie coś gryzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zywca na te kielbie z konca kamienca

ladnie biorom :)

i tez czasem na spining i grunt.

to na grunt glownie gnojaki albo jak na ploc to penczak

i na wyplywie wody z 13 mozna latwo zlapac na podrywke zywcow. kiedys zlapalem nawet malego sumika gehehehe :lol: ale glownie to plotki i uklejje i okonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dojazdem na cmentarny? kiedyś dało się dojechać do samego wpływu rzeki ale jak byłem drugim razem po większej wodzie to bez terenówki już nie było to możliwe.

Pod brzegiem od strony kopalni dużo śmieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie eureka!!!!!!! dziś z rodziną po przyjściu z cmentarza pojechałem na ryby na cmentarny a ty za 3 rzutem 40cm SUMISKO była walka ale poradziemk sobie... jednak trzeba było wypuścić zdobycz.

i co nagle z tej radości zapomniałeś, że masz już jedno konto: Kiełb na tym forum i musiałeś założyć drugie, żeby nas o tym poinformować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie eureka!!!!!!! dziś z rodziną po przyjściu z cmentarza pojechałem na ryby na cmentarny a ty za 3 rzutem 40cm SUMISKO była walka ale poradziemk sobie... jednak trzeba było wypuścić zdobycz.

i co nagle z tej radości zapomniałeś, że masz już jedno konto: Kiełb na tym forum i musiałeś założyć drugie, żeby nas o tym poinformować?

a niewiesz ze jest cos takiego jak wspolne ip sieci internetowej????

i uklejka niejest moim kontem mam juz jedno i po co mi wiecej. byc moze zalozyl je inna osoba ktora lapie ryby i ma taka sama siec. pomysl.

takie rzeczy administrator powinien wiedziec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam biorom. moze jezdzicie na zle stawy. ja tam odwiedzam glownie 13,12, cmentarnym,10 i jestem zadowolony. niema tam wielu ludzi a ryby sa i to niektore ladne

Chyba troszke przesadzasz z ta obfitością w ryby i brakiem ludzi :razz:

Uwierz mi, że koledzy po kiju z miejscowości przyległych "biczujacy te wody" na lewo i prawo są zgodni - ryba jest solidnie przetrzebiona. :cry:

Owszem są jeszcze tam rybki (leszczaki do 40cm i płotki), ale presja wędkarska jest po prostu przeogromna. Wystarczy spojrzeć na wydepnate scieżki i miejscówki. Więc ogłaszanie wszem i wobec o wedkarskim eldorado jest chyba przesadą. Ludziska powinni znać prawdę - może w końcu dojdzie to do głów zarządców PZW, że bez zarybień wody te za kilka sezonów będą totalna pustynią.

Podpytaj starych bywalców na temat populacji sandała w tych wodach - wszyscy z usmiechem wspominają czasy przed 1997, a później........ z roku na rok coraz gorzej.

Dziś złowić na pilcach szczupala miarowego (w tak wydawałoby się świetnych miejscach - głęboczki, krzaki, zatopione drzewa, trzciny itd.) to kwestia szczęścia, a nie umiejętności.

Na tylu łowiących dziennie wędkarzy ktoś coś pewnie złowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dziś z rana z żywcem na cmentarnym i cisza. Spotkałem starszego pana, który był lekko sfrustrowany aktualnym rybostanem, poopowiadał trochę co kiedyś, znaczy się przed powodzią w 97, działo się na Pilcach, tak jak to jareksm2 napisał taki i ten pan powiedział to samo o sandałach, jak i węgorzach w stawach od strony Kamieńca. Po powodzi te nie było jeszcze tragedii no a teraz sami wiecie.

Jak byłem na cmentarnym w zeszłym roku to nysa wpływała przy przeciwnym brzegu, teraz trochę się zdziwiłem :shock: no ale plus z tego taki, że wymiotło ten syf, który zbierał się pod brzegiem od strony kopalni.

Posiedziałem trochę na dzbanowskim i tez cisza, trochę drobnicy chodziło wierzchem i od czasu do czasu coś małego pogoniło. Na koniec godzinka ze spinem - również bez efektów.... ale pogoda i klimacik - cudne :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie eureka!!!!!!! dziś z rodziną po przyjściu z cmentarza pojechałem na ryby na cmentarny a ty za 3 rzutem 40cm SUMISKO była walka ale poradziemk sobie... jednak trzeba było wypuścić zdobycz.

i co nagle z tej radości zapomniałeś, że masz już jedno konto: Kiełb na tym forum i musiałeś założyć drugie, żeby nas o tym poinformować?

a niewiesz ze jest cos takiego jak wspolne ip sieci internetowej????

i uklejka niejest moim kontem mam juz jedno i po co mi wiecej. byc moze zalozyl je inna osoba ktora lapie ryby i ma taka sama siec. pomysl.

takie rzeczy administrator powinien wiedziec....

Problemy z ortografią i interpunkcją też macie wspólne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie eureka!!!!!!! dziś z rodziną po przyjściu z cmentarza pojechałem na ryby na cmentarny a ty za 3 rzutem 40cm SUMISKO była walka ale poradziemk sobie... jednak trzeba było wypuścić zdobycz.

i co nagle z tej radości zapomniałeś, że masz już jedno konto: Kiełb na tym forum i musiałeś założyć drugie, żeby nas o tym poinformować?

a niewiesz ze jest cos takiego jak wspolne ip sieci internetowej????

i uklejka niejest moim kontem mam juz jedno i po co mi wiecej. byc moze zalozyl je inna osoba ktora lapie ryby i ma taka sama siec. pomysl.

takie rzeczy administrator powinien wiedziec....

Problemy z ortografią i interpunkcją też macie wspólne?

niemam takich problemow. moze troche. i niemam polskich znakow w klawiaturzee (niemiecka klawiatura) i jak chce napisac c,z,s,a,e to musze je kopiowac. a uklejka jak widac ma normalnom klawiature......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom666, ja jeździłem przez Czechy i miałem mały zong z żywcem (pozyskiwanym na wodach z których łowię :wink: ). Policja czeska wzięła mnie na zwykły kontrol i przyczaili rybki, coś pomruczeli pod nosem,że "żywe rybićki to se ne da tak", więc uważaj w razie czego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema tam prawie smieciow. mozna dojechac do samego ujscia wiec mozesz smialo sie pakowac tam. droga jest dobra :cool:

dzisiaj od 4 rano tam bylem wiec informacje sa pewne :smile:

Nie ma śmieci od strony kopalni?? może trochę mniej niż kiedyś ale jak na moje gusta dalej bałagan :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema tam prawie smieciow. mozna dojechac do samego ujscia wiec mozesz smialo sie pakowac tam. droga jest dobra :cool:

dzisiaj od 4 rano tam bylem wiec informacje sa pewne :smile:

Nie ma śmieci od strony kopalni?? może trochę mniej niż kiedyś ale jak na moje gusta dalej bałagan :-)

w porownaniu do tego co kiedys tam bylo jest tam bardzo czysto.

w sobote wybieram sie na 12 w poszukiwaniu okoni gigantow. szczupaczkiem i sandalem tez niepogardze. moze jakis sum sie chwyci bo tyle sie ostatnio na tym forum osob wypowiada to moze mi tez wezmie ale watpie. w zeszlym roku zlapalem tam ladnego na wiosne szczupala :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jedyna zasada, bo każdy ma prawo zabrać rybę którą złowi oraz każdy ma prawo ją wypuścić, a nastawianie się na suma w okresie ochronnym jest kary godne. Jest wiele innych drapieżników do łowienia. Na suma trzeba mieć dosyć mocny sprzęt w przeciwieństwie do szczupaka, sandacza czy okonia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.