Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

ZAPROSZENIE Nadleśnictwo Bardo Śląskie pragnie zorganizować spławikowe zawody wędkarskie na zakończenie sezonu 2011 w dniu 09.10.2011 Zawody będą mieć charakter indywidualnych – obowiązuje składka 15 PLN od osoby/ płatne na miejscu zawodów po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Udział mogą wziąć pracownicy, rodziny i osoby spoza LP, lecz posiadające opłaconą kartę wędkarską. Prosimy o zgłaszanie chętnych do wzięcia udziału do dnia 02.10.2011 na numer: 725682909 Zawody odbędą się na stawie nr: 1 PILCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj schodzilismy z kolega 3 stawy na spina i bez efektów nie licząc 2 okoni ok 20 cm ale nie to jest najważniejsze.Spotkalismy 2 kolesi na stawie nr 8 białym fiatem Ducato DKL którzy łowili na 4 wedki każdy.Mieli po 2 żywcówki, po 1 feederze oraz rzucali spining.Mieli tez siatke w wodzie i kolega poszedł podpytac co sie dzieje.Akurat wziął ładny leszcz na feedera kiedy podszedł.W siatce mieli 2 bolenie ok 25 cm oraz szczupaka bez wymiaru.Po tym zrewidowaniu kolega zadzwonił do mnie z pytaniem gdzie jestem a oni w 5 minut zwinęli sie i odjechali.Mysle że wystraszyli sie telefonu.Kiedy wracaliśmy to ich auto stało na plaży na 1-nce.Najgorsze jest to że brali wszystko co na hak sie złapało a do tego zostawili 2 worki zawiązanych smieci.Nic tylko samemu wymierzyc sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj schodzilismy z kolega 3 stawy na spina i bez efektów nie licząc 2 okoni ok 20 cm ale nie to jest najważniejsze.Spotkalismy 2 kolesi na stawie nr 8 białym fiatem Ducato DKL którzy łowili na 4 wedki każdy.Mieli po 2 żywcówki, po 1 feederze oraz rzucali spining.Mieli tez siatke w wodzie i kolega poszedł podpytac co sie dzieje.Akurat wziął ładny leszcz na feedera kiedy podszedł.W siatce mieli 2 bolenie ok 25 cm oraz szczupaka bez wymiaru.Po tym zrewidowaniu kolega zadzwonił do mnie z pytaniem gdzie jestem a oni w 5 minut zwinęli sie i odjechali.Mysle że wystraszyli sie telefonu.Kiedy wracaliśmy to ich auto stało na plaży na 1-nce.Najgorsze jest to że brali wszystko co na hak sie złapało a do tego zostawili 2 worki zawiązanych smieci.Nic tylko samemu wymierzyc sprawiedliwość.

mięsołapy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z wypadu w Pilcach:

Nad wodą zameldowałem się o 6 rano, jeszcze ciemno było, ale próbować warto, choćby za sandaczem. W sumie złowiłem dwa szczupaki ok 30-35 cm, dwa mi się wypięły, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy duże czy małe, ładnie chodziły. Ponadto miałem ładne uderzenie po czym zaciąłem i też coś się spięło, urok łowienia na gumy. Na wobki nic, na blaszki też nic. Ogólnie syf. Zmartwiłem się stawem nr 9. Woda taka zielona jakby ktoś zupę szczawiową gotował, na całym stawie !!! Pogoda super, dlatego spotkałem tylko 5 osób, a niektóre stawy zupełnie puste. Okoń szalał cały dzień, ale łowiłem dużymi przynętami więc nie było mowy o złowieniu okonia. Czasami miałem wrażenie, że rzucam w pustą wodę, ryba przełowiona strasznie. Nie mówię o szczupakach 70-80-90 cm. Ale wykonując 2000 rzutów dlaczego nie można trafić szczupłego np 40-50 cm ??? Chyba każdy dostaje w łeb. Do domu nie wróciłem o kiju !!!! Nazbierałem kozaków, troszkę czerwonych troszkę brązowych. ;-) Na kolację będzie. Ogólnie jestem zadowolony z wypadu, nie ma co narzekać, nareszcie wytestowałem nowe przynęty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów po kiju :grin: W ten wekend razem z bratem zdecydowalismy sie na dwie odmiany nie jechac rano a popoludniu nie na Pilce a sasiednie Bartniki......i mam na koncie rybkę medalową :mrgreen: Kleń 50cm i ponad 2kg wagi :!: wziął na starego srebrnego mepsa znalezionego na giełdzie w Kłodzku :lol: Trening przed naszym spotkaniem zaliczony :cool:

post-9591-1454497293522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaliczyłem udany wypad popołudniowy na spin. Udany pod tym względem, że naprawdę malo ludzi (zaledwie kilka osóB) co na Pilce to sukces przy obecnej presji. Próbowałem przypomnieć sobie sztuke lowienia na spin prawie po rocznej przerwie, na początek poszły wszelkiego rodzaju gumu - próba z opadu na sandała nie dała żadnych efektów. Totalne bezrybie - zero kontaktu z rybką. Ok godz. 17.30 dotarłem w malo uczęszczane miejsce (patrząc na niewydeptane ściezki i zarośnięte brzegi - dawno nikogo tam nie bylo). Woda dość płytka z samymi zaczepami - więc wybór pada na obrotówkę. W ciągu 40 może 50 minut udało się złowić 3 zębacze, niestety wszystkie max 40cm. To chyba ostatnie sztuki pływające na Pilcach. I tu przyszły mi na myśl słowa kolegi

Chyba każdy dostaje w łeb.

Niestety wszystko na to wskazuje. A teraz pytanko czy kotoś coś słyszał na temat zarybień drapieznikiem właśnie PILC :?:

Może jakieś archiwalne daty :?:

W każdym razie wypad uznaje za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zarybień to obiło mi sie o uszy że raz do roku wpuszczają karpia na 1 a o drapieżniku zapomnij kolego. :mrgreen: Nie wiem co myślec o Pilcach tam jest taka presja wędkarska ze mi sie to w głowie nie miesci pzw nic kompletnie nie robi!nie mowiac o drogach dojazdowych łatwego dostępu do wody jedyny ślad jaki zostawili to.........tablice :mrgreen: Co nie zmienia faktu ze kocham to miejsce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie w zeszłym tygodniu na stawie nr **** i złapałem 2 piękne liny i bardzo dużo małych linków, kilka karasi małych też.

Wszystko na białego robaka z kukurydzą.

Brały jak wściekłe, byłem zaskoczony. :smile:

A jaki to staw to sami rozpoznajcie:

http://zapodaj.net/fdbbae199911.jpg.html

Jakość zdjęcia słaba, ale może uda wam się rozpoznać to linowe łowisko. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.