Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

technops, szkoda ze nie zrobiłem zdjęć kłusoli, ale chyba nie tylko ja to widziałem bo suhhar tez o tym pisał (możne PZW zrozumiałoby o czym pisaliśmy), a co do dziadka - to nie było żadne mordobicie - (to by była lekka przesada.) po prostu złamana wędka była skutkiem "powiedzmy lekko - przepychanki słownej z użyciem dłoni :wink:

A wracając do tematu: gratki dla kol. Pilczyka za udany wypad - jak zwykle o tej porze zaliczył "marcowe płocie" na pilcach. Sam miałem ochotę na ten wypad, ale nie wyszło. W każdym razie - kol., mimo niepogody podobnie jak w zeszłym roku powalczył z dobrym efektem na nocnym łowieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jareksm2, no może nie był ten wypad tak udany jak w zeszłym roku, ale kilka ładnych zimnych płołoci dopisało :), zimno jak diabli ale właśnie na taka pogodę czekałem :) W nocy tak zaczęło wiać, że myślałem, że odfrunę z namiotem :) Oczywiście trochę posprzątałem teren, ciekawe na jak długo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na 8 z piatku na sobote 2 dkl siatke plotek 25-35 1 leszcza ladneo wczoraj kolejny bus na nocke zostal. pelno aut na samych koncowkach djazd jest jest omg, mysmy pelno okonia polapali głownie na przelewkach chodzenia bardzo duzo, straz jezdzila sprawcala rejestr jak zwykle. zlapal ktos ukleje na spinning bo mysmy takie 10cm lapali na podcinke tyle jej jest , szczupak sporadycznie wpadal w ukleje kleni brak , szczupaki na haku max 35. w sumie od 14 do 19.45 w 3 tosmy polapali sobie

mam nadzieje ze cos tam poinformowalem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wędkarze miejscowi, róbcie coś z tą hołotą na Pilcach, apelujcie w swoich kołach, niech straż wędkarska ruszy dupy i zacznie walczyć z kłusownictwem!!! Płacimy takie duże składki więc chyba coś się należy. Niech nasilą kontrole i wyłapią kłusoli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZW WAlbrzych -rozwiazac ! ,za te skladki co placimy to mozna by mnostow ryby zakupic i wpuscic ,ja pamietam kupilem kiedys 2 beczki malych karpikow od goscia ktory spuszczal staw na jesien za 20 zl ,mysle ze bylo tam kilkaset sztuk, a tutaj wpuszczaja 500kg karpia rocznie i pewnie fakturka na 10-20tys, po ktorych nie ma sladu na 1 juz w maju :))

Pilczyk ja niestety nie obracam sie w tej oraganizacji ,poniewaz jak widze to jeszcze twor poprzedniej epoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolando22, masz rację, w wielu kołach siedzą jeszcze aparatczyki z poprzedniej epoki i tylko patrzą gdzie by tu wyłupić parę grosza dla siebie. Trzeba młodej krwi, a nie te przesiąknięte nikotyną dziadki w PZW. Musi być jakaś reforma bo to skandal, składki rosną odwrotnie proporcjonalnie do zarybień. Wstyd!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wędkarze miejscowi, róbcie coś z tą hołotą na Pilcach, apelujcie w swoich kołach, niech straż wędkarska ruszy dupy i zacznie walczyć z kłusownictwem!!! Płacimy takie duże składki więc chyba coś się należy. Niech nasilą kontrole i wyłapią kłusoli. Pozdrawiam

witam!

o jakim typie klusownictwa mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas88, nie rozumiesz słowa kłusownictwo? Więc sięzastanów, poczytaj, a jak nie dasz rady to ci wytłumaczę...jak mi się oczywiście będzie chciało

doskonale rozumiem znaczenie slowa kusownictwo.

ale pytam, o jaki rodzaj kusownictwa chodzi, czy ktos kusuje na sieci,

czy w inny sposob?

a jak panowie z okoniem, jakie numery stawow polecacie?

cos sie ruszylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas88, łapią na więcej niż dwie wędki, rzucają same żyłki z przynętą, a 2 lata temu rozmawiałem ze strażnikiem ze społecznej straży to opowiadał jak nakryli gości co przeciągali sieć, ale udało im się uciec. W kwietnu są tacy co zabierają szczupaki, a w maju sumy. Sam dwa lata temu na dzbanoeskiej przyłapałem dwóch młodzieńców którzy mięli w siatce kilka niewymiarowych sumików.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas88, łapią na więcej niż dwie wędki, rzucają same żyłki z przynętą, a 2 lata temu rozmawiałem ze strażnikiem ze społecznej straży to opowiadał jak nakryli gości co przeciągali sieć, ale udało im się uciec. W kwietnu są tacy co zabierają szczupaki, a w maju sumy. Sam dwa lata temu na dzbanoeskiej przyłapałem dwóch młodzieńców którzy mięli w siatce kilka niewymiarowych sumików.

Pozdrawiam

smutne ale prawdziwe!

sam bylem swiadkiem, jak koles na 5 wedzisk lowil!

jak mu zwrocilem uwage to malo co mnie nie pobil!

ale zwinol sie po chwili.

nic nie poradzimy na kusownictwo.

za malo jest straznikow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Pilcach od godz.14 do 19,może niewieli czasu ale dużo spostrzeżeń.Oczywiscie nie zdziwiły mnie kempingi oraz namoty rozstawione na każdym ze stawów.Jest to rzecz normalna przy takim układzie wolnych dni.Udało mi sie zasiąść na stawie 3a .Miejscówka jak każda inna,pogórek naprzeciw pierwszego wjazdu.W srode tam połapałem lecz dzisiaj srednio,kilka leszcy pilcowych w okolicach 30 cm i dużo uklei oraz wzdręg które nie dawały odetchnąć.Jednak nie to było najważniejsze.nawet nie to że psy co chwile sie kąpały w tumulcie zjechanych tam biwakowiczów.najbardziej zasmucił mnie fakt,kiedy pewna babka z kemingu podeszła do wody z garami i patelniami i z pomocą plynów zaczęła je szorować.Co jak co ale takich numerów sie nie spodziewałem.Towarzystwo było mocno zakropione ,3 kolesi i 3 panienki więc reakcja moja była zbędna i ryzykowna.Zastanawiam się nad sensem wedkowania na naszych wodach.Od 2 lat nie spotkałem kontroli na wodach na które jeżdze.Połamania i powodzenia wszystkim.Czekam aż weekend się skończy i wtedy spokojnie wyrusze na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 kwietnia przed północą ząbkowicka policja została powiadomiona , że na stawie Pilce koło miejscowości Dzbanów utonął mieszkaniec województwa małopolskiego.

64-letni mieszkaniec województwa małopolskiego przyjechał nad staw pod namioty z kolegą, by łowić ryby. Panowie wędkowali, a przy tym spożywali alkohol. Jeden z nich położył się spać do namiotu, gdy przed północą obudził się znalazł ciało kolegi pływające w stawie.

- Wstępne ustalenia wykluczyły działanie osób trzecich – mówi Doba.pl rzecz ząbkowickiej policji asp. sztab. Ilona Golec – ale ciało będzie oczywiście poddane sekcji zwłok.

Doba.pl

:shock::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie był żaden wędkarz tylko pijus jak 90% ludzi którzy przyjezdzaja tam nad wode, najebac się i tyle a kije się mocza po 4 na osobe. Im wiecej chołoty tym wiecej strachu bo nie wiadomo kiedy podejda do ciebie. Dlatego w tym roku kupilem gaz i planuje zakup gazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeChifre, uważam, że jak coś widzimy na gorąco to trzeba dzwonić po straż rybacką jeśli kłusole są w licznej przewadze, albo napite łyse karki, nikt przecież nie będzie ryzykował swojego zdrowia. No chyba że kłusole po wstępnej ocenie to batony wtedy zwrócić im uwagę, ale niezależnie od tego zadzwonić po straż.

Panie i Panowie byłem na Pilcach i Dzbanowskiej w ten weekend który wciąż trwa - katastrofa, pełno biwakowiczów, którzy mają zarzucone wędki ale chyba tyko po to żeby później pochwalić się że byli na rybach.....a na 100% gówn....złowili :)

Odpuściłem sobie łowienie na Pilcach, Cmentarnym i na Dzbanowskiej, w poniedziałek pojechałem na Topolę i doznałem szoku - byłem na niej sam :), od strony taśm nikogo, po przeciwległym brzegu też nikogo nie widziałem. Złowiłem ok 16 leszczy takich 30, 35 cm i dwa podchodzące pod 40 cm. Brania były non stop, ale trwały gdzieś do godz 8.00 później lipa, słońce gorąc i o 10 zwinąłem się. Wszystkie leszczyki odzyskały wolność.

Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.