Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jakie zestawy odległościowe najlepsze na dane ryby?


tofman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mógł by mi ktoś podać odległościowe zestawy (chodzi o jaki spławik, jaki haczyk, jak rozmieścić obciążenie itp. itd.) na takie ryby jak: karaś, lin, duży leszcz, karp (2-3 kg), okoń. Na inne też się przyda, ale głównie na te. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz! :wink:

P.S. Połamania kija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Sorki, że dopiero teraz odpisuję ale zarejestrowałem się także przed chwilą ... :wink:

Do rzeczy jednak, po pierwsze myślę, że powinieneś czegoś więcej dowiedzieć się o rybach, które chcesz łowić czyli w jakim środowisku żyją, czym się odżywiają i gdzie ich szukać w sensie występowania ich. Wtedy będziesz wiedział czy przynętę kłaść na dnie czy unosić tuż nad nim. Co się tyczy zestawu odległościowego, to może być identyczny i zmienisz jedynie przesunięcia stopera czyli ustawienie głębokości łowienia a spławik z dociążeniem (wagler), ciężarki przelotowe czy śrut (co kto lubi) to możesz mieć takie same a nie pod gatunek poławianej ryby. Rozmiar czyli wielkość haka dobierasz do wielkości przynęty a tę z kolei wybierasz w zależności co chcesz łowić (będziesz to wiedział jak poczytasz coś więcej o gatunkach, które Cię interesują wędkarsko). Nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przeczytać, co zostało do tej pory napisane na tym forum ale jest podobny temat, bo urywkami widziałem coś o mazakach do oznaczania odległości itp. Metoda nie jest tkaka prosta ale trening czyni mistrza. Poza zestawem, będziesz miał jeszcze do opanowania strzelanie z procy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy mógł by mi ktoś podać odległościowe zestawy (chodzi o jaki spławik, jaki haczyk, jak rozmieścić obciążenie itp. itd.) na takie ryby jak: karaś, lin, duży leszcz, karp (2-3 kg), okoń. Na inne też się przyda, ale głównie na te. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz! :wink:

P.S. Połamania kija!

Raczej nikt Ci nie poda takich zestawów :wink: Z kilku bardzo prostych przyczyn:

- zestawy różnią się w zależności od głębokości zbiornika,

- zestawy różnią się w zależności od wysokości fal/uciągu przepływowego zbiornika,

- zestawy różnią się w zależności od odległości połowu,

- zestawy mogą różnić się w zależności od rodzaju przynęty,

- zestawy różnią się w zależności od nawyków ryb w danym zbiorniku,

- zestawy różnią się w zależności od zaawansowania wędkarza,

- itd., itp. - mógłbym jeszcze tak długo wymieniać, a jakbym dodał zestawy pod każdy gatunek ryby to trzeba by encyklopedię napisać :!:

Proponuję na początek kilka wieczorów przed kompem i lekturę tematów na forum i pomoc wujka googl-a. A potem dopiero konkretne, szczegółowe ptania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.