Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Która będzie najodpowiedniejsze


naphozord

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam do was prośbę. Mianowicie mam zamiar zacząć wędkować i jestem już przekonany na 100 % że będzie to głównie spławik na żwirowni , stawach od czasu do czasu poszedł bym sobie na rzekę SAN. Tak czytałem i polecacie odległościówki , ale jestem totalnym amatorem więc nie wiem czy sobie z tym poradzę. Poczytałem też na temat feederów ale są delikatnie ciężkie. Polować mam zamiar na karasie , średnie karpiki i ogólnie na rybki do paru kg. Na sprzęt chcę wydać nie więcej niż 250 zł i myślę że coś znajdę w tej cenie , ale głównie chodzi mi o waszą radę, jaka metoda będzie najlepsza w owej sytuacji. Zależy Mi na tym żeby sprzęt nie był za ciężki i żebym się nie zraził na początku. Zapraszam do dyskusji i liczę na małe porady. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odległosciówka w takiej sytuacji to nie jest najlepszy wybór, jak już to raczej float, w zimie ceny powinny trochę spaść i będzie można wyrwać jakiś przyzwoity patyk w przystępnej cenie.

Osobiście celował bym np. w coś takiego Shimano Vengeance Float http://jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=81044&pro=681158

, od ładnych kilku lat używam poprzednika Shimano Catana Float i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem też na temat feederów ale są delikatnie ciężkie.

Jak dobrze poszperasz to znajdziesz i nie za ciężkie czyli wędki z wagą <300 gr. Nie wydaje mi się że powinieneś odrzucać metodę z powodu wagi wędki. Raczej zastanów się trochę co ci bardziej się podoba na początek, spławik czy koszyk, i żebyś miał frajdę. Również możesz zerknąć jak łapią koledzy i co tam bardziej się sprawdza. Może pomoże w decyzji.

Ja mam feederka z wagą 250gram i jest przyjemny i lekki. Nie wklejam ci bo jest droższy niż chcesz wydać ale poszperaj dobrze na sieci i coś znajdziesz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma tematu z feederem. Ja na twoim miejscu odwróciłbym proporcje tzn wolałbym wydac 150/160 na wędkę i reszta kołowrotek. Takie są moje preferencje. Za 80/90 zł już kupisz coś w miarę z kołowrotków a bedziesz mial więcej uciechy z lepszej wędki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie warto zastanowić się nad mikado tele float. Jeżeli masz mocno ograniczony budżet, może warto rozważyć łowienie w zimę? Znając polską pogodę sezon zimowy tuż, tuż. Takie zestawy są dość tanie o czym możesz przeczytać tutaj: http://fishexpert.pl/czytelnia/metody-polowu/wedkarstwo-podlodowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.