Skocz do zawartości
tokarex pontony

prezent dla dziadka - proszę wędkarzy o poradę :)


anielka

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

mam ogromną prośbę o pomoc :)

Zbliżają się Święta, a co za tym idzie prezenty gwiazdkowe.

Mój dziadek - lat ponad 80, bardzo aktywny, bardzo sprawny, itp. jest zapalonym wędkarzem. To jego największe hobby i czas od wiosny do późnej jesieni spędza właśnie na rybach. Bardzo chciałabym kupić mu jakiś wędkarski prezent, ale szczerze mówiąc, zupełnie się na tym nie znam.

Dlatego proszę o pomoc - poradę, wskazówkę. Może pojawiły się ostatnio jakieś bajery, gadżety (górna cena to 250-300 zł), które ucieszą zapalonego wędkarza?

Tak jak wspomniałam, nie znam się zupełnie na tematyce wędkarskiej, ale wiem, że kiedyś kupiliśmy mu takie elektroniczne coś do wykrywania ruchów wędki :) czy jakoś tak i to się nie sprawdziło. Bardzo ucieszył się za to z amerykańskich przynęt - to był dobry prezent :)Kupiliśmy też dziadkowi wypasione wędkarskie krzesło. Myślałam o fajnym, wędkarskim plecaku, ale to odpada, bo dziadek ma wszystko na swój sposób przymocowane do swojego elektrycznego roweru.

Wiem, że dziadek łowi tylko na jeziorze - głównie płotki, karpie, itp.

Będę wdzięczna za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślę, że niezależnie od metody* jaką łowi Twój dziadek, (przy zaproponowanym budżecie) można kupić całkiem sensowny kołowrotek (rozmiar 4000 moim zdaniem jest najbardziej uniwersalny)

*Przyznam ,że nieco się pogubiłem "amerykańskie przynęty" wskazują raczej na spinning, natomiast połów karpi, płoci na grunt/ spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi i czekam na więcej pomysłów :)

Z tymi amerykańskimi przynętami nie chodziło o spinning (choć przyznaję, że przywiozłam i takie, bo zupełnie się na tym nie znam i kupiłam przez przypadek przynęty do spinningu :) ), ale o takie sztuczne robaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prezentami dla wędkarza od "nie wędkarza" trzeba uważać bo łatwo spudłować.

Polecam na prezent coś bardziej neutralnego.

Może kalosze? np:

http://www.demar.com.pl/pokaz-produkt/73/4/predator-xl

Nad takimi się zastanawiam - taki prezent od siebie dla siebie :D

Kalosze są baaaaaaardzo lekkie (specjalne TWORZYWO EVA) i baaaaaardzo ciepłe - nawed do -30 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lekkimi tworzywami kaloszy to bym uważał. Kolega sobie takie sprawił i lekkość stała się jedną z największych wad. W sytuacji gdy siadamy w wodzie (krzesło ustawione na płyciźnie) siedzi się piekielnie niewygodnie, kalosze sobie pływają i nie chcą się zatapiać, gdy oprzemy się na oparciu a nie kolanach..

Ale popieram Marientego. Chodziłem sobie dziś po Decathlonie i widziałem mnóstwo rzeczy, których wydaje mi się że nigdy sobie nie kupię , a bardzo chciałbym mieć. Myślę tu o... ciuchach wędkarskich. Specjalne spodnie na ryby?! Toż zawsze brało się te znoszone... Gruba polarowa kurtka w kolorze moro za 300zł!??!! Nigdy nie wydam tyle pieniędzy. Mam przecież taką, tylko że czerwoną. Zabieram w góry, wycieczki piesze. Za parę lat jak się zniszczy... założę ją na ryby.

Reasumując, istnieje cały szereg odzieży i obuwia myśliwsko-wędkarskiego. Nie są to tanie rzeczy, ale bardzo często, wbrew panującym opiniom, że drogo bo dla wędkarzy, są to rzeczy prezentujące bardzo dobrą jakość. Są to ubrania, których póki co sobie nie wyobrażam kupić.. Ale na prezent przyjmę z uśmiechem szerokim :)

Wędki, kołowrotka, spławika, żyłki, plecionki, przynęty etc. - nie chciałbym! Tego typu gadżety wybiera się raczej pod zapotrzebowanie, a tylko ja i najbliżsi mi wędkarsko towarzysze mogą coś o tym wiedzieć.

Mój typ - kurtka myśliwska polarowa Pinewood Jacob

http://allegro.pl/kurtka-polarowa-pinewood-jacob-9569-rozm-l-i3676393463.html

Szanownego Mikołaja, jeśli to czyta, poproszę taką pod choinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, nadal szukam prezentu :)

Zastanawiam się rzeczywiście nad jakąś kurtką/polarem outdoorowym, bo dziadek jest bardzo aktywny i dużo czasu spędza na dworze.

Przypadkiem trafiłam na jakąś przenośną wędzarkę do ryb, która byłaby idealna, bo dziadek jest także smakoszem :), ale niestety dziadek mieszka w bloku, więc chyba odpada.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły - gadżety, ciuchy, może coś do przyrządzania ryb, będę bardzo wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dziadek jest smakoszem to może ucieszyłby się z jakiegoś porządnego noża myśliwskiego, np. firmy Mora, który przydałby się do patroszenia ryb itp.? Może parę paczek dobrej zanęty wędkarskiej, tudzież zestawik atraktorów i dodatków zapachowych do tychże zanęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kilka pozycji ale niestety moj post usunięto.

Wejdź na allegro w dział wędkarstwo, zaznacz wyświetlanie w kwotach od 250 do 300 zł.

Popatrz na gumowany parasol wędkarski zasłaniany dookoła lub 3/4, wędkę spiningową Okuma Black Rock, Kołowrotek spiningowy RYOBi Zauber, może jakaś wędeczka Match-owa, Zimowy komplet moro. Apropo wędzarni, jest kilka modeli które można zabrać na ryby i w czasie kilkugodzinnego łowienia da się co nieco uwędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja dalej będę forsował propozycje "około wędkarskie". Jak nie kalosze to może poręczna kuchenka turystyczna w zgrabnej walizeczce. Ja sobie taką sprawiłem i jest to mój niezbędnik na nocki! link:

http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna-gazowa-2w1-4-kartusze-i3677740325.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja się podłącze pod temat,co do kaloszy tych z pianki czy jakoś tak to powiem tak lipa,wygodne to prawda ale łatwo je przebić owszem firma dobra ale nie ten model i żaden na pewno z pianki.Ja w zeszłym roku kupiłem ale takie z gumy i z dodatkowym na zimę wyciąganym filcem służą mi na ryby i grzyby,myślę że kierunek jak na prezent słuszny,ktoś już wcześniej pisał o parasolu też uważam że to ciekawy pomysł zwłaszcza żę w transporcie wiele miejsca nie zajmuje a dziadek rowerem się przemieszcza,może dobry termos będzie trafionym prezentem,albo okulary przeciwsłoneczne np solano,albo skrzyneczka na różne pierdoły.Myślę że możliwości jest wiele i w tej kwocie można ze trzy trafione prezenty trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.