Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Daiwa Regal Carp/Anaconda Base


darty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Pytanie jak w temacie,Daiwa Regal Carp 3,6 3lb czy Anaconda Base 3,6 3-3,25lb...

który z tych kijków bedzie lepszy do rzutów?, szczególnie chodzi mi o opinie Daiwy... to stosunkowo nowy kij i mało o nim w sieci.Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

darty, Base mają pochlebne opinie,i możesz sobie poczytać kilka stron na forum karpiowym.pl A z tego co wiem to Regal ma przelotkę pierwsza od strony kołowrotka trochę małą,i nie ma za wiele pozytywnych opini na jej temat.

Jak chcesz kija typowo do rzutów to polecam Daiwe Mission X.3 lb.

Mam komplet 13 ft 3 lb i wale około 150 m.

Ale z tego co się orientuje to są trudne do zdobycia tym bardziej w 3 skł. :wink:

Ale kijek Anaconda Power II to już istna bajka.Fantastyczny kij,cieniutkie blanki o akcji semi parabolicznej, Moim zdaniem nie ma lepszego kija w taj klasie cenowej. :wink:Ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam używam Base ok 2lat i w tej cenie kij jak najbardziej ok. Da się nim spokojnie śmignąć na średnie odległości typu 50-60m ale jeśli planujesz dłuższe rzuty to raczej jak radzi Miro Power II

Ojjj to zależy ile masz Lb,bo z tego co wiem to Base 3/3,25 śmiało ciężarkiem 90-100 gr walisz na 100 m a 3,5/75 to i z PVA osiągniesz 80 m :razz:

Może jeszcze nie masz za bardzo wprawy do oddawania dalekich rzutów,bo 50-60 m to :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kij 3-3.25 LB 3 składy. Z reguły łowię z PVA i rzuty na taką odległość jak pisałem spokojnie idzie osiągnąć. Nie eksperymentowałem jeszcze ze skrajnie dalekimi rzutami bo takie w moim łowisku nie są potrzebne, ale na pewno da radę machnąć jak mówisz. Ale kij jak najbardziej OK a kupując w sklepie u Przemka 5lat gwarancji!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki za info (swoją drogą pozdrawiam ) też tam znalazłem ale cena trochę wysoka. Na Askari jest (była ) o wiele tańsza tylko jest niedostępna. Do wiosny jeszcze daleko tak ,że mogę poczekać .

Tak jeszcze zapytam ,ma to być moja pierwsza karpiówka (a raczej częściej żywcówko-sumówka) i czy to dobry wybór (wędka ma być do dalekich rzutów). Do tego jakiś kręcioł z WB(z Sangera może Magic Runner 4 lub Xcovery Stalker ) lub może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Base ma dobre opinie wśród karpiarzy,oczywiście w tej klasie cenowej :)A Anaconda Magic IV to dobry wybór.Co do Askari to i owszem ma tańsze klamoty tylko troszkę problem z gwarancją bo kombinują. Są sklepy bardziej przyjazne jak np u Przemka Bżdziucha - sklep karpiowy.pl.

Miły kontakt,doradzi osobiście.

Wyszły też nowe karpiówki Anaconda patriot,typowa do dalekich rzutów ale jeszcze nie ma na ich temat opinii.

Tu

A tu trochę opisu na jej temat.

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?p=111514#111514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiem co masz na myśli ale nie zaglądałem i prawdę mówiąc to mi jest to zbędne bo mam tak hamulec ustawiony że przy braniu wyciąga żyłkę i można śmiało przyciąć,dopiero po chwili robię pół obrotu i mogę holować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.