Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedka matchowa do trottingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż zwracam się po rade i pomoc, chcialbym łowić metoda trottingu (lub, jak kto woli, wypuszczanki) przy użyciu kolowrotka o ruchomej szpuli (tzw centerpina). I tu pytanie, jak sądzicie, jaka wędka będzie najdopowiedniejsza?

Bedę łowil w średnich i dużych rzekach o średnim lub szybkim nurcie (Raba, Soła, San) na głebokościach do ok 1- 1,5m, głównie klenie, brzany i świnki (więc dośc "bojowe" rybki w dodatku w nurcie), chociaż nie wykluczam rekreacyjnych wypadów na płocie. Raczej preferuje "wędrowne" wędkarstwo więc będzie przedzieranie się przez krzaki, ewentualnie brodzenie. Wymyśliłem, że do w/w metody najlepsza będzie match, ok 4,2m o c.w. do ok 25g, wstepnie wytypowalem wędkę Robinson Diaflex Pro Match 4,2. Czy będzie to dobry wybór? Czy może macie jakieś inne fajne propozycje? Do wędki założę kołowrotek o masie ok 300g. Budżet na wedkę - powiedzmy do ok 500-700 zł.

Dodam, że do tej pory miałem do czynienia głównie ze spiningiem (przede wszystkim pstrągi :razz: ), jednakże w bieżącym sezonie chciałbym się pobawić dla odmiany "wędrownym spławiczkiem". Od razu sprecyzuję że siedzenie na brzegu z calym majdanem jest nie dla mnie, więc żadnych stacjonarnych metod proszę nie polecać :)

Może od razu skomasuję tu druga kwestię, czy ktoś miał "na poważnie" do czynienia z centerpinami? Polecano mi Conquesta od Hardy'ego, jako stosunkowo dostępnego w Polsce, nawet go wymacałem, jednakże odstrasza plastikowy przełącznik terkotki, spore opory ruchu i wykonanie "żółtymi raczkami". W tej chwili myslę nad którymś z wyrobów angielskich, szczególnie podoba mi się JW Youngs Heritage (wyposażony w kabłąk, i ten oldschoolowy wygląd) ale przyznam ze nie miałem go w ręce. Jednakże ma dość pozytywne opinie na angielskich forach. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.