Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw silnik+aku+ładowarka


eljotnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - sezon coraz bliżej wiec czas na zakupy

zamierzam kupić komplet silnik+aku +ładowarka /łódka mała 3 m jezioro też nie za duże/

znalazłem takie dwie oferty - przesyłka 0 zł

Haswing Osapian 45Lbs L + Akumulator Toyama NPG 80Ah Żel + Ładowarka MEAN WELL ESP-120-13,5. 8A

GRATIS!!! : Strażnik Akumulatora

http://www.mc-sklep.pl/haswing-osapian-45lbs-akumulator-toyama-npg-80ah-zel-ladowarka-8a-straznik-akumulatora-gratis-p-698.html

za 1499

Silnik Neraus X 40 lbs + Akumulator Shimastu 100 Ah + Ładowarka POWER TECH Smartec

GRATIS : bezpiecznik aut., śruba zapasowa !!!

http://odplyniesz1.home.pl/pl/p/Silnik-Neraus-X-40-lbs-Akumulator-100-Ah-Ladowarka-Smartec/176

za 1290

czy ktos pomoże i doradzi co warto barć, może ktoś już kupował taki zestaw i wie co może nie pasować /np ładowarka czy wystarczający model, bo z opisów i cenowo to jakiś podstawowy model a z dyskusji na forach wynika że trzeba mieć coś porządnego żeby nie załatwić aku bo to boli/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

ja mam wlasnie ten zestaw co piszesz, ponton 3,2m , sztywna podloga zaloga 2 osoby. Przy nieduzych zbiornikach wodnych takuch 100-200ha i spokojnej pogodzie bez huraganow malej fali predkosc max 4,5km/h . Przy fali duzej takiej ze 0,3-0,5m predkosc 1,5km/h. Silnik im mocniejszy tym lepszy lepiej miec zapas mocy w razie potrzeby. wiadomo ze na elektryku 12v w slizgu nie poplywasz. Ja osobisce bede zmienial na 55lbs z maxymizerm swojego 40lbs. Jesli chodzi o aku to mam ta 100 z tego sklepu co pisales i przy 3h ciaglego plywania na 5 biegu we dwuch nieudalo mi sie go rozladowac. zostalo jeszcze z 40% aku wedlug wskazan na silniku. Im mocniejsze aku tym lepsze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wierzcie w takie slogany

- ponieważ ładuję trzy typy akumulatorów: żel, AGM, kwasowy.
jak jest do wszystkiegoi to jest do dupy :evil: Do zakupionego aku żelowego MUSISZ miec ODPOWIEDNIĄ ładowarke [prostownik].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drawa nie wiem skąd ten cytat ,mniemam że dotyczy ładowarki na rynku są ładowarki jak to piszesz do wszystkiego -era tylko do jednego mija ,ponieważ sposób ładowania jest sterowany elektroniką a samo ładowanie prądem czy napięciem takie samo .Czyli podanie impulsu lub ciągłe ładowanie - zwiększenie napięcia lub zmniejszenie jest sterowane w zależności od sposobu jaki wybrałeś ( tak ogólnie i w skrócie) sporo samochodów jest teraz wyposażonych w aku AGM oraz żelowych lub kwas i żel jaki sposób ładowania wtedy zastosować ? dobrym rozwiązaniem jest ładowarka posiadająca możliwość ładowania prądem 10 A i to wystarcza do prawidłowej eksploatacji aku ( oczywiście z możliwością wybory sposobu ładowania AGM żel Kwas ) dobrą funkcją ładowarki jest możliwość regeneracji aku ,poprawia to sprawność gdy stosujemy taki sposób ładowania co jakiś czas .Mój aku ładowany ładowarką CTEK MXS 7.0 używany nie tylko do pontony ale i na warsztacie do zasilania urządzeń gdzie jest niezbędny działa już 2-gi rok bez zarzutu. Ładowarka nie jest najtańsza ale polecam działa bez zarzutu a używam jej bardzo często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat jest z drugiej oferty w pierwszym poscie. Ty wiesz swoje i ja wiem swoje .Oto mój prostownik do ładowania TYLKO akumlatorów żelowych :arrow:http://img21.otofotki.pl/obrazki/km224_zas1.jpg Podam jako ciekawostke że wsponiany prostownik ma układ elektoniczny i bez podpietego aku nie daje prądu Dopiero podpiete aku wzbudza ładowanie. Tak więc nie może służyc jako zasilacz warsztatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegamy od tematu, a tak przy okazji nawet droższe łaowarki opisywane sa z reguły tekstem:

Ładowarka obsługuje akumulatory ołowiowe, żelowe, AGM i inne.

więc to nie ujma że potrafią łaować rózne typy akumulatorów - wystarczy wybrać opcję ładowania.

pytanie ospian czy neraus i jaki aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat jest z drugiej oferty w pierwszym poscie. Ty wiesz swoje i ja wiem swoje .Oto mój prostownik do ładowania TYLKO akumlatorów żelowych :arrow:http://img21.otofotki.pl/obrazki/km224_zas1.jpg Podam jako ciekawostke że wsponiany prostownik ma układ elektoniczny i bez podpietego aku nie daje prądu Dopiero podpiete aku wzbudza ładowanie. Tak więc nie może służyc jako zasilacz warsztatow
O ile wiem to żaden prostownik czy ładowarka nie może służyć jako zasilacz warsztatowy . A tak swoją drogą brak opisu TEGO prostownika nie pozwala na weryfikacje co on może poza tym że aku raczej do zegarka naładuje zabezpieczenia 4 A na taką opcje wskazuje .Ale ty wiesz swoje . Powiem więcej że ładowarką do żelowych aku można ładować wszystkie akumulatory .Większość nowych układów prostowniczych w naszych samochodach ( alternatory ) posiada ładowanie impulsowe a stosowane są aku kwasowe + drugi żel jako podtrzymanie etc. Generalnie nie rozpakowujemy do zera i możliwie szybko uzupełniamy ubytek prądu po pływaniu i taka filozofia pozwala eksploatować aku wiele lat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
NIE wierzcie w takie slogany
- ponieważ ładuję trzy typy akumulatorów: żel, AGM, kwasowy.
jak jest do wszystkiegoi to jest do dupy :evil: Do zakupionego aku żelowego MUSISZ miec ODPOWIEDNIĄ ładowarke [prostownik].

Mam prostownik YATO YT-8303 od 2 lat. Ładuję nim akumulator kwasowy Marine 100Ah do silnika elektrycznego, żelowy do echosondy i ze dwa razy AGM do samochodu. Rewelacja. W zimie akumulator kwasowy był cały czas podłączony aby się nie zasiarczył i jest ok. Ma opcje ładowania żelowych, kwasowych, Agm. Opcję odsiarczania i konserwacji aku. Polecam.

I wcale nie sądzę, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.