Skocz do zawartości
tokarex pontony

wielka troć w słupi


lord adam39

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
tam chyba pracują jacyś ichtiolodzy?
chyba jednak nie :???::shock:http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=207&func=view&id=34887&catid=4 . Lub wystarczy przeczytać WŚ i tekst J. Kolendrowicza który fotografował wędkarza z rybką i sam miał wątpilwości więc o pomoc poprosił trzech niezależnych ichtiologów wszyscy powiedzieli że to łosoś. PZW = WW :wink: można spodziewać się przyznania do błędu przez "Najmądrzejszych" ?? - wątpię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spodziewać się przyznania do błędu przez "Najmądrzejszych" ?? - wątpię

Chyba do dzisiaj rekordem klenia jest amur a płoci jaź. Kiedys czytałem że przymierzają się do anulowania tych rekordów, ale nie wiem czy do tego doszło bo WW czytam od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wystarczy przeczytać WŚ i tekst J. Kolendrowicza który fotografował wędkarza z rybką i sam miał wątpilwości więc o pomoc poprosił trzech niezależnych ichtiologów wszyscy powiedzieli że to łosoś
W którym numerze WŚ? Czytam regularnie ale nie zauważyłem, czyżbym przeoczył?

DODANE:

artech zechciał byś może wkleić tekst do którego przesłałes link na WCWI bo nie jest on dostępny dla niezarejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!TO BYł ŁOSOŚ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac wszysto mozna

Pozostaje nam czekac na rekord karasia ktorym okaze sie 10 kg karp :lol:

A ze mozna wszystko to widac

Trzeba tylko byc z "ukladu" lub "grupy trzymajacej rybe" ***

*** niepotrzebne skreslic

:wink::wink::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym numerze WŚ?
Nr 11/2006 strona 75 tekst p.Jacka Kolendrowicza. No i łosoś zbadali to ichiolodzy z Instytutu Rybactwa Śródlądowego z Gdańska. Orzeczenie padło na łososia dopiero po analizie łusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 11/2006 strona 75 tekst p.Jacka Kolendrowicza. No i łosoś zbadali to ichiolodzy z Instytutu Rybactwa Śródlądowego z Gdańska. Orzeczenie padło na łososia dopiero po analizie łusek
Cholipa, nie zwróciłem uwagi na ten tekst. Ale żeby aż łuski analizować? Przeca troć i łosoś mają inną budowę ogona, bo jedno można wyjmować z wody chwytem za ogon a drugie nie - niestety nie pamiętam teraz czy troć czy łososia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowhere, a czymże to się kolega tak zdenerwował??

Tomaszek, łososia, troci nie radzę :mrgreen: próbowałem ją tak trzymać już po wyjęciu na brzeg - nie bardzo mi to wychodziło chociaż trotka była mała :wink:

artech zechciał byś może wkleić tekst do którego przesłałes link na WCWI bo nie jest on dostępny dla niezarejestrowanych

Tomaszek, musiałbym zapytać o pozwolenie autora postu, ale w momencie gdy już masz w ręku odpowiedni nr WŚ to chyba nie ma już sensu ponieważ nic więcej (a nawet mniej) nie jest tam napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ryby i to dużej ryby w Słupi i Łebie jest dużo. Ostatnio nawet podano informacje o dwóch łososiach 20 kg które przeszły przez przepławkę w Słupsku. Jak wiecie mają tam zamontowane równe cuda i kamery. Sam widziałem kilka olbrzymów.

Zejde trochę z tematu, ale nie za daleko bo Słupia do rzeka mojego okręgu.

Ryby jest mase i cieszy że bardzo dużo w tym roku siedzi na tarle. Dużo więcej jak w latach ubiegłych. Nakręciliśmy nawet filmy, które zamieściłem na moim portalu. Mamy trochę zdjęć porobionych również.

Są to głównie trocie w granicach 1,5-3 kg, ale mamy jedną około 6kg.

Akcja Troć 2006 powoli biegnie ku końcowi. W rejonie lęborskim ryba wytarła się bez problemów. Nasi strażnicy 24 godziny na dobe siedzieli i jeszzce siedzą przy gniazdach troci, więc pewność jest 100%. Sam trochę ziemniaków z ogniska przez noc zjadłem :]

Słyszałem że hotele na Słupie są już zarezerwowane, więc jak ktoś teraz się obudził to będzie cięzko, tak jest co roku, ale nuie na 100%, także jak ktoś zamierza jechać to najlepiej zadzwonić. Jednak Słupia to nie jedyna rybna rzeka i o tym trzeba pamiętać. Wg mnie Łeba niczym jej nie ustępuje pod zwględem czystości i rybności. Wiadomo Słupia "królowa rzek", ale sam wiem z obserwacji co dzieje się w rzece Łebie. Na samej Okalicy 90 gniazd tarłowych, a to przecież tylko jeden strumyczek, dopływ Łeby. W samej Łebie cięzko policzyć.

W mieście Łeba kanał ten należący do PZW upilnowany. Sieci mamy trochę zdjętych i mamy nadzieję, że to już koniec sezonu dla kłusoli. Najbardziej zagrożony rejon czyli Pogorzelice na trasie Lębork - Słupsk również wydaje się być opanowany. Chyba wszystkich już mandatami Policja obdarowała. Niestety, tzn niestety bo bez dowodów, to mógł dostać tylko mandat za picie piwa w miejscu publicznym i za chodzenie po torach. Ale Ci nam znani już są obdarowani przez panów Policjantów.

W samym mieście Lęborku wszystko fajnie wyglądało. Ludzie przychodzili rodzinami podziwiali tarliska te sztuczne (Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby robiło) i te naturalne. W tym roku udało nam się po raz pierwszy odciąć całą rzekę Łebe z połowu. W okresie ochronnym nie miał prawa łapac tam nikt. To ułatwiło sprawę. Czasami jakieś dzieciaki z gumką łapali, ale to wystarczyło ścignąć i uciekał. Policja super sie spisała, Straż Miejska też kilka razy z nami była, ale mamy nadzieje że za rok będzie lepiej. Straż Leśna i Nadleśnictwo Lębork załatwiali nam drzewo na 24 godzinne dyżurowanie. Nawet lokalne agencje ochrony miały wpisane w obowiązki pilnować rzeki.

Tak to w skrócie wygladało.

Pozdrawiam

Marcin

http://pzwsiemirowice.v24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, rewelacja :grin: to znaczy że jak się chce to można :grin: bardzo ucieszyło mnie to co tu napisałeś. Może Słupia i Łeba na razie są poza moim zasięgiem, głównie ze względu na odległość i konieczność noclegu ale mam nadzieję, że kiedyś podobnie będzie na Redze, Parsęcie i Inie. Myślę że i tak nie jest już najgorzej i jakąś rybkę uda się złowić w nadchodzącym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yatozin1 miły akcent na forum ,wiem od zawsze że jak się komuś chce to można wszystko i policje czy straż miejską zaangażować do wspólnej akcji .Dlaczego miało by się opłacać tylko "jankesom" zarabiać na wędkarzach i u nas jest jakiś rąbek nadziej na normalności tylko trzeba chcieć ,ale muszą wszyscy to zrozumieć i dygnitarze lokalnej społeczności i kłusownicy że jak jest ryba w wodzie to i są wędkarze i kasa którą wydają i to niemało .

/TU

FOTY z REDY

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.