Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jeziora w okolicach Bydgoszczy


jacols32

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon

z tego co wiem to jezioro w chmielnkiach jest mocno zarosniete z bzegu najlepiej łowic z łodzi no ale nie kazdy posiada ale ryba jest !!!!! a co do zalewu koronowskiego to sam nie wiem bo dopiero pierwszy raz sobie wykupilem w tym roku PZW i tez mam problem zeby cos znalesc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Sprawdzałem na stronie OPZW w Bydgoszczy ale tam nie ma tych jeziorek. Napisałem więc maila do nich i otrzymałem dość szybką odp. że te wody nie nalezą do ich okręgu i że należy napisać do OPZW w Toruniu. Tak też zrobiłem, ale nie odpisali, więc zadzwoniłem i powiedzieli, że te jeziora nie należą do ich Okręgu, a podlegają pod gminę Dąbrowy Chełmińskiej. Także nadal nie wiem, co z tym fantem zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ja polecam Zalew Koronowski! Pewnie zraziłeś się brakiem efektów. Zabierz łódkę i wypłyń z Pieczysk- cała prawa i lewa strona! Tylko nie w maju tzn. na początku. Z tego co wiem to RYBOLE tłuką prądem w kwietniu wszystkie najlepsze miejscówki..tylko żal tych ryb! Wystartuj ok 20-go! Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
....jest dzierżawiona przez prywatną osobę

Witamy Pana na naszym forum. Może Pan śmiało napisać, że jest Pan dzierżawcą tej wody, żaden to wstyd.

Gdzieś na jakimś forum czytałem wieści z nad Reptówki poparte zdjęciami ładnych karasi z połowów w nocy... ździwiłem sie trochę bo często bywałem kiedyś- ze 20 lat temu, na tej wodzie ale takiego połowu nigdy nie było..może to zasługa rozsądnej gospodarki?

Czy Pan dzierżawi tą wodę dla celów komercyjnych- typu udostępnianie dla wędkarzy, czy tylko dla własnych potrzeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Nie ukrywam tego że jestem dzierżawcą Reptówki bo to żadna tajemnica Moje Nazwisko Roman Dunisławski. Jezioro wydzierżawiłem całkiem przypadkiem żeby udowodnić żyjącemu jeszcze wtedy panu Leszczyńskiemu z "Łososia'' że nie wszystkie jeziora należą do jego spółdzielni i do PZW. Wręcz przeciwnie większość tzw. Łach wiślanych należy do osób posiadających pod nimi grunt zresztą zgodnie z Ustawą. Chciałem uświadomić niektórym zainteresowanym że pomimo swoich stanowisk nie mają pojęcia na temat przynależności wód. A już kompletnie nie znają Ustawy Prawo Wodne, która zresztą w niektórych przypadkach koliduje z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym. Co do obecności w Reptówce ryb. Osoba pokazująca zdjęcia na forum trochę chyba ściemniała. Owszem są tam ładne karasie i leszcze ale nie ma karpia. A o ile pamiętam na zdjęciach były 2 karpie. Nie prowadzę na nim gospodarki rybackiej ponieważ nie jest to obwód rybacki ani nie są to stawy hodowlane. Ryba jest tam tylko dlatego że wreszcie nie ma na jeziorze samowolki przede wszystkim ze strony rybaków, którzy doprowadzili przez lata Reptówkę do totalnego ogołocenia z ryb. Oczywiście czasem odławiam ryby dla własnych potrzeb, ale są to nieznaczne ilości. Informacje których udzielają niektóre osoby na forum to kompletne bzdury. Mówię tu o przełowionym jeziorze. Zresztą niektórzy wędkarze mają dar do mówienia i wypisywania totalnych głupot. Tak jest też w przypadku Zalewu Koronowskiego. A to że jak nastał Pan Kaczmarek to z dnia na dzień zniknęły ryby, a to że odławia prądem. Jest to totalna głupota. Dopiero teraz Zalew jest właściwie zarybiany. Kiedyś było nad Zalewem kilku rybaków, teraz jest jeden i też jest źle. Ale to już inny temat. Chciałbym tylko niektórym niedouczonym wędkarzom wyjaśnić że nad jeziorem nie musi być żadnych tablic informujących o tym do kogo jezioro należy, a to na nich spoczywa obowiązek o tym się dowiedzieć. Często spotykam się z takim stwierdzeniem u spotkanych wędkarzy. Informuję że łowienie ryb na prywatnych jeziorach bez pozwolenia właściciela też jest wykroczeniem z art. 27 UoRŚ. Dotyczy to również jezior dzierżawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do wypowiedzi Romana

,,Zresztą niektórzy wędkarze mają dar do mówienia i wypisywania totalnych głupot. Tak jest też w przypadku Zalewu Koronowskiego. A to że jak nastał Pan Kaczmarek to z dnia na dzień zniknęły ryby, a to że odławia prądem. Jest to totalna głupota. Dopiero teraz Zalew jest właściwie zarybiany. Kiedyś było nad Zalewem kilku rybaków, teraz jest jeden i też jest źle. Ale to już inny temat. "

Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Mieszkam nad Zalewem Koronowskim i takie odlawianie ryb jakie jest teraz przez nowego Dzierzawce Zalewu ( w rzeczywistosci to osoba podstawiona Zalew Koronowski jest Dzierzawiony przez Rydzyka i w Koronowie kazdy o tym wie) ale wracajac do odpowiedzi to miejscowi wedkarze ktorzy kilkadziesiat lat lowili w Zalewie Koronowskim widza jak w tej chwili odlawia sie ryby. Odlowow jest zdecydowanie wiecej niz w czasach gdy wodami zarzadzalo PZW Bydgoszcz a ryb zdecydowanie mniej niz kiedys i jedynie od Pieczysk do gory mozna cos jeszcze nieraz zlowic i to z lódki bo z brzegu tragedia. A zarybianie Zalewu to obecnie normalnie farsa.

Wiec jak nie jest pan w temacie to proponuje sie nie wypowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nawet nie wie Pan jak jestem bardzo w temacie. Powtarza Pan jak inni Koronowiacy i nie tylko, te same bzdury o Rydzyku, które od 2005 roku napędzają niektórzy członkowie PZW, nie mając na ten temat zielonego pojęcia. Co do zarybień, to gdyby wiedział Pan jak wyglądają w chwili obecnej zarybienia to nie zabierałby Pan głosu na ten temat, a tym bardziej nie opowiadał tak niedorzecznych historii. Zna pan skład komisji zarybieniowej? Na pewno nie. Zna Pan operat? Na pewno nie. Był Pan kiedykolwiek przy zarybianiu? Na pewno nie. Odsyłam do RZGW w Gdańsku. Tym co Pan napisał, potwierdził Pan moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ roman1105. Szanowny Panie, to co Pan mówi zakrawa na śmieszność. Mówię w imieniu swoim, jak i wielu wędkarzy, którzy nie zapuszczają się już na Zalew. Z rybą jest tragedia, sieci stoją praktycznie non stop, dodatkowo nocne światła i "pozyskiwanie" ryby na skalę przemysłową. Rozstrzygnięcie tamtego przetargu opierało się o operat, nie sądzę, żeby Gazeta Pomorska celowo wprowadzała ludzi w błąd, było o tym swego czasu głośno. Mam informacje od kierownictwa mego koła PZW, że związek będzie występował o wypowiedzenie umowy dzierżawy ZK temu osobnikowi, właśnie z powodu niezarybiania wody zgodnie z operatem. Proszę o wyjaśnienie starań pana K. o dzierżawę odcinka Wisły w Grudziądzu - tam wędkarze na dzwięk tego nazwiska wpadali w popłoch. Czy prawdą jest, że przystępując do przetargu na kolejną wodę nazwijmy ją"X" ów pan w operacie w-p przedłożył wizję zarybiania tej wody szczupakiem i sumem? (woda stojąca)

I na koniec proszę nie powoływać się na PZW Gdańsk - jeżeli oni unieważniają wykupione zezwolenia i chcą oddawać za nie kasę, a wody oddać..... no właśnie komu, to jest to znamię upadku całej tamtejszej organizacji. A papier, jak pan doskonale wie, przyjmie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Koza ,wyglada na to ze Roman to tak samo moze poplecznik Rydzyka i jeziorka co dzierzawi takze sa pod opieka zlodzieja z radio ma ryja skoro go tak broni.Na szczescie niedlugo Rydzykowi zostanie Zalew odebrany podobno za niedotrzymanie warunkow na ktorych mial ten zlodziej Zalew wydzierzawiony. Takie cos mozliwe jest tylko w polsce i proponuje zebys panie Roman sie nie osmieszal i nie odzywal jak nie masz pojecia o tym co sie dzieje w naszych rejonach,pilnuj swoich jeziorek. Bo tutaj nikt nie jest tepy. A Zalew nie nalezy pod Gdansk wiec bzdur nie gadaj i nikogo tam nie odsylaj. Nam wystarczy co widzimy i to czego sie dowiedzielismy nie tylko z gazety pomorskiej a obcy tacy jak pan to g... wiedza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIOLATOR, jak i prośba do innych dyskutantów proszę nie epatować epitetami .

Ja już temat skończyłem,denerwują mnie po prostu ludzie którzy nie maja pojęcia jak jest a się wypowiadają,myślą ze miejscowi nie wiedza co i jak,tym bardziej ze zezwolenia są dostępne do wykupienia w Koronowie szkoda czasu na dyskusje z takimi ludźmi,koniec tematu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie takiej "fabryki mięsa" bez walki nikt z rąk nie puści. Mam nadzieję, że się uda. To była kiedyś piękna, rybna woda. Kiedyś.

Przywołany PZW Gdańsk 28 bm. pozna rozstrzygnięcie sądowe ws.Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.