Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki feeder na Odre? +/-150zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie, chciałbym kupić sobie jakiegoś Feedera, którym łowiłbym na naszej pięknej Odrze. Nie uważam się za jakiegoś wielkiego wędkarza, wcześniejsze wędki to z rynku czy z Lidla, więc w kwestii lepszego sprzętu się nie znam, a co jakieś czas dokupuje coś już z wyższej półki co posłuży mi na dłuższy czas :)

Dlatego proszę Was o pomoc, jakieś propozycję jakiego feedera wybrać na Odrę i kanały?? Prosiłbym o pomoc :)

Chciałbym ogólnie przeznaczyć koło 300zł na wędkę oraz kołowrotek do tej właśnie wędki, więc mogą być dwie propozycję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zapomniałem dopisać kilku szczegółów...

Zamierzam łowić leszcze, płocie czasami coś innego.

Nie mam pojęcia właśnie jaki ciężar wyrzutowy, ale jakoś mi się wydaje, że koszyczki 50g plus zanęta w środku... to nie wiem ile powinno być.

I czy nie lepiej Picker??

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRABUCCO PRECISION XT CARP FEEDER 360 -120g ok 200pln i kolowrotek dragon viper 635i. Zmiescisz sie w budzecie i nie bedziesz rozczarowany. Kije trabucco to wytrzymaly sprzet a kolowrotki dragona jak bedziesz dbal to spoko daja rade. Na allegro mozesz obejzec obie propozycje.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRABUCCO PRECISION XT CARP FEEDER 360 -120g ok 200pln i kolowrotek dragon viper 635i. Zmiescisz sie w budzecie i nie bedziesz rozczarowany. Kije trabucco to wytrzymaly sprzet a kolowrotki dragona jak bedziesz dbal to spoko daja rade. Na allegro mozesz obejzec obie propozycje.!

Z tego co czytam to wędka na Karpia :) mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, bo nie ukrywam, że tą wędką chciałbym również zarzucić na grunt jakiegoś małego żywczyka czy trupka - więc pytanie czy ta wędka się nadaje na taka całość? czy lepiej kupić dwie wędki?

A drugie czy taką wędka dobrze będzie się wyrzucało kosze czy ciężarki mniejsze niż 50g?? bo aż do 120 jest ten Trabucco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz rzucac lekkimi koszykami,masz wymienne szczytowki a ostatecznie mozesz dopasowac delikatniejsza. 120 to ciezar wyzutu maxymalny tak ze w niczym to nie przeszkadza. Na odrze napewno sie sprawdzi. Osobiscie lowie na daiwy do 150 g. A Carp w nazwie nie dyskwalifikuje kija do innego lowienia . Mialem kije trabucco i to naprawde dobry sprzet za rozsadne pieniadze. A i wagatego kija jest zachecajaca. Ale oczywiscie decyzje podjac musisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak to sie moze wydawac ale nie do konca.Jak mowilem lowie na daiwa aqualite do 150g. Moj kolega lowi na spro do 150g i moje kije sa bardzo miekkie w porownaniu z spro dino. Ciezar wyrzutowy a akcja kija to dwie rozne sprawy. Zawsze mozesz porozmawiac z sprzedawca jaka akcje ma ten kij. Ale mysle ze trabucco nie bedzie sztywna pala!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem w proszku :D Chciałbym feedera, na Odre i jej kanały, bo tam łowie najcześciej, ale tak sobie myśląc, chciałbym wędkę którą mógłbym zarzucić na grunt na żywca jak i normalnie na leszcza i płoć przykładowo. Ogólnie rok temu zakupiłem porządnego bata i zakochałem się w tej metodzie, a feeder miałby być dodatkiem, bo jednak nie lubię siedzieć i tylko wpatrywać się w szczytówkę. Więc czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy jestem to w jakiś sposób połączyć albo że nie da rady... Bo jednak przekonałem się po kupnie bata, że lepiej zainwestować kasę i bawić się dobrze (Mikado Tournament 7m) niż męczyć jakimś gównem.

Więc jaka długość i jaki CW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem trochę czasu na forum i nie tylko przeszukując oferty, propozycję, opinie o wędkach i kołowrotkach do Feedera :) Wytypowałem kilka modeli i teraz potrzebuje konkretnych Waszych opinii

Wędki:

Jaxon Inspiral

Mikado Golden Bay

Mikado NSC

Mikado Ultraviolet

Trabucco Precision XT Carp Feeder

Daiwa Procaster

Teraz pytanie brzmi - cena a jakość tych wędek?? Którą z nich bardziej opłaca się kupić?

Kołowrotki:

Okuma Travertine Baitfeeder 40

Okuma Epix PRO 40

Shimano Alivia 4000

Spro Passion 730

Dragon Maxima Baitfeeder 1060i

Tutaj też podobne pytanie? Jakoś, a jego cena?? A może macie jakieś inne propozycję w tej cenie? Dotyczy młynków i wędek :)

Oczywiście będę łowił na Odrze i jej kanałach dla przypomnienia :)

z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam dwa feedery które wypisałeś, mianowicie

Daiwa Procaster Heavy 150g/360

Mikado Ultravilote 90/360

co mogę powiedzieć o tych kijach są aby dwa bardzo lekkie co i tak nie powinno mieć wielkiego znaczenia bo feedery 80% czasy oparte są o podpórki. Daiwa typowa wędką na dużą nizinną rzekę właśnie taką jaka jest Odra sam na Odrze wędkuje i gdy używam koszyków 100g+zanęta to na Daiwie to nie robi najmniejszego wrażenia a takie koszyki potrzebne bo u mnie bardzo mocny uciąg jest. Rybkę trzyma pewnie do tego jak się ma dobry kręciołek z dobrym hamulcem to wtedy każda rybka ląduje na brzegu tylko nie umiejętność holowania może pozbawić Cię zdobyczy.

Co do Mikado Ultraviolet wędzisko jakie ja posiadam jest delikatne w komplecie 5 szczytówek pozwala dostosować się do każdych warunków pod każdym względem bardzo mięciutka wędka super się nią holuje rybki. Ja również używam ją na Odrze jak i na jeziorkach pozwala właśnie na to ilość szczytówek na Odrę zdaje mi się za miękka ponieważ muszę zakładać duże kosze jak daje 80g+zanęta mam wrażenie, że zaraz strzeli ale jak już nią wędkuje 4 lata i nic się nie dzieje także "chyba" daje radę wystarczy dobrze płynnie wyrzucać zestaw i przy takich zestawach zbliżonych do wytrzymałości kija jakie teoretycznie posiada to kij się sprawdza bardzo dobrze.

Co do kręciołka posiadam również Okume Travertinera i uważam, że jest to najlepszy kręciołek w tej cenie z wolnym biegiem. Używam go przy Mikado Ultraviolecie i razem tworzą super zestaw przy Daiwie mam założonego Okuma Tactic młodszy model Travertinera posiadają te same podzespoły i również mogę go polecić tym bardziej, że jest tańszy od Travertinera a niczym się nie różnią. A jeszcze napomnę o Dragon Maxima wujek posiada ten model i po 4 miesiącach trafił mu się hamulec który wylądował na gwarancji, może to jakiś wadliwy model był bo drugi ten sam dalej mu kręci bez żadnego problemu a tamtego w tydzień mu naprawili i też kręci nadal to tylko tak napomniałem ale mimo to zepsuł się :razz:

Może coś to pomoże pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje, napewno troche mi to rozjasnilo sytuacje. Daiwa troche droga, ale skoro mowisz, ze koszyki 80g z Ultraviolete lataja spokojnie, to bardziej w te atrone bede zmierzal, bo jednak u mnie nie sa az tak duze obciazenia potrzebne, bo bardziej na kanale lowie. Tez czytalem na temat tego kreciolka Okuma Tactic, ale stwierdzilem, ze moze lepiej wziac lepszy model, ale w tym.momencie obejrze jeszcze ten. Dziekuje za pomoc.

Czekam na opinie innych uzytkownikow. Dzisiaj ide do dwoch wedkarskich zobacze co sie da z wymienionych pomacac, bo to tez dosc wazne jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mikado Ultraviolet wędzisko jakie ja posiadam jest delikatne w komplecie 5 szczytówek pozwala dostosować się do każdych warunków pod każdym względem bardzo mięciutka wędka super się nią holuje rybki. Ja również używam ją na Odrze jak i na jeziorkach pozwala właśnie na to ilość szczytówek na Odrę zdaje mi się za miękka ponieważ muszę zakładać duże kosze jak daje 80g+zanęta mam wrażenie, że zaraz strzeli ale jak już nią wędkuje 4 lata i nic się nie dzieje także "chyba" daje radę wystarczy dobrze płynnie wyrzucać zestaw i przy takich zestawach zbliżonych do wytrzymałości kija jakie teoretycznie posiada to kij się sprawdza bardzo dobrze.

Miałbym pytanie, mówisz tutaj o Light Feeder? Bo ja akurat myślałem nad Heavy Feeder i teraz tak się zastanawiam skoro piszesz, że daje radę, a wolałbym delikatniejszą wersje tej wędki, tylko nie wiem czy podoła zadaniu. Czy nie lepiej wziąć 360/120??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dokładnie przeczytałem, dlatego zdziwiło mnie, bo bardziej chodziło mi o mocnego feedera, ale skoro ten lżejsze też daje radę to jest bardzo szczęśliwy, bo wolałbym tego do 90 CW. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kijki mikado uv jeden 4.2m cw90 drugi 3.9m i 120 jak dla mnie kije super ten 4.2m ma super prace ale koszyki 80gr to już strach i staram się na niego więcej jak 40g nie ładować przy cięższym wisi koszyk 100gr i fruwa pięknie i kijek daje radę bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kijki mikado uv jeden 4.2m cw90 drugi 3.9m i 120 jak dla mnie kije super ten 4.2m ma super prace ale koszyki 80gr to już strach i staram się na niego więcej jak 40g nie ładować przy cięższym wisi koszyk 100gr i fruwa pięknie i kijek daje radę bez problemu

Brak tu trochę znaków interpunkcyjnych, więc nie do końca rozumiem :( Przy tym CW 120 nie masz problemu z takimi ciężarami jak 100g?? Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołowrotków - chyba nie ma lepszych w tym przedziale cenowym od oferowanych przez OKUMĘ, moim zdaniem nie do zajechania, mam genica, epix pro epb40 i epx v2 epx40 i jestem z nich bardzo zadowolony - a również łowię w Odrze. Co do feederów, jaki by nie by,ł moim zdaniem, 90g będzie za słaby. Może da radę w klatkach ( nie zawsze i nie w każdym miejscu) ale Odra płynie, i to nieraz solidnie....Żeby połowić spokojnie w różnych warunkach co najmniej prawdziwych 120g. Moim zdaniem długość też nie mała - od 3.90 w górę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołowrotków - chyba nie ma lepszych w tym przedziale cenowym od oferowanych przez OKUMĘ, moim zdaniem nie do zajechania, mam genica, epix pro epb40 i epx v2 epx40 i jestem z nich bardzo zadowolony - a również łowię w Odrze. Co do feederów, jaki by nie by,ł moim zdaniem, 90g będzie za słaby. Może da radę w klatkach ( nie zawsze i nie w każdym miejscu) ale Odra płynie, i to nieraz solidnie....Żeby połowić spokojnie w różnych warunkach co najmniej prawdziwych 120g. Moim zdaniem długość też nie mała - od 3.90 w górę ...

Dlaczego wędka długości +3.90m??

Może zaproponujesz jakiś konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo krótsze są dla mnie za krótkie. Ja łowię na TD 420/150 i czasem jako drug np. Jaxon crystalis 420/120 sporadycznie przy "spokojnej " wodzie na inne. Długa wędka w miejscu gdzie można nią swobodnie operować ma, w moim przekonaniu, same zalety:

-ustawienie przynęty,

- sygnalizacja brania'

-zacięcie,

-kontrola ryby po nim (jak udane :wink: ).

Nie podam Ci konkretnych modeli wędek w tym przedziale cenowym. Niech to zrobią inni, którzy je naprawdę znają. Ja korzystam z takich informacji przed zakupami. Podaje Tobie wobec tego tylko moje preferencje w parametrach wynikające też z jakiegoś tam doświadczenia, niewielkiego wprawdzie, niestety, ale zawsze możesz poznać czyjeś (moje) zdanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado Golden Bay 360/140
Ja mam Mikado Golden Bay 3.90/150g i sobie chwalę , chociaż u mnie na rzece wolę łowić na pickera 2,70/90g . Ale moja rzeka ma wolny uciąg latem , na wiosnę jak nie ma jeszcze zielska to feeder jak najbardziej się sprawdza , mogę też do niego założyć spławik i używam jako spławikówkę :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widze nadal nie morze se zdecydowac co do kija. Wydaje mi sie ze nie ma co sie zbyt rozdrabniac najlepiej wycieczka do dobrego sklepu kijek w garsc i decyzja czy tojest to. Rozbierznosc propozycji ogromna Ja proponuje trabucco a skoro cie martwi ze 120g to duzo to zobacz na kije tej stajni z oznaczenie MH (ok 90g) Uwazam ze cenowo to bije na leb wszelkie jaxony itp. ale to moja subiektywna opinia. A jak juz ozwazasz daiwa to temat uwazam za wyczerpany . Bierz procastera do 120g i bez obawy masz sprzet uniwersalny .Najwyzejdokupisz delikatniejsza szczytowke na kanaly.Mam daiwa aqualite do 150g i bez obawy bym nimi lowil na wodach stojacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.