Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przeglądarki internetowe


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Używam od dzisiaj, zauważyłem świetną funkcję dla dyslektyków, podkreśla na czerwono błędy podczas pisania na forach internetowych :mrgreen: niestety słownik nie posiada wyrażeń wędkarskich :evil: ale to koniec tłumaczenia się nieznajomością ortografii :wink:

do pobrania tutaj http://en-us.www.mozilla.com/en-US/products/download.html?product=firefox-2.0&os=win〈=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Swoją drogą do dosyć dziwne zawisko , dyslektyka, pojawiła się jak widzę jakieś kilkanaście

lat temu. Mówcie co chcecie , nie byłem nigdy orłem w ortografii ale pamiętam, jeśli zostałem

zmuszony szkolnymi naciskami do poprawnej pisowni , to nie było tłumaczenia , że taki już

jestem. Koledzy "dyslektycy" nie tłumaczcie sie , Wam się po prostu nie chce .Napisałem

koledzy bo koleżanki są OK.[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tobą, jestem dyslektykiem ale staram się pisać poprawnie a mimo to zdarza popełniać mi się błędy. Często jak nie wiem (nie pamiętam) jak się pisze jakieś słowo to zastępuję je innym lub korzystam z Worda a i tak czasami w moich postach zdarzają się błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcio pobrałem

co do dysleksji to jak chodziłem do szkoły to nigdy tego słowa nie słyszałem

prawda na pewno leży po środku

kiedyś był inny tok nauczania, podam tylko przykład z tabliczką mnożenia

siedziało się i uczyło jej na pamięć do skutku, tak samo było z ortografią

był byk na dyktandzie to trzeba było 100, 200, a niekiedy 500 razy dane słowo napisać, mieliśmy specjalne zeszyty do tego, nie daj boże co w drugim słowie byk :mrgreen:

aż strach pomyśleć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam dyslekcje. Szczeze mowiac to czytam dosc czesto ksiazki, a w tytule swojej ulubionej ksiazki potrafie zrobic blad. Slowo "wieża" pojawia sie pelno razy a ja i tak swoje :/. Po prostu cala sprawa z ta oortografia to jakis obłęd. Po prostu tego powinno nie byc i tyle. "Rz" "Ż" "u" "ó" komu to potrzebne? Caly jezyk polski w szkolach to obled. Uwazac potrafie na polaku max 5 minut, pozniej przechodze w stan letargu ktory przerwyam co 45 sekund zeby spojrzec na zegarek. Cale analizowanie tekstow, kto jest narrator itp. Boze matma to jest fajna, wszystko logiczne, poukladane jeden wynik i koniec. A tu ktos mi wkreca..... o rany ide sie uczyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland , nawet nie wiesz ile pracy kosztowała "trója" w pięciostopniowej skali , w latach

siedemdziesiątych . Nie było wtedy dyslektyków , jeśli byli to krótkotrwali.

Masz racje tylko czy to jest dobre? Z pewnoscia bym sie poprawil gdybym naprawde mocno sie do tego przylozyl. Nigdy jednak nie bylbym dobry bo ja po prostu nie pamietam tych slow. Zasady oczywiscie znam. A ze teraz jest łatwiej z polskiego to ja dziekuje Bogu. Tyle ze ja nie chce poswiecac bardzo duzo czasu na J.polski bo jest to dla mnie bez sensu. Musze oczywiscie troche czasu spedzic bo mature trzeba zdac. Dla mnie jest to czarna magia, a w innych dziedzinach czuje sie dobrze i z nimi chce wiazac swoja przyszlosc po szkole sredniej. Wystarczy mi ze umiem pisac i czytac. A juz czytanie lektor....wrrrr

a wracajac do temtu to przetestuje Mozille bo widze ze duzo uzytkowinikow z niej korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Artech a gdzie ja się włącza.

A już widze działa automatycznie nawet nie wiesz jaka radość mi sprawiłeś.

No i skłania do staranności.

Łał super sprawa.

Polecam wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie mam do napisania ze te wynalazki typu "poprawiacze" tekstu sa wygodne ale jednoczesnie dla leni

Jak ja chodzilem do szkoly to asem na dyktandach nie bylem ale czlowiek sie staral

A teraz ehhh

Kolega moj poszedl i zalatwil sobie zaswiadczenie o dysleksji (byly to poczatki tej plagi) i mial latwiej i w szkole i na maturze

Ale gdzie tu satysfakcja?

Gdzie tu sens robienia dyktand?

A za kilka lat nikt nie bedzie umial na kartce napisac zdania bez bledow

Ja staram sie pisac bez bledow i nie uzywam worda do pisania tekstow w jakimkolwiek jezyku (jedyny "poprawiacz" to kompilator tekstu w programowaniu :cool: ale juz dawno nic nie pisalem :lol: ) - tylko bez wjezdzania mi ze nie uzywam polskich znakow bo mysle ze to nie ma nic do robienia bledow

Co do problemow Artecha to zalezy mysle od antywirusa (zalezy co mu robi :wink: w czasie sciagania stronek) choc dobrze by bylo jesli by podejrzal w menadzerze zadan ( z tego co widzialem uzywa windowsa) jakie aplikacje i procesy dzialaja i przejrzal je

Spora czesc osob skarzy sie na takie rzeczy np maja odpalony jakis program p2p a pozniej sie dziwia ze net im wolno smiga - cos za cos

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie mam do napisania ze te wynalazki typu "poprawiacze" tekstu sa wygodne ale jednoczesnie dla leni
może i dla leni, ale nie będę się już musiał wstydzić że "który" przez "u" napisałem, a zdarzało mi się :oops: i jeszcze jedno taki poprawiacz też sprawia że zapamiętuję jak się pisze niektóre wyrazy, więc uważam go za pożytecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Tutaj staje po stronie Artecha nieważne jakimi metodami ale ja piszę poprawnie.

Tylko schodzi mi dłużej bo muszę poprawiać byki :lol:

Tak komputer jest spowolniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.