Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wyczepiacz/Odczepiacz spinning Handmade foto/wideo opis


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nowy na forum przede wszystkim chciałem się przywitać więęc Witajcie! ;)

Ostatnimi czasy naszło mnie mnie na spinningowanie, aale jako że chodzę zazwyczaj nad wieprz jest tam sporo zaczepów i serce się kraja zostawiać przynęty w wodzie. Na rynku jest sporo wyczepiaczy jednak takie, które wydawały mi się sensowne to koszt z 60-70 zł w zależności od masy w każdym bądź razie postanowiłem spróbować zrobić sam takie ustrojstwo czym chciałbym się z wami podzielić może komuś ułatwi to produkcję własnego ;) Na forum był temat "Uwalniacze" ( sam szukałem pomysłów) ale tam większość linkowań na Imageshack itp już wygasło a więc zamieszczam własny patent ;)

Do zrobienia swojego zużyłem:

-kątownik ( rozcięty jedna częśc tworzy podstawę, a druga część z zagięciem i rowkiem)

-parę śrub i nakrętek

-obciążenie-akurat tu miałem taki "przydasie" który czekał parenaście lat na wykorzystanie - ołów wytopiony na łyżce, ale tu można coś zaimprowizować ;)

-jakieś 2 godziny pracy

Konstrukcja prosta jak budowa cepa widać na zdjęciach raczej wszystko ale po skrócie opiszę:

Kątownik przeciąłem na pół dopasowałem mniej więcej długość podstawy by pasowała mi do obciążenia i zmieściły się miejsca na uszy. Drugi kawałek zagiąłem na końcu na jakieś 2-2,5cm i naciąłem zwężający się rowek w najwęższej części wystarcza szerokość "na brzeszczot" potem się sukcesywnie rozszerza (najlepiej popróbować na agrafce jak będzie przechodzić i dopasować. Ja używałem szlifierki precyzyjnej, ale z powodzeniem można użyć jakichś delikatnych pilników itp do utworzenia rowka. Brzegi zeszlifować żeby nie zadzierały żyłki.

Uszy do mocowania na żyłce ja wykonałem z powyginanych śrub oszlifowanych w miejscu prowadzenia żyłki żeby jej nie niszczyły.Zależało mi na tym żeby można je było wyregulować na wysokość stąd pomysł z gwintem. Jak dorwe fabryczne haki z drobnym gwintem pewnie je wymienię i podoginam trochę, będzie bardziej estetyczne ;)

Ważną sprawa z moich obserwacji jest by przednie ucho prowadzące było blisko rowka, jako że nie ma potrzeby wtedy stosowania przed zestawem jeszcze jakichś krętlików i wydłużania miejsca na zaczepienie. Mój zaczepia się na agrafce.

Na koniec pomalowałem sprayem na żółto żeby był bardziej widoczny w wodzie.

Mam nadzieję że się komuś przyda mój post, załączam zdjęcia, i filmik na YT z prezentacją, Pozdrawiam! ;)

normal_20140516_165737.jpg

normal_20140521_204219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.