Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sandacz na bocznym troku


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Było już co nieco na forum na temat bocznego troka, ale głównie na temat połowu okoni. Mnie natomiast interesuje "świadome łowienie sandaczy na boczny trok". Popróbowałem ostatnio tej metody połowu i .....się zakochałem :oops:

Zacząłem się zastanawiać nad sprzętem. Obejrzałem wczoraj kupę wędek typowych dla łowienia okoni na trok i muszę powiedzieć, że żadna się nie nadaje. Są za delikatne :cry: Miałem w rękach jedną wklejankę sandaczową która od biedy by się nadała ale nie byłem do końca przekonany. Łowię na zestaw z ciężarkiem 20 gr (stanowiska ryb są z reguły daleko od brzegu) więc wędka musi być jednocześnie mocna i dobrze pokazywać brania. Póki co łowię na... starą wędkę z włókna, która doskonale spełnia te warunki, tyle że jest jak wiadomo dość ciężka.

Jak wiążecie sandaczowy zestaw, jak go prowadzicie, jakich przynęt używacie? Będę wdzięczny za rady doświadczonych trokowców-sandaczowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sandałów nie, ale szczupaków owszem

chociaż wiązany zestaw też mi się strasznie nie plącze

zauważ że jeżeli szpetnie gumke naciągniesz :mrgreen::grin: :grin:

to zaczyna się ona obracać wokół swojej osi i po kilkunastu rzutach zaczyna się zestaw plątać, a żyłka zaczyna się upodobniać do fedry

krętliki eliminują to skręcanie, chociaż nie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ że jeżeli szpetnie gumke naciągniesz
Staram się dobrze naciągać :cool::lol:

A krętliki wypróbuję :wink:

sandałów nie, ale szczupaków owszem
Szczupaczka już zaliczyłem, ale celem jest Wielkooki :wink: Co nie zmienia faktu, że możesz napisać coś o szczupakach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarze na Odrze łapią sandały na zestaw zbliżony do bocznego troku. To znaczy ciężarek jest przymocowany do żyłki normalnie jak w zestawie gruntowym. Odległość między przynętą a ciężarkiem wynosi z 70 cm . No i oczywiście podczas połowów bardzo powoli obstukują dno. To tyle co udało mi się dostrzec od doświadczonych trokowców - Sandaczowców znad Odry :wink: . Mam jeszcze jedno pytanie. Często podczas takiego obstukiwania dna udaję sie tym wędkarzom zachaczyć jakąś rybe za brzuch czy płętwę. Dostrzegam że łapią nawet więcej ryb w tak9i sposób niż prawidłowy ! Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem, gdyż przypomiana to nie co łapanie na tak zwaną "Kosę" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem, gdyż przypomiana to nie co łapanie na tak zwaną "Kosę" ?
Obawiam się, że celem tych wędkarzy nie jest sportowy połów sandacza. Łowiąc w rzece nie jest trudno namierzyć np. zimowisko ryb i ciągnąć np. leszcze za grzbiet (jak to obserwowałem u nas na Wiśle). Ale nie zajmujmy się kłusownikami wracamy do tematu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarze na Odrze łapią sandały na zestaw zbliżony do bocznego troku.

To nie są wędkarze, to kłusole :evil:

Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem, gdyż przypomiana to nie co łapanie na tak zwaną "Kosę" ?
Nie przypomina tylko to jest kosa, s.......................... :evil::evil::evil: nic już nie piszę bo mnie krew zalewa, jk widzę tych................... :evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek technika ta sama co na okonie szorowanie po dnie, tylko gumy trochę większe,

ja ostatnio używałem 7 cm. twistery koloru perłowego z czarnym grzbietem i otworkach w ogonie, dł. troku to jakieś 25cm. zaś przyponu to min. 80cm. masa ołowiu według potrzeb, ostatnio na te gumy wyciągnąłem między 8 rano, a 11 sześć sztuk w tym cztery pistolety,

jutro też się wybieram w to samo miejsce jak będzie jakiś konkret to dam znać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co łowię na... starą wędkę z włókna, która doskonale spełnia te warunki, tyle że jest jak wiadomo dość ciężka
To jak wędka z 20g na końcu jest za ciężka to potrzebujesz ćwiczeń na siłowni a nie lżejszej wędki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nie jestem jakimś specem ale ostatnio przekopałem trochę wędek i rozmawiałem chyba ze z tysiącem ludzi. Sprawdź Cormoran Zander-Posenrute 25-02 182. Waży tylko 105g cw 14-28 ale ma 1.8m jak mi się zdaje łowisz z brzegu więc to może być za krótkie. Więc masz 120g wersję 2m (25-02 202) z takim samym cw. Jeśli ciężar wędki gra rolę to te powinny być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wędka z 20g na końcu jest za ciężka to potrzebujesz ćwiczeń na siłowni a nie lżejszej wędki

Dobre :lol: Dzięki za podpowiedź, obawiam się tylko że moja małżonka nie przełknęła by chyba wydatku 4 stówek na wędkę :lol: . Będę się rozglądał, a zakup nastąpi już chyba w przyszłym roku :wink:

dł. troku to jakieś 25cm. zaś przyponu to min. 80cm.

Rozumiem, że trok z przynetą miał 25 cm?

Dzisiaj łowiłem między 17 a 19 ale bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że trok z przynętą miał 25 cm?

nie przynęta na tym dłuższym :grin:

he, he Tomek :smile: widzę że tu doszlo do małego nieporozumienia,

mnie chodziło o spina, wcześniej nadmieniłem że chodzi o gumy,

chyba że nie rozróżniamy bocznego troku, podaj mi swoją definicję bocznego troku :grin:

może ja się mylę :grin:

chociaż z głębszej perspektywy wydaje mi się że na dwóch babka wrózyła i to zależy jak kto na to spojrzy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o kij to powinien to być typowo sandaczowy lub sandaczowo szczupakowy.

Przede wszystkim gwarantować skuteczne zacięcie . Łowimy z opadu , przynętę prowadzimy

jak koguta , z tym że nie muszą to być energiczne szarpnięcia .Branie najczęściej następuje

w czasie opadu , każde nienaturalne zachowanie linki kwitujemy mocnym zacięciem . Najczęściej jednak wygląda to tak , podczas kolejnego poderwania gumy wydaje się nam

że mamy zaczep , wtedy bezwzględnie tniemy.Sprawa jest prosta jak przy kogutach , nie

czekamy aż guma poleży sobie na dnie , z tym że trzeba pamiętać , najpierw opada

odważnik a chwilę póżniej gumka , trzeba dać jej czas. Możemy spodziewać się sporej

ilości okoni . Używam Kongera W CH Zander 235 do 28g i plecionki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no keri nasze wspólne stosunki towarzyskie jak i gospodarcze poprawiają się :mrgreen::grin::grin::grin:

sorry,nie mogłem się powstrzymać :mrgreen::grin::grin::grin:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Tak to jest jak się czyta jeden post i od razu odpowiada. :lol::lol: Nie przeczytałem twojej odpowiedzi.

Co do stosunków to jest coraz lepiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Keri i@Andi64 coś ta Wasza koalicja przedwyborcza trochę naciągana.W metodzie bocznego troka to łapiecie na ciężarek czy na przynętę? Łapiecie na przynętę która jest na bocznym troku !!!! Jako dowód tej teorii niech posłuży prosty przykład :ciągnąc powoli zestaw o którym mówimy żyłka główna wraz z trokiem na którym jest ciężarek tworzą linnię prostą natomiast trok z przynętą jest pod innym kątem a w momencie zatrzymania względnie opada /ciężar/lub unosi się w toni i to on jest bocznym trokiem.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyłka główna wraz z trokiem na którym jest ciężarek tworzą linnię prostą
Tak jest przeważnie wtedy jak łowimy z łudki na dużej głębokości i ściągamy zestaw pionowo :smile:
W metodzie bocznego troka to łapiecie na ciężarek czy na przynętę?
No na ciężarek oczywiście :lol: ale wg twojej teorii to wychodzi na to że przynęta jest cięzsza od ciężarka. :wink:

Ty ciągnijmy temat o sandaczy na trok a o samym troku to tu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=504&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do ja się już pogubiłem. Ja trokiem nazwał bym to co jest z boku czyli nie na osi lini głównej. Czyli wychodz że w metodzie bocznego troka - trokiem jest przypon z przynętą. Albo może w tej metodzie troki sa dwa, z czego jeden boczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.