Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PROSZE O OPINIE: ZESTAW DRAGON


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli mozna to prosze o opinie na temat takiego zestawu:

KOŁOWRTOEK: Team Dragon 930i

KIJ: Dragon Mystery Mini Spinn c.w. 10-30 długosc 2.70m

Mam zamiar łowic tym sprzetem z brzegu, ma to byc zestaw "w miare uniwersalny" (wiem że takich nie ma :), ale chciałbym to w miare mozliwosci pogodzic:))

Staram sie zaoszczedzic jak najwięcej ale też wiem że jak to w przysłowiu :

"Szkłem d.. nie wytrzesz:))"

Więc prosze pomóżcie!!!

Jestem tu nowy, zaglądałem na forum dużo wczesniej i wydaje mi sie iż mogę liczyc tutaj na opinie doswiadczonych wędkarzy.

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.

Pozdrawiam wszystkich:)[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam raczej dobre zdanie o wyrobach sygnowanych przez Dragona jednak na twoim miejscu co do kołowrotka to obejrzałbym na twoim miejscu bliźniacze modele Spro Blu Arc lub Ryobi Zauber (na którym zresztą reszta była wzorowana) jest jeszcze Byron Alice ale na niego bym nie zwracał uwagi niezbyt udany model, ostatnio wyszedł jeszcze jakiś włoski odpwiednik Ryobi ale nie wiem czy wart swojej ceny. Wszystkie one różnią się jakością użytego do produkcji materiału i czasami liczbą łożysk. Najlepsze opinie słyszałem o Spro serii 900 i o Ryobi Zauber które mają ślimakowy napęd posuwu szpuli.

Co do wędki to sam posiadam wędkę z serii Mystery Dragona tyle że Salmon Power 3m, cw. 40-80g niestety zbyt krótko aby coś konkretnego o nim powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdanie podobne jak artech. Wędka Dragona wydaje się ok - ja mam millenium 5-25 - ale za krótko jeszcze żeby chwalić czy ganić ale wędki Dragona mają dobrą prasę. Natomiast zgodzę się że jeśli chodzi o kołowrotek to raczej nie Dragon. Tu już mogę powiedziec że miałem jeden (morski Corsar) i po trzech rejsach trafił do serwisu. Straszne gie...wonto. Z kołowrotków ja tradycyjnie polecam wyroby Shimano ewentualnie Okumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie :))

A wracając do tematu.

No własnie też słyszałem dużo dobrego o kołowrotkach SPRO kawał sprzetu :)) róznica jakies 50-70 PLN

Tylko skoro dragon i spro to to samo to po co przepłacac skoro podobno są robione w tej samej fabryce i przy użyciu tej samej technologii. No i jesze jedno Dragon daje 5 lat gwarancji:)) TO mnie bardzo zastanawia.

I troche z innej beczki co myslicie o całkiem taniej alternatywie do tego kija czyli kołowrotek tanszy przynajmniej o połowe. Ostatnio oglądałem CORMORANA RODEO GTI kosztował około 120 złotych wyglada na solidna konstrukcje i fajnie leży w ręce.

Niektórzy mówią że to solidna niemiecka konstrukcja, tylko ta ilośc łozysk czy one sie po sezonie nie wysypią???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!

Dzięki za podpowiedzi.

Własnie wczoraj złamałem swój kij teleskopowy. No i z tego powodu moje kolejne pytanko czy dobrze wybrałem???

Podobno kije teleskopowe są bardzo słabe, czy to prawda??

Pozdrawiam

Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie powiedzialbym ze teleskopowki sa slabe tylko poprostu o wiele gorsze.

Musisz sobie to tak wyobrazic ze macz co 30cm podwojnie material w kijku - i wlasnie to strasznie akcje kija psuje. Nigdy nie osiagniesz teleskopowka pieknej akcji, jak to masz w normalnych 2 czesciowkach. W 2 czesciowkach mamy tylko jedne laczanie...a reszta leci w jednej czesci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, teleskopówki to poprostu druga liga. Nie ma co - jeśli z powodu nikłej przestrzeni transportowej nie możesz mieć normalnej wędki (np. jeździsz na ryby swoim porsche czy lambo) to dopiero wtedy rozważaj zakup teleskopówki lub (lepiej) bagażnika na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kije teleskopowe są bardzo słabe, czy to prawda??

Nie prawda. Jeżeli dobrze dobierzesz kij do swich potrzeb (ciężar wyrzutu, akcja, długość) to posłuży ci długie lata.

Nigdy nie osiagniesz teleskopowka pieknej akcji
Wiadomo że składana wędka pracuje ładniej bo nie ma tylu łączeń, co nie znaczy, że teleskopy są fuj :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze spinnig 2,4 lub 2,7 wejdzie do kazdego normalniejszego samochodu, przeciez dlugosc transportowo to zaledwie 1,2 - 1,4

Panowie- wrrrróć (jak mówi Zyta u Szymona). Jeżeli mówicie o spinningu teleskop mija się z celem. :wink: Ja miałem na myśli "normalną" wędkę (gruntówka, spławik itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawa jasna!! :)

Skoro tak mówicie to chyba kupię spining dwuczęsciowy.

A co polecacie jako dwuczęsciowy(nie orientuje sie w tym bo zakładałem że kupie teleskop), oczywscie w rozsądnej kasie :))

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za zainteresowanie :D:D[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak od 120zl dostaniesz fajne kijki :)

Na co musisz zwrocic uwage to przelotki (najlepiej z SIC lub podobne) oraz dobre i czyste wykonanie przelotek i blanku z dobrego materialu, raczka najlepiej z koreczku (lzejszy od gumy). Nastepnie sprawdz jak jest skonstruowany otworek na kolowrotek - najlepiej zeby mial jakas "wkladeczke" i w zadnym wypadku nie bierz kijka z ostrym metalem - popsuje Ci kolowrotek.

A co jest fajna rzecza to na koncu kijka tzn przy raczce zeby mozna bylo otwor otworzyc - mozez sobie wkleic lekkie ciezarki by idealnie wywazyc wedke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kongera tiger spin 270 cm 7 do 25 gramow chyba kompozyt ( IM6 ) ale super o wiele lepszy niż węgiel (cena 110 złotych kiedyś)(bardzo uniwersalny we wszystkich metodach połowu : spin grunt-na drgającą , spławik , trolling żywiec) i można więcej rzucać i 40 g poleci ( ale ostrożnie) łowie nim na żywca bo na spinning chodzę z lekkim spinningiem tez kongera 270 cm 1-10 g WORLD CHAMPION TANGO (Cena 220 złotych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!!

Bardzo mnie cieszy Wasze zainteresowanie tematem.

Z góry dziękuje.

Mysle ze różnorodnośc wypowiedzi pozwoli mi wybrac najlepszą opcje.

Zastanawiam sie nad kijem z oferty Dragona. MAm chrapke na Team'a, ale jeszce sie zastanawiam.

Narazie stoi na kwocie do 160PLn, z tego co sie orientowałem to mozna do tej kwoty wybrac juz ciekawy kijek z oferty Dragon.(Czytałem iż seria własnie Mystery w tescie chyba w Szwecji zajeła większosc czołowych miejsc, a Mystery Jig spinn zajął pierwsze miejsce :)))

No i jest jeszcze pólka (cena team dragon )gdzie znajduje sie juz kilka dobrych wędzisk.

Ale w tym przedziale ,mysle o team dragon lub cormoran.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dziś odwiedziłem sklep wędkarski.

Więc mój wybór po dokładnych oględzinach:

Wędka : Dragon millenium heavy duty pike 2.70/2.90m c.w. 10-35 cena ok. 200zł

Kołowrotek: Cormoran rodeo Gti 2000 cana ok. 100zł (za czyms trzeba zaoszczedzic)

Co Wy na to??

W kazdym razie to mi najlepiej leży w ręce. Prosze was o opinie, bo jutro mam zamiar dokonac zakupu, więc moze ma ten zestaw wady których ja nie widze.

Z gory dzięki pozdrawiam

ADamo[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam Dragon Millenium. Co do kołowrotka to nie wiem - firma Cormoran jest znana z wędek a nie kołowrotków - wiesz o co chodzi!? To tak jak ja, połaszczyłem się na plecionkę Mustad (a Mustad jak wiadomo znany jest z haków a nie plecionek) i okazała się kompletną porażką - oddałem ją 2-go dnia. Dlatego kup sobie tyle razy wymieniany tu Shimano Catana (też ~100 zł - no max 2 dychy dorzucisz) i napewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Adamo seria wędzisk Millenium jest ponoć bardzo udana, a kręciołki Cormorana to ładnen precyzyjne maszynki. Miałem kiedyś jedną. Nie używałem więc więcej nie napisze ale myślę, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!!

Dziś zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu:

Wędka: Dragon Millenium Heavy Duty Pike 2.7m, c.w. 10-35

Kołowrotek: Cormoran Rodeo GTI-11PiF 2000

Tak jak pisałęm to mi najlepiej leżąło w ręce, zastanawiałem się długo nad kołowrotkiem, ale polecana mi tutaj CATANA (shimano), niestetey okazała się porażką. W tej kategorii cenowej ROdeo GTI wypadł najlepiej.

Ciekawostka jesli chodzi o SCHIMANO jest taka że na 23 kołowrotki które były w sklepie żaden nie był tak spasowany jak ten cormoran. Jednak ktos miał racje żę jak SHIMANO to tylko powyżęj 700PLN. A ten cormoran no cóż czego mozna sie spodziewac za 100PLn. Dotre go dobrze w następnym sezonie bo pewno w tym już nie zdąrze. I zobaczymy czy warto było zaryzykowac.

Bardzo dziękuje wszystkim za wypowiedzi i pomoc w wyborze :))

Pozdrawiam wszystkich:))

Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.