Skocz do zawartości
tokarex pontony

Do ciebie tez zapukają


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

Chodzi o nielegalne windowsy czym zastapić linuksem czy innym oprogramowaniem.

Jak odbudować odnowa system.

Wiadomo ze sprawdzaja i wiadomo ze kazdy ma nielegalne oprogramowanie.

Czy wytrzymaja cholera pół polski bedzie płacic kare czy to jest pomysł na dziure w budzecie? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
wiadomo ze kazdy ma nielegalne oprogramowanie
:shock::shock::shock:

Masz stare dane - jest rok 2006

Wiadomo ze sprawdzaja
sprawdza przedewszystkim sam Microsoft (WGA) a jeśli wykryje nielegalną kopie odcina Cię od aktualizacji. A jak wiadomo bez aktualizacji nie sposób żyć w Internecie.

Sam windows nie jest probemem jako że dostajesz go zawsze z komputerem. Kup sobie nowego kompa i razem z nim dostaniesz legalnego windowka.

Linuxa nie polecam na komputer który ma być twoją stacją roboczą. Dlaczego? Bo linux słabo się nadaje do takiej roli - i nie zmienią tego krzyki które za chwilkę się podniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzeliście ostatnio na program dwururke w TVN , występował tam poseł z LPR taki szczawik nie pamiętam nazwiska, po zadanym pytaniu przez Jagielskiego czy ów poseł opłaca abonament telewizyjny, i tu padła odpowiedż z jego ust tu cytuję:

NIE MAM CZASU OGLąDAć TELEWIZJI i po przyparciu go do muru pytaniami okazało się że nie płaci i widocznie było widać z jego wypowiedzi że mu to wali, a czym my się przejmujemy, myślę tak jak oni olewają, to my ich też olejmy w tą niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek nie pokumałeś troche

pisząc:

"tak jak oni olewaja, i tu to my ich też olejmy w tą niedzielę."

mianowicie chodziło mi nie o to aby nie iść na wybory, tylko aby nie głosować na tych pajaców którzy przy takiej kasie nie opłacają AT i korzenie mają tam gdzie nie znają słów MAZURKA DąBROWSKIEGO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie od legalności systemu a schodzi na wybory ;)

A tak w temacie !!!

To fakt system windows nie jest tak drogi jak kiedyś. Mozna:

Kup sobie nowego kompa i razem z nim dostaniesz legalnego windowka.

lub kupic sam windows juz nawet za 310 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słabo się nadaje".
Why desktop Linux will never go mainstream Ultimately, people are willing to pay for simplicity, blogs ZDNet's Adrian Kingsley-Hughes, who dared to suggest last week how Linux could improve its chances of success on the desktop. Adrian circles back to the subject and addresses reader questions, even as he wonders whether Linux users really want to see the operating system go mainstream. Or would that take away the geek factor?

Właściwie wystarczy podsumowanie powyższego artykułu:

Dude, here's my prediction: Now that you have decided to use Linux to some extent, you will become obsessed. Some days you will throw your arms up and say your done with it. But you will be back, spending hours trying to burn a CD or something. We've all been there before and we are still here, using Linux.

Sorry że poszedłem na łatwiznę ale ten temat jest już tak wyświechtany że nie będę argumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem na łatwiznę

No właśnie :cool: Jeśli chcesz o czymś dyskutować, musisz się na tym znać, jeśli nie, szkoda się ośmieszać. A najbardziej dziwi mnie to, że piszesz to właśnie Ty ... "inżynier od softu" , gdzie linux to powinien być Twoim ABC-adłem.

Jeśli się na czymś nie znam, siedzę cicho, nie zabieram głosu i słucham "starszych".

Powiedz mi, ile ten tekst ma lat? Podaj pełnego linka do źródła, OK? Ciekaw jestem, gdzie stanął czas :mrgreen:

A Tobie proponuję zadanie sobie większego trudu i wrzuć w/w cytaty, czy też stwierdzenie "słabo się nadaje" np. tutaj: http://forum.dug.net.pl/ Ciekawe, ile z Ciebie zostanie :lol::lol::lol:

By nie być gołosłownym, jedynie zerknij/zerknijcie na zrzuty ekranu z linucha, zobaczcie jakie mają funkcje i możliwości i sami ocencie, czy słabo sie nadaje na stacje roboczą.

http://www.linuxsoft.cz/pl/screenshot_list.php

albo tu ... całkowicie polski interfejs http://www.mandriva.pl/produkty/info.php?id=18

A jeden wielki bieg na przełaj zrobił użytkownik Allegro, nijaki "ksinet", który w jednej ze swych aukcji świetnie reklamuje linucha, jego obecną prostotę instalacji (zrzuty krok, po kroku) i efekt końcowy. Jeśli zadasz sobie troszke trudu, to znajdziesz :mrgreen: Piszę od razu ... nie kupujcie linucha na aukcjach, sami go zerżniecie z netu, sami nagracie na CD jakio obraz .iso i sami zainstalujecie.

I nie mam już ochoty z Tobą Tomaszek dyskutować o czymś, co jest fikcją i teorią lub jakimś wybiórczym, wygodnym w danej chwili tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki pochodzi z 8.10.2006 a źródłem jest jak widzisz ZDNet. Pełne linki masz i wszystko. Zarzucanie ZDNet stronniczości świadczy tylko o tym że nie wiesz czym jest w świecie IT i jakie ma tradycje.

I nie mam już ochoty z Tobą Tomaszek dyskutować o czymś, co jest fikcją i teorią lub jakimś wybiórczym, wygodnym w danej chwili tekstem.
:lol::lol::lol: A nie mówiłem że podniosą się krzyki :mrgreen:
czy słabo sie nadaje na stacje roboczą
Słabo - bardzo słabo napewno gorzeni niż Windows, OS-X czy nawet Solaris. A ocenianie tego na podstawie screenshotów to :lol:

Trochę powagi - wiem że używasz Linuxa i jesteś z tego dumny jak mało kto oraz że będziesz go z tego powodu bronił do upadłego. Dla mnie, jako że w branży IT jestem już jakieś 15 lat a to jest jak wiadomo kilka epok - takie przepychanki przypominają przekomarzania nastolatków sprzed 20 lat co było lepsze C64 czy Atari....

Dla mnie liczą się fakty i cyfry. Rynek serverów owszem Linux stał poważnym graczem - głównie za przyczyną IBM który wpompował tam potężną kasę. Ale jeśłi chodzi o desktop - jest na marginesie i póki co tam właśnie pozostanie. Dlaczego tak jest - w artykule powyżej, którego najwyraźniej nie przeczytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy o co wy się kłócicie? Niech każdy używa tego co mu pasuje- proste :cool:

takie przepychanki przypominają przekomarzania nastolatków sprzed 20 lat co było lepsze C64 czy Atari....

To były czasy!!! Albo potem kłótnie co lepsze Amiga czy PC? Do dziś pamiętam tekst piosenki zrobionej na Amidze na temat Atari ST. Na nutę "Pokochałem klozet-babcię"- Big cyca:

Pokochałem me Atari było z drewna i ze stali

Prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało

Drewno wrzucać szybko, równo bo się ciągle psuło g..no

W koncie ciągle zostawiałem i używać go niechciałem...

Najlepsze na świecie Atari, czy wiecie, że z drewna i stali powstało Atari.........

itd, itp. :lol::mrgreen:

Tak dla rozluźnienia atmosfery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Jak juz kilka razy powtarzałem świat oprogramowań mnie dusi czyli nieznam się natym.

Co z pozostałymi programami nero i inne

Czy wszystkie gierki nagrane beda chodzić przez tego linuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z pozostałymi programami nero i inne
No cóż. Albo kupujesz, albo szukasz darmowych odpowiedników z tym że te zazwyczaj są gorsze i mniej funkcjonalne choć zdarzają się wyjątki. Jeśli chodzi o nagrywanie płyt to sam nie kupiłem Nero bo uważam że jest za drogie i używam darmowego CDBurnerXP Pro 3 z tym że od razu mówię że to straszne gówno z którym trzeba się użerać przy wypalaniu DVD. Jeśli nie zamierzasz nagrywać DVD to nagrywanie samych CD jest wbudowane w Windowsa XP więc nie będziesz potrzebował dodatkowych programów (z tym że ten mechanizm jest b.prosty i czasami może się okazać niewystarczający - np. zapomnij o wypalaniu obrazów płyt). Jeśli kupujesz nagrywarkę to w 99% dostaniesz z nią legalne Nero. Jesli kupujesz zestaw komputerowy z nagrywarką to nie wyobrażam sobie żeby nie było do niego dołączonego jakiegoś oprogramowania do wypalania płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie dyskutować, ale trudno przejść nad sprawą jak gdyby nigdy nic.

Tomasze, powiedz, co wynika z zacytowanego przez Cienie teksty? Jak się to wyciśnie ... NIC! Zero konkretów, tylko górnolotne określenia i śmiem zaryzykować stwierdzenie ... domniemywania. Byc może bardzo przedwczesne. Dla czego? Zaczynałem na RH jakies 5 lat temu ... praktycznie zero sterowników lub z błędami. A zobacz na obecnego Aurox-a, który jest pisany na bazie jądra Red Hat-a. Widzisz różnicę? Sterowniki? Prosze bardzo ... do czego chcesz, choć na niektórych stacjach bywaja kłopoty, ale ... DA SIĘ. Środowisko graficzne? Prosze bardzo, widziałeś skreny. Audio, wideo, kompilatory, gry, nrzędzia programistyczne, edytory ... mozna by tak wymieniac do rana (a spiący już jestem i jest to bez sensu).

Po co to piszę? Byś w końcu zwrócił uwagę na postęp jaki miał miejsce w przeciągu 5 lat i przytoczone przez Ciebie stwierdzenie, że "linux nigdu nie będzie głównym ... tratata? zaczyna byc powoli nieaktualne.

Owszem, w windowsie wciskasz .exe i masz, a co niektórzy nawet nie wiedza gdzie maja, bo ich to bzik obchodzi. Klik .. i jest. Proste rzecz jasna.

W linuxie nie ma tak lekko i trzeba się duuuużo naczytać, by cokolwiek można było pomieszać nie wywalając przy tym systemu.

Ale ... trud sie opłaca, bo strony jak nizej sa zbedne:

http://www.eweek.com/category2/0,1738,1252525,00.asp

http://www.symantec.com/enterprise/security_response/threatexplorer/threats.jsp

i wiele innych związanych.

A zerknij tutaj http://www.desktoplinux.com/articles/AT3307459975.html

I co Ty na to? Mówi Ci coś liczba 100? A wciąz roznąca liczba 74000? Weź jeszcze poprawkę, że by odpalic taki plik w linuksie, trzeba mu nadać prawa wykonywalności!

Zbierając to wszystko w kupę ... masz namacalny, KONKRETNY materiał przeciwko Twoim słowom.

P.s.

Dla nie zorientowanych dodam, że linuxa i całe oprogramowanie z nim wiazane pisza tacy sami zapaleńcy jak Wy ... w odniesieniu do wedkarstwa. Jakby nie było, kupę wiedzy się zebrało i tak tez jest z linuxem.

A windows ... gotowiec, wszystko jest podane na tacy. Sprzęt jest dostarczane ze sterownikami od producenta. Gry? Max ... do wyboru, do koloru, programy jakies tam ... tak samo. Itd, itp

Nie mówiłem, że linux jest łatwy i aby go skonfigurować do własnych potrzeb trzeba się troszke nagłowić.

Ale w życiu sie nie zgodze ze stwierdzeniem, że "słabo sie nadaje". Co to znaczy "słabo"? Albo sie nadaje, albo nie i nie ma złotego środka.

Napiszę jeszcze raz, bo widać umknęło to Twojej uwadze ;) ... Tomaszek, jeśli jesteś w 100% pewny swego, masz argumenty (tylko nie takie jak do tej pory) i starczy Ci odwagi, napisz to np. tutaj: http://forum.dug.net.pl/ lub innym forum linuxowym i wrzuc nam linka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam tylko jedno pytanie

Tomaszek a uzywales kiedys Linuxa??

Nie chce sie rozwodzic nad tym ktory system lepszy ale wydaje mi sie ze 99% ludzi w Polsce jest przyzwyczajonych do Windowsa i pozniej z przyzwyczajenia bronia go nie znajac jego wad i zalet

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek a uzywales kiedys Linuxa??
Tak. Na co dzień w pracy mamy dwie maszyny na Linuxie (jedna a druga na freeBSD) - są to serwery. Sam na studiach również zgłębiałem linucha, a moja praca magisterska (ładnych parę lat temu to było) zawierała oprogramowanie klient-server w wersjach na dwie platformy Win32 i UNIX (Linux i Solaris). W zawodowym życiorysie też widziałem nie jedno wdrożenie na linuxie (np. w szkołach). A to co najbardziej szkodzi Linux-owi to właśnie "gangi" użytkowników - ślepe i głuche na argumenty, które wolą bebrac się we własnym sosie zamiast rozejżeć sie dookoła (jak wygląda rynek IT, jak wyglądają wskaźniki i koszty) i zacząć działać. Są na szczęście już pewne jaskółki np. porozumienie Microsoft-u i Novell-a które uruchomiły projekt mający na celu umożliwienie lepszej współpracy obydwu środowisk. Ale jak widać robią to korporacje które mają zdrowe (biznesowe) podejście a nie grupy pasjonatów które są w stanie wyprodukować jednynie śmietnik w którym tylko sami (i to nie dokońca) są w stanie się połapać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jako że w branży IT jestem już jakieś 15 lat a to jest jak wiadomo kilka epok - takie przepychanki przypominają przekomarzania nastolatków sprzed 20 lat co było lepsze C64 czy Atari....

Dla mnie liczą się fakty i cyfry. Rynek serverów owszem Linux stał poważnym graczem - głównie za przyczyną IBM który wpompował tam potężną kasę. Ale jeśłi chodzi o desktop - jest na marginesie i póki co tam właśnie pozostanie.

Tak się składa, że w tej branży siedzę również ok. 15 lat - tak jak Tomaszek i absolutnie się z nim zgadzam. To jest dyskusja na zasadzie "O wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia". Są zastosowania, w których Linux ma zdecydowaną przewagę, natomiast dla szarego "usera" i w zastosowaniach domowych jeszcze długo pozostanie systemem tylko dla zapalńców. Moim zdaniem system należy dobierać w zależności od rzeczywistych potrzeb, a nie dlatego że jest "modny", albo że ma ładniejszy interfejs.

Jeżeli ktoś nie lubi Windowsa, a Linuxa nie chce używać, mogę polecić Solaris - jest darmowy i legalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by sie zdecydował na zakup oryginalnego Windowsa to trzeba uważać na tzw. wersje oem

Cyt."Na Allegro oferowane są nowe systemy Windows xp w wersji OEM z nadrukiem: Do rozprowadzania wyłącznie z nowymi X komputerami PC( x nazwa firmy). Program sprzedawany jest ze wszystkimi wymaganymi elementami." Zainstalowanie takiego systemu na komputerze innej firmy jest nielegalne i jest to to samo jakbyśmy mieli piracką wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.