Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okuma Challenge FD CH130 VS KONGER TORO 320RD - Spining


Marcinva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałbym Wszystkich przywitać, jak że jestem nowy na forum do końca jeszcze go nie "ogarniam" więc jeżeli jest temat do przywitania się poproszę o link, sam szukałem lecz bez skutku.

Do rzeczy... ostatnio zakupił kołowrotek Okuma Challenge FD CH130 myślałem aby nawinąć na niego plecionkę i używać do połowu spiningowego, lecz nie jestem pewien czy ten kołowrotek akurat na spining się będzie nadawał więc założyłem ten temat.

Do tej pory na wędce spiningowej miałem kołowrotek z niskiej półki a mianowicie KONGER TORO 320RD nie powiem nie narzekałem na niego lecz zastanawiam się który jednak jest lepszy, czy moge liczyć na Waszą pomoc ?

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hej Marcin,

Witaj na forum :)

Tutaj możesz się oficjalnie przywitać http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=265378#265378

Co do Twojego pytania to myślę, że skoro już masz te dwa kołowrotki to po prostu sprawdź którym Ci się będzie lepiej łowiło. Tak naprawdę na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Różne są metody i różne preferencje wędkarzy i tak naprawdę to jest indywidualna sprawa każdego z nas jakim kołowrotkiem dobrze mu się łowi.

A więc wędka w rękę i nad wodę ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobekfooto Dziękuję za odpowiedz.

Prawdopodobnie na spining założę Okume + jakaś plecionkę tylko za bardzo jeszcze nie wiem jaką kupić, nigdy nie łowiłem plecionką zastanawiam się również co podczas uwadu ? wiadomo ze plecionka jest mocniejsza od żyłki jeżeli trafię na uwad i nie będę mógł odczepić to zostaje cięcie plecionki ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja używam plecionki PowerPro. Wielu wędkarzy ją zachwala i ja też nie mam do niej zastrzeżeń. Niestety jest ona dosyć droga.

Plecionka jest mało rozciągliwa i mocna więc w przypadku zaczepu jest duża szansa na uwolnienie przynęty. Jeżeli jednak zaczep siedzi bardzo mocno to owiń plecionkę wokół jakiegoś większego przedmiotu bez ostrych krawędzi (na przykład butelka) i ciągnij aż do skutku. A skutek może być taki że: zaczep puści i wyciągniesz na brzeg jakiś konar itp, kotwica/hak się rozegnie, pęknie agrafka, plecionka pęknie na węźle lub na jakimś przetarciu które powstało wcześniej. Cięcie plecionki to naprawdę ostateczność i ja nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek musiał to robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobekfooto Dziękuję za odpowiedz.

Prawdopodobnie na spining założę Okume + jakaś plecionkę tylko za bardzo jeszcze nie wiem jaką kupić, nigdy nie łowiłem plecionką zastanawiam się również co podczas uwadu ? wiadomo ze plecionka jest mocniejsza od żyłki jeżeli trafię na uwad i nie będę mógł odczepić to zostaje cięcie plecionki ? :|

Witam na forum!

Nigdy nie przecinaj plecionki przy zaczepie. Szkoda przynęt i samej plecionki. Jeśli już będziesz miał zaczep. To staraj się "odstrzelić" przynętę - tzn. odstawiasz wędkę na bok, łapiesz ją na sztywno jedną ręką a drugą naciągasz ją bardzo mocno i puszczasz. W znakomitej większości zaczep puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.