Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

W oczekiwaniu na katastrofe


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Całe Europa burzy wszelkie tamy i zapory na rzekach i wydaje miliardy euro na przywrócenie pierwotnego biegu rzek tylko unas rządzący są innego zdania.Planują i czekają chyba na to że problem się sam rozwiąże.W konicu pierdyknie i następna tragedia gotowa.

KLIKNIJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Manku niestety link mi nie dziala :(

A poruszyles temat mojego regionu

Ja od dawna jestem osoba opowiadajaca sie za rozwiazaniem kwesti tamy wloclawskiej jak najszybciej

Bo predzej czy pozniej ona sie rozleci

Wszscy w regionie wiedza ze jej stan z roku na rok jest gorszy ale nikt nic nie robi a okolice Ciechocinka sa bardzo nisko polozone i z jakims tam wyliczen przewiduje sie ze to wlasnie okolice Ciechocinka moglby najbardziej ucierpiec :neutral:

Ja mieszkam akurat w takim miejscu w Toruniu ze do mnie woda nie ma szans dotrzec :cool:

A co do samej tamy to nie wiem co lepsze czy rozebranie jej czy pobudowanie stopnia wodnego w okolicach Nieszawy

Powinni sie wypowiedziec Ci co sie na tym znaja i zrobic to jak najszybciej

Jakis czas temu (z dobre kilka lat temu) w lokalnej prasie pisali ze tama u podstawy jest wymywana i roznica poziomow dochodzi do kilku metrow :shock: i aby temu zapobiegac wrzucili ile tam ciezarowek gruzu co bylo rozwiazaniem prowizorycznym poniewaz woda jak zakladano poradzi sobie z tym w ciagu 0,5-1 roku

Ale to jest Polska i chociaz nie mamy zjawisk tsunami to i tak wielka fala moze ilus tam naszych rodakow zalac :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Manku juz dzialaja oba linki (rano jak wchodzilem na stronke nie wyswietlalo jej ale bylo to chyba spowodowane klopotami tej stronki)

Przeczytalem artykul z uwaga i powiem ze nie czytalem jeszcze tak kompleksowego opracowania nie widzialem

Autor raczej rzetelnie wszystko przedstawil i co najwazniejsze jest sporo kwestii ktore zostawia do rozwazenia

Daja te wszystkie tresci zamieszczone w tym artykule duzo do myslenia

W kazdym badz razie czuje ze bedzie tak ze ktorys rzad bedzie mial duzy problem tylko pytanie ktory rzad :???:

Bo tu jest Polska niestety :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P i ja przestudiowałem cały tekst i powiem szczerze ,to wygląda na sytuacje patową ,

ani rozebrać tej tamy nie można ani postawić nowej taki wniosek wysnówam sam, niemniej coś muszą szybko postanowić bo katastrofa nieunikniona.Ale nie sądze aby decyzja zapadła za władzy PIS ,są mocno zajęci czym innym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Manku sytuacja patowa jak patowa ale po przeanalizowaniu calego tekstu mysle ze po pierwsze musza jak najszybciej tame wzmacniac bo czeka nas katastrofa

Mysle ze jednak lepsza opcja jest rozebranie tamy (niech szukaja sposobu aby pozbyc sie bomby ekologicznej - tych wszystkich osadow itp) bo jesli postawia ta w Nieszawie to zyskamy tylko kolejna bombe ekologiczna - no moze dla mnie dojdzie fajne miejsce na sandacze :wink: ale akurat sie nawet bym z tego nie cieszyl wiedzac czym to grozi dla przyszlych pokolen

Manku ja mysle ze zaden rzad w Polsce sie tym nie zajmie ani ten ani nastepny (ktokolwiek wygra kolejne wybory)

I albo ktos w UE sie polapie jakie moga byc konsekwencje i UE sankcjami wymusi na Polsce zajecie sie ta sprawa albo lepiej nie kupujcie dzialek budowlanych w okolicach Ciechocinka i blisko Wisly ponizej Wloclawka

To jest wlasnie niestety Polska - tu kazdy chce zarobic (wiekszosc rzadzacych szybko i za duzo nie pracujac :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.