Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dobra książka wędkarska-tu podajemy swoje typy ale też i pyt


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

kocur, Czytałem kilka dni temu 1 część, ale dosyć pobieżnie.Wędkarstwo gruntowe leży poza kręgiem moich zainteresowań. Jak dla takiego laika jak ja książeczka super. Omawia po kolei kolejne części zestawu: haczyki, przypony, linki, ciężarki, spławiki, koszyczki zanętowe, kołowrotki, wędziska itd używane w wędkarstwie gruntowym. Następnie chyba wszystkie metody: opisują jak łowić batem, bolonką, odległościówką, z gruntu itd. Jak budować zestawy, rozmieszczać obciążenie w zależności od warunków na łowisku, pogody i takie tam. Książka przejżyście napisana i ładnie wydana. Za kilka dni zabieram się za drugą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą książkę Kolendowicza o wędkarstwie morskim - bardzo dobra pozycja. Z kolei 'Wędkarstwo spinningowe' tegoż autora uważam za przydatną lekturę jedynie dla łowiących w rzekach.

Generalnie najlepszą książką o tematyce wędkarskiej jest dla mnie 'ABC wędkarza' - J.Sedlara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tych pozycji:

WĘDKARSTWO GRUNTOWE CZ.I i II autorstwa: Kolendowicz Jacek , Zalewski Tadeusz

Ktoś czytał? warto? Jakieś opinie i wrażenia?

Mam w domku i mogę tanio sprzedać - z pewnością taniej niż w sklepie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat wybrałeś idealny :roll: . Właź do wody, namierz i spróbuj za ogon wyciągnąć :mrgreen: . Wracając do tematu. Udało mi się ostatnio kupić za 18 zł w antykwariacie Wędkarstwo spinningowe'' Kolendowicza. Stan idealny. Naprawdę dobra książka. Kupiłem też ,,Wędkarz skuteczny" nie pamiętam autora. Początkującym w sam raz, a i zaawansowanym się przyda. Teraz właśnie próbuję namierzyć wędkarstwo gruntowe. wobler129 jeżeli jeszcze masz tę książkę to podaj cenę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tom książek pod tytułem "Wędkarstwo gruntowe" część 1 i 2

Naprawdę wyczerpujące kompendium wiedzy o metodach spławikowych i gruntowych.

Opisana dość dogłębnie każda drobina związana z tymi technikami, haczyki, wędziska, kołowrotki, spławiki, żyłki, śruciny, sprzęt pomocniczy i mnóstwo innych rzeczy.

Opisane techniki dotyczące każdej z rodzaju wędek.

Opis przynęt i ich zastosowanie, od charakterystyki po opis zakładania na haczyk.

Bardzo ciekawie opisana technika nęcenia wraz z opisem i komponowaniem własnych zanęt, składniki, proporcje, podawanie.

Opis gatunków ryb i taktyki ich łowienia. Rozpoznawanie i czytanie zbiorników wodnych.

I naprawdę jest to opisane całkiem dokładnie, wykresy, zdjęcia, diagramy. Naprawdę wyczerpująco. Razem 620 stron w 2 częściach.

Najlepsze książki o wędkarstwie jakie miałem, a było ich trochę :)

Dla niezdecydowanych załączam zdjęcie spisu treści po którym można wywnioskować co znajduje się w książce i ile stron co ma opisu.

cz1f.th.jpg cz2f.th.jpg

I co najważniejsze, książka napisana przez polaków, nie przetłumaczona z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
acka Kolendrowicza "Wędkarstwo Spinningowe

ksiazka dobra opisuje wiele rzeczy komentarz i opis nietypowych sytuacji autora. niestety nie ma w niej wielu rzeczy. co do lowienia rzecznego takich ryb jak sandacz, szczupak czy bolen autor skupia sie na rzekach uregulowanych. co prawda daje to jakies podstawowe wskazowki co do lowienia w rzekach nieureguowanych. troche tez nieaktualna jesli chodzi o sprzet pojawily sie nowe przynety i co za tym idzie metody spiningowania (casting, dropshot). ksiazki ksiazkami a praktyka weryfikuje doswiadczenie. osobiscie bedac nad lowiskiem poswiecamu mu pierwsze pol godziny obserwacji zwlaszcza jak lowie nad rzeka szukajac ryb. chodz i czasme bywam zaskoczony jak spod betonowego walu na ktorym stoje wyskakuje kilkukilogramowy szczupak za ukleja :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.