Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Podgrzewacze dłoni.


Shrek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed świętami z nudów i aby rozładować napiętą atmosferę udałem się na małe włóczenie po sklepach. Trafiłem do Jula. łaziłem bez sensu i nagle zobaczyłem strasznie podnieconego wędkarza który stał przy koszyku promocyjnym i demonstrował jakiemuś tam facetowi wielorazowy ocieplacz dłoni.

Podlazłem i podsłuchałem całą rozmowę (wiem, wiem - podsłuchiwanie to brzydka rzecz ale teraz w modzie).

Ten wędkarz polecał ten produkt ale podkreślał, że to produkt o krótkim działaniu, jednak mówił coś o jakimś podgrzewaczu na węgiel. :shock: Bo siedzi z tym na rybach jak jest -15 st C.

Co to i jak to działa?

Tak na marginesie to powiem, że sam kupiłem takie 2 sztuki jednak po wypróbowaniu stwierdziłem, że zaledwie 20 - 30 minut grzania to stanowczo za mało. Tak jak wspomniałem - ten wędkarz mówił o jakimś podgrzewaczu na węgiel. Czyżby na ryby trzeba było kominek ciągnąć? :idea::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
ten wędkarz mówił o jakimś podgrzewaczu na węgiel. Czyżby na ryby trzeba było kominek ciągnąć? :idea::???:

Są takie małe piecyki do grzania rąk, i ja to nazywam "kubuś/kubusie" ale raczej, to już z samym dojazdem nad miejscówkę się zda, bo mi się nie chciało by ciągać dodatkowego obciążenia :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś taki podgrzewacz i parę razy go używałem. Do obudowy wkłada się zapalony pręcik węglowy i całość trzyma się w dłoniach. Działa, ale trochę to kłopotliwe. Lepsze dobre rękawice.

Właśnie, właśnie chyba o tym mówił ten wędkarz.

Możesz mi to znaleźć w necie jak to wygląda? Szukałem ale wujek google nie umie sobie z tym poradzić. :oops:

Ja używam ogrzewacza katalitycznego, jestem bardzo zadowolony. Trzyma maksymalnie dobę, w zależności od tego jak się używa (czy wyciąga z woreczka itp.)

Możesz o tym coś więcej napisać? Jaki woreczek, jak to się robi i z czym to się je? Zapalasz i co dalej? Czy to się grzeje ciągle, np. w kieszeni a kiedy łapki zmarzną to się wyciąga?

Napisz coś więcej o tym, mimo że coś znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankowaty napisał/a:

Ja używam ogrzewacza katalitycznego, jestem bardzo zadowolony. Trzyma maksymalnie dobę, w zależności od tego jak się używa (czy wyciąga z woreczka itp.)

Możesz o tym coś więcej napisać? Jaki woreczek, jak to się robi i z czym to się je? Zapalasz i co dalej? Czy to się grzeje ciągle, np. w kieszeni a kiedy łapki zmarzną to się wyciąga?

Napisz coś więcej o tym, mimo że coś znalazłem

Filmik przedni :)

W zestawie z ogrzewaczem znajduje się mieszek zrobiony z miękkiego materiału. Po odpaleniu ogrzewacza, chowa się go do tego woreczka, woreczek do kieszeni. Po dość krótkim czasie zaczyna się czuć ciepło. Żeby ogrzać ręce, wbrew pozorom, nie należy wyciągać ogrzewacz z woreczka (z kieszeni jednak warto). Można tak zrobić, ale każde wyciągnięcie woreczka powoduje, że ogrzewacz szybciej się wyczerpuje - benzyna szybciej się spala, ponieważ dostarcza się więcej tlenu. Z drugiej strony regulując dopływ powietrza reguluje się temperaturę.

Mam też jakąś podróbkę, która jest pewnie ze 3 razy tańsza, ale niestety odbija się to na jakości - trudniej ją odpalić, krócej trzyma. Nie jest tragiczna, ale 10 godzin nie wytrzyma za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Cuda, cuda ogłaszają.

Ja się chyba zestarzałem bo mi się to w głowie nie mieści aby nosić w kieszeni żywy ogień.

A możesz mi powiedzieć ile to na 100 pali? :mrgreen:

Zaryzykuję i chyba się skuszę i sobie kupię. Jestem straszny zmarzluch i ręce najszybciej mi przemarzają. Ciekawe czy da się wsadzić w buty :razz::mrgreen::wink::wink::wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna bateria Power bank 2200 ogrzewacz rąk

Postprzez drawa » So gru 13, 2014 13:36

Zewnętrzna bateria Power bank 2200 ogrzewacz rąk

BANK ENERGII I OGRZEWACZ DŁONI ACOLIF HT680

pojemność akumulatora: 2200mAh

kolor: biało-niebieski

Doładujesz swój telefon! Ogrzejesz dłonie!

HT680 to niedużej wielkości bank energii z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2200mAh. Poza możliwością ładowania innych urządzeń posiada wyjątkową cechę - działa też jako ogrzewacz do rąk. Nagrzewając aluminiową płytkę utrzymuje temperaturę 44-50 stopni Celsjusza do 4 godzin! ss503_4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Wypróbuję na początku te Zippo. Zawsze to coś. :grin:

Może jeszcze coś o tych węglach.

Jestem ciekaw - wygląda na to ze to człowiek po zapaleniu takich węgielków sam staje się wędzonką. :mrgreen::razz::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj przykłady - będzie pełniejszy obraz sytuacji.

Ja znalazłem Zippo za 76 PLN i do tego paliwo za 8 PLN za 125ml. Tak więc nie jest to straszna cena.

Po napisaniu postu jakoś na alledrogo zaczęły się sprzedawać :razz: może z tego dostaną jakaś prowizję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee - chyba przedstawienie produktu nie w ramach reklamowych nie jest zabronione.

Chyba przesadzasz z tym "ZABRONIENIEM"

To forum by nie istniało a tematy typu - jaką wędka, co polecacie itp, byłyby wysyłane do kosza. Przecież forum nie ma podpisanej umowy z Zippo :wink::wink: i na moje pytanie o podgrzewacze możesz podać inne modele - te tańsze i może o których ktoś coś wie.

Tak więc - dawaj - ja cię obronię przed złymi moderatorami. :mrgreen::razz::razz::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Miałem kilka podgrzewaczy, ale jakoś się nie sprawdzały. Mialem takie co po użyciu trzeba było gotować żeby znowu działały. Teraz kupiłem sobie taki żel rozgrzewający Regu-therm. Smaruje nogi i ręce i faktycznie działa. I na długo mi starcza bo w tubce jest  100ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 28.12.2014 o 17:49, buszmen napisał:

Najtańszym i sprawdzonym wielokrotnie prze ze mnie sposobem na lodzie jest mały szklany znicz :mrgreen: mina innych wędkarzy bezcenna :wink:

To jest akurat super pomysł! Na pewno lepiej działa niż niejedne małe podgrzewacze do dłoni. Mam kilka takich również, ale ich działanie nie jest jakieś super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.